Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Το Μιλάνο πιστεύω ότι είναι για 2 μέρες το πολύ, αξίζει μια βόλτα στο Naviglio Grande για ένα απεριτίβο. Θα πρότεινα εκδρομή στο Λουγκάνο και αφού περιηγηθείς στη πόλη να ανέβεις στο όρος Μπρε (monte Bre) να θαυμάσεις τη πόλη από ψηλά, αλλά και τις Άλπεις. Το θέαμα είναι απλά εκπληκτικό!
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.306
Likes
17.277
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Το Μιλάνο κατά τη γνώμη μου συνδυάζεται μόνο με τις λίμνες. Είτε τη Λουγκάνο, είτε τη Ματζόρε είτε την Κόμο. Από το centrale με το τρένο η Varenna απέχει μόνο μία ώρα. Από εκεί κάνεις κρουαζιέρα στη λίμνη και προλαβαίνεις να πας και Belagio & Lenno & Villa Balbianello. Το έχω κάνει και βγαίνει άνετα.
Επίσης και η Stresa απέχει μια ώρα από τον κεντρικό σταθμό. Από εκεί επίσης παίρνεις βάρκα και γυρνάς στα νησιά. Μέχρι τις 5:00 άνετα βγαίνει.
Η Γένοβα είναι σχετικά κοντά αλλά συνδυάζεται με τα cinque terre. Και η Βερόνα είναι κοντά, αλλά και αυτή συνδυάζεται με Μάντοβα και λίμνη Γκάρντα. Είναι κατά τη γνώμη μου άλλες εκδρομές.
 

Maria_Giann

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Το Σαν Σιρο ειναι η τελευταία σταση της γραμμής Μ5 (μωβ χρωμα) του Μετρό, αν μένετε κεντρικά η αλλαγη γίνεται απο την πράσινη γραμμή ( Μ2) στη στάση Γκαριμπάλντι, πριν πατε βέβαια θα δεις και στον χάρτη τι σας βολευει, ανάλογα και με το που θα βρίσκεστε φυσικα.
Καλησπέρα!! Σε λίγες μέρες θα πάω Μιλάνο και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεις από που θα αγοράσω εισιτήρια για να πάω στο Γήπεδο San Siro.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα, αρχικά τσέκαρε τις μέρες που θα πας αν γινεται κάποιος αγώνας, την Δευτερα στις 13/11 παιζει η Εθνική Ιταλιας εκει με την Σουηδία για τα προκριματικά Παγκοσμιου κυπέλλου, μετά είναι η Ιντερ στης 19/11 και το επόμενο, η Μιλαν για το Champions league στις 23/11. Αν θα είσαι εκεί καλύτερα κλείσε εισιτήρια μέσω ιντερνετ και να τα έχεις μαζί σου εκτυπωμένα, στις σελίδες των ομάδων θα βρεις λεπτομέρειες. Διαφορετικά μπορεις να κλείσεις επιτόπου ξενάγηση στο γήπεδο και είσοδο στο μουσείο (ΘΥΡΑ 8) με 17 ευρω ή μόνο στο μουσείο με 7ε.
 

Maria_Giann

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα, αρχικά τσέκαρε τις μέρες που θα πας αν γινεται κάποιος αγώνας, την Δευτερα στις 13/11 παιζει η Εθνική Ιταλιας εκει με την Σουηδία για τα προκριματικά Παγκοσμιου κυπέλλου, μετά είναι η Ιντερ στης 19/11 και το επόμενο, η Μιλαν για το Champions league στις 23/11. Αν θα είσαι εκεί καλύτερα κλείσε εισιτήρια μέσω ιντερνετ και να τα έχεις μαζί σου εκτυπωμένα, στις σελίδες των ομάδων θα βρεις λεπτομέρειες. Διαφορετικά μπορεις να κλείσεις επιτόπου ξενάγηση στο γήπεδο και είσοδο στο μουσείο (ΘΥΡΑ 8) με 17 ευρω ή μόνο στο μουσείο με 7ε.
Καλησπέρα! Εισιτήρια για αγώνα έχω αγοράσει ήδη. Εγώ εννοούσα από που θα αγοράσω εισιτήριο για τη μεταφορά μου από και προς το γήπεδο με μετρό ή λεωφορείο. (Δικό μου λάθος, δε το διευκρινησα).
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εισητηρια αγοραζεις απο τα γκισε του μετρο κανονικα!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Σε καθε σταση εχει εκδοτηρια,ειναι απλο,ζητας ποσα θες,τα ακυρωνεις στο μηχανημα κι εισαι ενταξει!
 
Μηνύματα
21
Likes
1
ερώτηση για μιλάνο μπέργκαμο το αεροδρόμιο ποσο μεγάλο ειναι και επειδη εχω αλλαγή πτήσης φτανω 13:50 και η αλλη μ πτήση ειναι 16:10 προλαβαίνω να φτάσω εγκαίρως ; ειναι βατό το αεροδρόμιο ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.472
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom