Ρωσία Μοσχα - Αποριες,προτασεις κ.α

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
να βαλω το Pushkin την Παρασκευη το απογευματακι; η πολυ φορτωμα;
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Λοιπον το Novodevichy Convent θελει παραπανω ωρες (4 τουλαχιστον)
Θελω σε αυτα να σκεφτεσαι και την διαδρομη που εχεις να κανεις.
Οπως εχουμε πει η πολη ειναι τεραστια και οι αποστασεις ειναι πολυ μεγαλες.
Σκεψου οτι απο το σταθμο του μετρο μεχρι το μοναστηρι-νεκροταφειο ειναι γυρω στα 20 λεπτα περπατημα (το ιδιο ισχυει και για πολλα αλλα μερη)
Οταν τελειωσεις απο αυτα τα 2 , δωσε λιγο χρονο να θαυμασεις τη γυρω περιοχη , κανε ενα περιπατο διπλα στη λιμνη (ισως ειναι παγωμενη εκεινη την εποχη , εγω ειχα παει ανοιξη και μολις ειχαν λιωσει τα χιονια)

Υ.Γ εδω ειναι το λινκ με τα εισητηρια του μετρο (ξεχασα να το βαλω στο παραπανω ποστ)
Moscow Metro / Tickets & Smart cards
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
να βαλω το Pushkin την Παρασκευη το απογευματακι; η πολυ φορτωμα;
Ειναι φορτωμενο το προγραμμα ετσι και αλλιως. Το Pushkin ειναι μικρο μουσειο , αν εχεις χρονο βαλτο απογευμα , ειναι πολυ κοντα στο Ναο του Σωτηρος (μην τον χασεις)
ΕΚει κοντα εχει και ενα καφε-εστιατοριο (βασικα στη Μοσχα ολα καφε-εστιατορια ειναι ) που μου αρεσε πολυ. Εμεις πηραμε φαγητο ,σουπες κτλ , αλλα μπορειτε να κανετε και σταση για καφε
Pinch of Cinnamon | Spicy stories and recipes from around the world: Gogol-Mogol Moscow cafe
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
α ωραια τοτε θα τα βαλω μαζι Κυριακη μεσημερι και το πρωι βολτα στο Izmaylovo!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
α ωραια τοτε θα τα βαλω μαζι Κυριακη μεσημερι και το πρωι βολτα στο Izmaylovo!
Αν μένεις στο Izmaylovo,μην το βάζεις στο πρόγραμμά σου.Όποτε ξεκλέψεις λίγη ώρα το βλέπεις,μέσα στα πόδια σου θα τόχεις.Εξάλλου αν το δωμάτιό σου είναι ψηλά,θα το έχεις δει ήδη...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Για βραδυ δεν εχω πολλες προτασεις , μονο εστιατορια , γιατι με τοσο ποδαροδρομο που φαγαμε (ειχε και ζεστη) το βραδυ την βγαζαμε στην κοκκινη πλατεια (μεσα στο GUM αχχαχαα)
Ενα εστιατοριο που νομιζω οτι δεν πρεπει να χασει κανεις και για κανενα λογο ειναι το Pushkin
http://cafe-pushkin.ru/en/
Θελει κρατηση οπωσδηποτε... Εμεις πηγαμε 2 φορες......
Προτιμηστε το βραδυ
at3_gstatic_com_images_281a84e55d201651279ad55a2ba37442._.jpg
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
εχω βρει και αυτο στα χρηματα που διαθετω με μπανιο, φαινεται πολυ κεντρικο... καμια γνωμη;
Κεντρικό δεν είναι καθόλου!!!! Το είχα εναλλακτική αν έριχνα πολύ το μπάτζετ μου.Βρήκα όμως εισιτήρια πάτους και κατέληξα στο Hilton
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.371
Μέλη
38.973
Νεότερο μέλος
vkaravasili@d-mar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom