Ιταλία Μονοήμερη στο Μιλάνο

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Έχει κάνει κάποιος μονοήμερη στο Μιλάνο? Άφιξη Malpensa και αναχώρηση από Bergamo. Αξίζει για χειμώνα μια μονήμερη που έχει γενικά αρκετό κρύο?
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Έχει κάνει κάποιος μονοήμερη στο Μιλάνο? Άφιξη Malpensa και αναχώρηση από Bergamo. Αξίζει για χειμώνα μια μονήμερη που έχει γενικά αρκετό κρύο?
Φαντάζομαι οι πιο πολλοί εδώ πέρα είναι αρκετά 'τρελοί' και δε θα'λεγαν όχι ούτε σε μονοήμερο ταξίδι στο εξωτερικό :airplane:

Και μάλλον το πρόβλημα δε'θα ταν το κρύο αλλά το πόσα θα προλάβαιναν να δουν σε μια μέρα :)
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Έχει κάνει κάποιος μονοήμερη στο Μιλάνο? Άφιξη Malpensa και αναχώρηση από Bergamo. Αξίζει για χειμώνα μια μονήμερη που έχει γενικά αρκετό κρύο?
Καντο διημερο. Το εχω κανει 2 φορες, μια για Ρωμη και μια για Βιεννη. Απο τα πιο ενδιαφεροντα ταξιδια. Αναχωρηση πρωι, επιστροφη βραδυ της επομενης. Στη Ρωμη ηταν καταχειμωνο αλλα πηγε μια χαρα.
Καναδυο μελη εχουν παει μονοημερη στη Ρωμη.
 

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Συμφωνώ @paefstra. Προτείνω κι εγώ διανυκτέρευση έστω 1 βράδυ στο Μιλανο. Υπάρχουν αρκετές πτήσεις από Αθήνα, όποτε θα βρεις σίγουρα κάποια βολική ώρα. Μονοήμερη πιστεύω ότι θα κουραστείς αρκετά και εν τελει δεν θα προλάβεις να δεις σχεδόν τίποτα αν υπολογίσεις τους χρόνους από και προς το αεροδρόμιο και τις πιθανές καθυστερήσεις.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καντο διημερο. Το εχω κανει 2 φορες, μια για Ρωμη και μια για Βιεννη. Απο τα πιο ενδιαφεροντα ταξιδια. Αναχωρηση πρωι, επιστροφη βραδυ της επομενης. Στη Ρωμη ηταν καταχειμωνο αλλα πηγε μια χαρα.
Καναδυο μελη εχουν παει μονοημερη στη Ρωμη.
Συμφωνώ @paefstra. Προτείνω κι εγώ διανυκτέρευση έστω 1 βράδυ στο Μιλανο. Υπάρχουν αρκετές πτήσεις από Αθήνα, όποτε θα βρεις σίγουρα κάποια βολική ώρα. Μονοήμερη πιστεύω ότι θα κουραστείς αρκετά και εν τελει δεν θα προλάβεις να δεις σχεδόν τίποτα αν υπολογίσεις τους χρόνους από και προς το αεροδρόμιο και τις πιθανές καθυστερήσεις.
Μονοήμερη Ρωμη το έχω κάνει 1-2 φορές. Έχω πάει αρκετές φορές Ρωμη οποτε ξέρω πως να κινηθώ και που να πάω. Θέλω να πιστεύω ότι κ το Μιλανο αξίζει για μονοήμερη. Η Ρωμη είναι σχετικά νοτια οποτε ο χειμώνας είναι οκ. Μιλανο που έχω πάει χειμώνα όμως έχει κρύο κρύο 😬😬😬...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ρώμη έχω πάει ημερήσια (ήταν ομως η 4η-5η φορα κ άνοιξη), με πρωινή πτηση που εφτανε γυρω στις 10 κ επιστροφη πτηση στις 9. Το είχαμε ευχαριστηθει, περπατησαμε σχεδόν όλο το κέντρο, φαγαμε, ήπιαμε το καφεδακι μας κ γυρισαμε, χωρίς καμια ταλαιπωρια. Αλλά ξεραμε από πριν που θα πάμε κ πως θα κινηθούμε, οπότε αν είναι 1η φορα, θα πρότεινα κ εγώ μια διανυκτερευση. Χειμώνα πέρα από το κρύο (που ειναι τσουχτερο στο Μιλάνο) έχει γενικά ενα θέμα με τον καιρό...πχ αν βρεχει θα ταλαιπωρηθεις γυρνωντας την πολη.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ταλαιπωρία. Δυο ώρες μέσα στο λεοφορειο από και προς το αεροδρόμια συν οι ώρα αναμονής. Άρα τι μένει να δεις, ειδικα τον χειμώνα που νυχτώνει νωρίς και ο καιρός είναι απρόβλεπτος;;;
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Ταλαιπωρία. Δυο ώρες μέσα στο λεοφορειο από και προς το αεροδρόμια συν οι ώρα αναμονής. Άρα τι μένει να δεις, ειδικα τον χειμώνα που νυχτώνει νωρίς και ο καιρός είναι απρόβλεπτος;;;
Όπως το βλέπει κανεις.Έστω και για μια μέρα όταν ζεις κάτι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα,εμένα μου φτάνει.Αλλά όπως είπαμε,πρέπει να'χεις και την 'τρέλα'
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Ταλαιπωρία. Δυο ώρες μέσα στο λεοφορειο από και προς το αεροδρόμια συν οι ώρα αναμονής. Άρα τι μένει να δεις, ειδικα τον χειμώνα που νυχτώνει νωρίς και ο καιρός είναι απρόβλεπτος;;;
Μια ώρα δείχνει στο χάρτη την απόσταση από το Μιλανο μπεργκαμο μέχρι το αεροδρόμιο, υπάρχει και το τρένο από το malpensa αν θυμάμαι καλά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom