Ιταλία Μιλάνο για City Break...

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
thanks funtukaki:)
 

Rockaholic

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Παρασκευή μεσημέρι με Δευτέρα πρωί είναι αρκετό για να πάρω μια γερή γεύση από Μιλάνο ? Κύρια Αξιοθέατα,λίγα ψώνια και καμια βόλτα ?
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Καλησπέρα!Θα είμαι 24 και 25 Δεκεμβρίου στο Μιλάνο. Θα έχω πρόβλημα λέτε με τα μαγαζιά για φαγητό ποτό κλπ λόγω Χριστουγέννων ή λειτουργούν κανονικά; Τα εμπορικά μαγαζιά υποθέτω ότι θα είναι φυσικά κλειστά.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα παιδιά! Θα βρεθώ κι εγώ στο Μιλάνο για ένα ΠΣΚ στις αρχές Δεκεμβρίου με αφορμή τη συναυλία των Red Hot Chili Peppers και έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Μέχρι τι ώρα λειτουργεί το μετρό;
2) Υπάρχει κάποιο σημείο στο οποίο να μπορώ να ασφαλίσω μία αποσκευή και να την πάρω το βράδυ; (σε κάποιο σιδηροδρομικό σταθμμο π.χ)
3) Υπάρχει συγκοινωνία από/προς το Mediolanum Forum από το κέντρο;
4) Ξέρετε κάποιο αξιοπρεπές (για 2 βράδια) και φθηνό hostel; (φαντάζομαι όχι αλλά είπα να ρωτήσω :D)

Πολύ αναλυτικές οι προτάσεις για τα αξιοθέατα! Να 'στε καλά! :)
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
στο μόνο που μπορώ να σου απαντήσω είναι ότι τις καθημερινές το μετρό σταματάει στις 12...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
1) Μέχρι τι ώρα λειτουργεί το μετρό;
2) Υπάρχει κάποιο σημείο στο οποίο να μπορώ να ασφαλίσω μία αποσκευή και να την πάρω το βράδυ; (σε κάποιο σιδηροδρομικό σταθμμο π.χ)
3) Υπάρχει συγκοινωνία από/προς το Mediolanum Forum από το κέντρο;
4) Ξέρετε κάποιο αξιοπρεπές (για 2 βράδια) και φθηνό hostel; (φαντάζομαι όχι αλλά είπα να ρωτήσω :D)
Καλησπέρα..

1)Απ οτι βλέπω καθημερινές λέει μέχρι 00:30 και Σάββατο μέχρι 01:40(επιβεβαίωσέ το βέβαια όταν φτάσεις)..
Metropolitana Milano: Orari, Percorsi, Mappa Metro Milano
2)Μπορείς να την αφήσεις στο Stazione Centrale,έχει deposito bagagli..
Δες και τιμές...Milano Centrale - Deposito bagagli - Servizi di stazione - Grandi Stazioni
3)Απ το κέντρο απευθείας δε βλέπω..Θα πρέπει να πάρεις μετρό Linea MM2 μέχρι Famagosta κι απο εκεί με πούλμαν..
4)Δεν έχω μείνει σε χόστελ στο Μιλάνο,οπότε δε ξέρω...
 

Nenaki_Rocks

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Καλησπέρα παιδιά! Θα βρεθώ κι εγώ στο Μιλάνο για ένα ΠΣΚ στις αρχές Δεκεμβρίου με αφορμή τη συναυλία των Red Hot Chili Peppers και έχω μερικές ερωτήσεις:

1) Μέχρι τι ώρα λειτουργεί το μετρό;
2) Υπάρχει κάποιο σημείο στο οποίο να μπορώ να ασφαλίσω μία αποσκευή και να την πάρω το βράδυ; (σε κάποιο σιδηροδρομικό σταθμμο π.χ)
3) Υπάρχει συγκοινωνία από/προς το Mediolanum Forum από το κέντρο;
4) Ξέρετε κάποιο αξιοπρεπές (για 2 βράδια) και φθηνό hostel; (φαντάζομαι όχι αλλά είπα να ρωτήσω :D)

Πολύ αναλυτικές οι προτάσεις για τα αξιοθέατα! Να 'στε καλά! :)

Και εγω!!!! Red Hot Chili Peppers!!!!
Εκανες καιριες ερωτησεις!!!
Αντε, καλα να περασουμε λοιπον!!!
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Και εγω!!!! Red Hot Chili Peppers!!!!
Εκανες καιριες ερωτησεις!!!
Αντε, καλα να περασουμε λοιπον!!!
Πάνω που το είχα ξεπεράσει με το μήνυμα σου μου το ξαναθύμισες! :D Τελικά κάτι στράβωσε και δεν έχω εισιτήριο για τη συναυλία.. :( Και δυστυχώς τώρα πλέον υπάρχουν μόνο σε μαυραγορίτικα site σε τρελές τιμές! Μιλάνο θα πάω όμως γιατί έχω κλείσει τα αεροπορικά! Καλά να περάσουμε λοιπόν αλλά μάλλον εσύ θα περάσεις λίγο καλύτερα από μένα! :)

Btw, αν ακούσεις κάτι για κανένα εισιτήριο ενημέρωσε με αν μπορείς! (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία)
 

Nenaki_Rocks

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλικη Πολυνησια
Πάνω που το είχα ξεπεράσει με το μήνυμα σου μου το ξαναθύμισες! :D Τελικά κάτι στράβωσε και δεν έχω εισιτήριο για τη συναυλία.. :( Και δυστυχώς τώρα πλέον υπάρχουν μόνο σε μαυραγορίτικα site σε τρελές τιμές! Μιλάνο θα πάω όμως γιατί έχω κλείσει τα αεροπορικά! Καλά να περάσουμε λοιπόν αλλά μάλλον εσύ θα περάσεις λίγο καλύτερα από μένα! :)

Btw, αν ακούσεις κάτι για κανένα εισιτήριο ενημέρωσε με αν μπορείς! (η ελπίδα πεθαίνει τελευταία)

Εκανα 2-3 ερωτησεις τριγυρω αλλα δεν...οσοι ειχαν extra τα σκοτωσαν, θα εχω το νου μου ομως!!
Μην το βαζεις κατω, εχει ενα μηνα ακομη και σιγουρα θα στραβωσουν πολλων τα σχεδια, αρκει να εισαι καπου κοντα να το μαθεις και εννοειται θα στηθεις εξω απο το γηπεδο γιατι σιγουρα θα πουλανε και οχι απαραιτητα μαυραγοριτες... Εγω οσες φορες εδωσα εισιτηρια φιλων που δεν ηρθαν τελευταια στιγμη τα εδωσα οσο τα πηρα!
Μη μασας, θα βρεις!!!:xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.466
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom