Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Vasmantz

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
καλησπερα σας!σκεφτομαι να επισκεφτω το Μιλανο τον επομενο μηνα για 4 μερες (3 διανυκτερευσεις). θα ηθελα να μου δωσετε καποιες πληροφοριες. που ειναι καλυτερα να μεινουμε? και τι αξιζει να επισκεφτουμε? μεσα σε αυτες τις μερες προλαβαινουμε να κανουμε καποια εκδρομη τριγυρω και αν ναι που αξιζει να παμε? ευχαριστω πολυ!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Οσο πιο κοντα στη duomo μπορεις.Εκει ειναι το κεντρο ολων. Για 4 μερες, μπορεις να δεις το κεντρο του Μιλανου, να επισκεφθεις την Ντουομο και να ανεβεις πανω-ειναι φοβερη η θεα, τη σκαλα του Μιλανου, το καστρο σφορτσα,το μυστικο Δειπνο του ντα Βιντσι και νομιζω οτι μπορεις να πας και μια βολτα Μπεργκαμο η Κομο,αναλογα με τον καιρο ομως.
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα! θα μπορούσατε να μου προτείνετε επιλογές για οικονομικό shopping στο κέντρο του Μιλάνo; Ευχαριστώ πολύ!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.120
Likes
1.979
Ενδιαφέρομαι κυρίως για ευκαιρίες σε γνωστές μάρκες. Ευχαριστώ.
Κεντρο Μιλανου και ευκαιριες σε γνωστες μαρκες δε νομιζω να παιζει!κοιτα σε outlet εκτος κεντρου εκει ισως να βρεις αρκετες προσφορες,ειδικα αν πας σε περιοδο εκπτωσεων!
 

Effie01

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Σε λίγο καιρό θα επισκεφτώ το Τορίνο αλλά η πτήση μου από Αθήνα είναι για Μιλάνο. Μιας και θα προσγειωθώ μεσημεράκι σκέφτηκα να πάρω βραδινό τρένο για Τορίνο και να περάσω λίγες ώρες στο Μιλάνο μιας και δεν το έχω επισκεφθεί ξανά.
Λογικά θα κινηθώ στην περιοχή του Duomo. Υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μου προτείνατε για αυθεντικό ιταλικό (φούρνος, τρατορία κτλ) αλλά οικονομικό μεσημεριανό; Σε ποιο δρόμο βρίσκονται τα πιο οικονομικά μαγαζιά ένδυσης (Zara, H&M κτλ); Επίσης, κάποιο όμορφο καφέ για καπουτσίνο το απογευματάκι; Να σημειωθεί ότι ταξιδεύω μόνη οπότε θα προτιμούσα επιλογές που ενδείκνυνται για solo travellers.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μου προτείνατε για αυθεντικό ιταλικό (φούρνος, τρατορία κτλ) αλλά οικονομικό μεσημεριανό;
2.Σε ποιο δρόμο βρίσκονται τα πιο οικονομικά μαγαζιά ένδυσης (Zara, H&M κτλ);
3.Επίσης, κάποιο όμορφο καφέ για 4.καπουτσίνο το απογευματάκι;
1. Princi, Luini. Δες σαιτ τους.
2. Zara, h&m στο ναο της μοδας?
3. Περιοχη navigli. Διαλεξε οποιο θες.
4. Φαουλ. Καπουτσινο δεν ειναι καφες κ δεν πινεται ποτε απογευμα.. Αν δεν σου παει εσπρεσσο, aperitivo μετα τις 18.30.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.120
Likes
1.979
Σε λίγο καιρό θα επισκεφτώ το Τορίνο αλλά η πτήση μου από Αθήνα είναι για Μιλάνο. Μιας και θα προσγειωθώ μεσημεράκι σκέφτηκα να πάρω βραδινό τρένο για Τορίνο και να περάσω λίγες ώρες στο Μιλάνο μιας και δεν το έχω επισκεφθεί ξανά.
Λογικά θα κινηθώ στην περιοχή του Duomo. Υπάρχει κάποιο μαγαζί που θα μου προτείνατε για αυθεντικό ιταλικό (φούρνος, τρατορία κτλ) αλλά οικονομικό μεσημεριανό; Σε ποιο δρόμο βρίσκονται τα πιο οικονομικά μαγαζιά ένδυσης (Zara, H&M κτλ); Επίσης, κάποιο όμορφο καφέ για καπουτσίνο το απογευματάκι; Να σημειωθεί ότι ταξιδεύω μόνη οπότε θα προτιμούσα επιλογές που ενδείκνυνται για solo travellers.
Ευχαριστώ πολύ!
Συμπληρωνω και το Spontini για κομματι πιτσα και καφε στο Ca'puccino..για μαγαζια θα τα βρεις εκει που περνανε οι γραμμες του τραμ απ οσο θυμαμαι..γκουκλαρε alcott και ovs και θα σου βγουν οι οδοι..μου φαινετε via torino λεγετε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.143
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom