Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
80k μιλιά + 129$ taxes και τσουπ, να το Γκαλαπαγκος ;)
Ειναι τελείως hard core να κανω κατι τετοιο για προσωπικους λογους, αλλα δε μπορω να μη συγκρινω τα 129 $=115 ευρω με τα σχεδον 70 που στοιχίζει το τρένο με τον ΟΣΕ- ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ για τη διαδρομη Αθηνα Θεσσαλονικη και αποτελει μετρο αναφορας για να παρω απόφαση να αγορασω ενα αεροπορικο για εξωτερικο...:lol:.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Είχαμε μιτινγκ στο skype με γνωστούς στο F4F.
Το ταξίδι αυτό το κλείνεις μέσω τηλ με Miles & More USA. Η Πολωνία και η Γερμανία κάναν τα στραβά μάτια, λέγοντας ότι δε γίνεται κτλ.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.865
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μπράβο βρε Θανάση με τα κονέ σου.:haha::haha:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.539
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κιόλας; Έπιασα κι εγώ σε λίγους μήνες μίλια για Β. Αμερική, αλλά θα μείνω πιστή στα πολλαπλά ταξίδια στην Ευρώπη.
Αυτό που έψαχνα -και που αξίζει τον κόπο- είναι οι ακριβές πτήσεις ανάμεσα στην ίδια ήπειρο. Όχι εντός Ευρώπης που είναι έτσι κι αλλιώς φτηνές, αλλά εντός των μεγάλων ηπειρων. Π.χ. σε ένα Αβάνα-Σαν Φρανσίσκο ή Γκαλάπαγκος-Μπουένος Άιρες κερδίζεις πολύ εύκολα 700-800 ευρώ ανά πτήση μετ' επιστροφής. Στο ταξίδι μου στην Ωκεανία γελούσα με πτήσεις που κόστιζαν με τα μίλια 30 ευρώ και η πραγματική τους αξία άγγιζε το χιλιάρικο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πάντως εντός Αμερικής (και ιδίως ex-Brazil) τα taxes είναι στον πάτο. Πήρα πρόσφατα ένα GRU-EWR με €30...
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.329
Likes
3.469
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Αυτό που έψαχνα -και που αξίζει τον κόπο- είναι οι ακριβές πτήσεις ανάμεσα στην ίδια ήπειρο. Όχι εντός Ευρώπης που είναι έτσι κι αλλιώς φτηνές, αλλά εντός των μεγάλων ηπειρων. Π.χ. σε ένα Αβάνα-Σαν Φρανσίσκο ή Γκαλάπαγκος-Μπουένος Άιρες κερδίζεις πολύ εύκολα 700-800 ευρώ ανά πτήση μετ' επιστροφής. Στο ταξίδι μου στην Ωκεανία γελούσα με πτήσεις που κόστιζαν με τα μίλια 30 ευρώ και η πραγματική τους αξία άγγιζε το χιλιάρικο.
Πάντως εντός Αμερικής (και ιδίως ex-Brazil) τα taxes είναι στον πάτο. Πήρα πρόσφατα ένα GRU-EWR με €30...
Η διαδικασία που ακολουθείτε ποια είναι ? Τηλέφωνο στην Aegean ?
(Ρωτάω γιατι μου ετυχε κ μενα κατι παρόμοιο κ θα ηθελα να γλιτώσω μια κοστοβόρα πτήση αλλα τελικά απτο τηλέφωνο τζίφος)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom