Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Δεν τη βλέπεις γιατι δεν είναι :)
 

Elias D.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Άρα νο μίλια για Ιρλανδία, correct?
Ήλπιζα ότι κάτι θα έδιναν...
Ευχαριστώ πολύ!
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Η ημερομηνία λήξης που γράφει πάνω η μπλε κάρτα του Miles and Bonus της Aegean, τι σημαίνει; Υπάρχει περίπτωση να επιστρέψει κανείς στην προηγούμενη βαθμίδα; Ψάχνω στους όρους και προϋποθέσεις και δεν βρίσκω κάτι σχετικό.
Εν τω μεταξύ, άσχετο, μόλις είδα αυτό "Εξαιρούνται οι εργαζόμενοι στην AEGEAN, σε όλες τις αεροπορικές εταιρείες και τα ταξιδιωτικά γραφεία." o_O
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Σημαίνει ότι θα σου στείλουν νέα κάρτα όταν λήξει η παλιά. Ρωτάς αν από gold υποβαθμίζεσαι όταν λήξει η κάρτα? Όχι, εκτός αν δε πετάξεις καθόλου για ένα διάστημα 36 μηνών αν θυμάμαι καλά.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Να κάνω και εγώ την ερώτησή μου; Ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια για Νέα Υόρκη με Turkish. Δεν γνωρίζω καθόλου τι παίζει με τα μίλια. Αξίζει να μπω στη διαδικασία να βγάλω κάρτα ή κάτι άλλο για να μαζέψω πόντους; Η μεγάλη πλειονότητα των ταξιδιών μου είναι με Ryanair και μερικά με Aegean. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να κάνω και εγώ την ερώτησή μου; Ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια για Νέα Υόρκη με Turkish. Δεν γνωρίζω καθόλου τι παίζει με τα μίλια. Αξίζει να μπω στη διαδικασία να βγάλω κάρτα ή κάτι άλλο για να μαζέψω πόντους; Η μεγάλη πλειονότητα των ταξιδιών μου είναι με Ryanair και μερικά με Aegean. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Αξίζει να βγάλεις μία κάρτα από το πρόγραμμα bonus της alpha bank, με τους οποίους, και χωρίς να πραγματοποιήσεις καμία πτήση, μπορείς μαζεύοντας 22.000 με επιστροφή ή 11.000 για απλή μετάβαση, να τους χρησιμοποιήσεις για κάποιο ταξίδι.
Το να μαζέψεις μίλια από αεροπορικές, ειδικά αφού δεν πετάς συχνά τσάμπα θ΄ασχοληθείς. Φυσικά μπορείς να γραφτείς στο πρόγραμμα miles and bonus της Aegean και να μαζεύεις και από εκεί τα μίλια σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Να βγάλεις μια miles and bonus για να περάσεις τα μίλια της Turkish, της Aegean και όποια άλλη συνεργαζόμενη σου τύχει , τις διαμονές σου μέσω booking, την ενοικίαση αυτοκινήτου και τα ψώνια σου από τα Duty Free για να μαζεύεις μίλια.
Και φυσικά όπως είπε ο jimp αν μπορείς μια πιστωτική (ή στην ανάγκη έστω μια χρεωστική American Express) που να μαζεύει bonus για ταξίδια με Aegean.
 

Klakos20

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Καναδάς
καλησπέρα , μια σος ερώτηση : τα μίλια της flying blue που ειναι για τις αεροπορικές της sky team ισχύουν και για την αλιτάλια γιατί στο σαιτ της έχει δικό της πρόγραμμα μιλίων το milesmiglia η κάτι τέτοιο τέλος πάντων....κι άν γίνω μέλος και σ αυτό της αλιτάλια ενώ είμαι και στο flying blue πειράζει ?
Ομοίως και για τη swiss που το προγραμμα της ειναι διαφορετικό απ της aegean....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Έχω κάνει μεταφορά bonus πόντων από American Express σε Mastercard.
Έχει κάνει κανείς και από American Express σε Aegean bonus Visa;
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ναι αμέ και την τελευταία φορά μέσω του Internet banking!

Για την πιστωτική Amex μέσω Internet και για την χρεωστική μέσω τηλεφώνου.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.484
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom