Μουντιάλ 2010

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.242
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συγκλονιστικό ματς στο Ουρουγουάη - Γκάνα με τους αφρικανούς να χάνουν πέναλτυ στο 120' (!!!!!!!!) και το φορλάν και την παρέα του να παίρνουν την πρόκριση στα πέναλτυ!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πάντως η αποβολή του Σουαρεζ κάνει ακόμη πιο δύσκολο το έργο της Ουρουγαης με την Ολλανδια.
Φίλε traveller όπως βλεπεις ακόμη ζω.
Να διευκρινίσω ότι δεν είμαι οπαδός καμίας εθνικής ομάδας και κατα καιρούς έχω θαυμάσει και υποστηρίξει διάφορες ομάδες που έχουν προσφέρει ωραίο θέαμα.
Οπως και να το κάνουμε τις περισσότερες φορές αυτή η ομάδα είναι η Βραζιλία.
Εγώ την αγάπησα σε μια αυτοκτονία της, όπως λές εσύ, το 1982 με Ζίκο, Φαλκάο, Σόκρατες, Ζαιρζινιο.
Τη Βραζιλία που ένω την βόλευε το 2-2 με τους Ιταλούς, βγήκε όλη μπροστά για τη νίκη και τελικά της το κάρφωσε ο αγνωστος μέχρι τότε σταρ του Μουντιαλ Πάολο Ρόσι.
Αγάπησα τη Βραζιλια που δεν ήξερε τι θα πει άμυνα και είχε έναν ανεκδιήγητο τερματοφύλακα.
Στο επόμενο μουντιαλ ακόμη θυμάμαι τον προημιτελικό με τη Γαλλία που κρίθηκε στα πέναλντι.
Στις επόμενες διοργανώσεις είχα την τύχη να απολαύσω παικταράδες, όπως Ριβάλντο, Ρομαριο, Ροναλντο κλπ.
Δυστυχώς ο Ντούνγκα πίστευε ότι με άμυνα θα έπαιρνε το κύπελο και τελικά τον πρόδωσε η άμυνα του.

Και για να το επαναλάβω σε αυτό το μουντιαλ δν έχω θαυμάσει καμία ομάδα.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Συγκλονιστικό ματς στο Ουρουγουάη - Γκάνα με τους αφρικανούς να χάνουν πέναλτυ στο 120' (!!!!!!!!) και το φορλάν και την παρέα του να παίρνουν την πρόκριση στα πέναλτυ!!!
......:(:klaps:..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Φίλε traveller όπως βλεπεις ακόμη ζω.
Να διευκρινίσω ότι δεν είμαι οπαδός καμίας εθνικής ομάδας και κατα καιρούς έχω θαυμάσει και υποστηρίξει διάφορες ομάδες που έχουν προσφέρει ωραίο θέαμα.
Πρώτα απόλα να πω ότι χαίρομαι ιδιαίτερα που είστε όλοι καλά... κατανοώ το σοκ αλλά χαίρομαι που το αντιμετωπίσατε ψύχραιμα και δεν κάνατε καμιά ανοησία όπως πολλοί άλλοι στη Βραζιλία... εύγε...

Ρε dik7 μας δουλεύεις? εσύ δεν είσαι που εδώ και μια βδομάδα μας έχεις πρήξει με την ομαδάρα την Βραζιλία? εσύ δεν μας κατέβασες στατιστικά, εσύ δεν μας έλεγες ότι είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο, εσύ δεν μας την αποθέωνες? τώρα το παίζεις υπεράνω και ότι δεν είσαι οπαδός καμιάς εθνικής? Ντροπή ρε συ... επειδή ξεφτυλιστήκατε σήμερα την κάνεις γυριστή? Και τι έγινε ρε αδελφέ η πρώτη ή η τελευταία φορά είναι που ξεφτυλιζόσαστε... τουλάχιστον σήμερα σας λυπηθήκανε και σας ρίξανε μόνο δύο και όχι την συνηθισμένη τριάρα... άσε λοιπόν τις σοφιστίες και πες το αντρίκια... δεν έχουμε ομάδα, δεν είμαστε οι καλύτεροι στον κόσμο και σήμερα δίκαια χάσαμε... απλά πράματα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Πρώτα απόλα να πω ότι χαίρομαι ιδιαίτερα που είστε όλοι καλά... κατανοώ το σοκ αλλά χαίρομαι που το αντιμετωπίσατε ψύχραιμα και δεν κάνατε καμιά ανοησία όπως πολλοί άλλοι στη Βραζιλία... εύγε...

Ρε dik7 μας δουλεύεις? εσύ δεν είσαι που εδώ και μια βδομάδα μας έχεις πρήξει με την ομαδάρα την Βραζιλία? εσύ δεν μας κατέβασες στατιστικά, εσύ δεν μας έλεγες ότι είναι η καλύτερη ομάδα στον κόσμο, εσύ δεν μας την αποθέωνες? τώρα το παίζεις υπεράνω και ότι δεν είσαι οπαδός καμιάς εθνικής? Ντροπή ρε συ... επειδή ξεφτυλιστήκατε σήμερα την κάνεις γυριστή? Και τι έγινε ρε αδελφέ η πρώτη ή η τελευταία φορά είναι που ξεφτυλιζόσαστε... τουλάχιστον σήμερα σας λυπηθήκανε και σας ρίξανε μόνο δύο και όχι την συνηθισμένη τριάρα... άσε λοιπόν τις σοφιστίες και πες το αντρίκια... δεν έχουμε ομάδα, δεν είμαστε οι καλύτεροι στον κόσμο και σήμερα δίκαια χάσαμε... απλά πράματα...
Κοίταξε δεν είμαι και κανένας παρανοικος που ισχυρίζεται ότι η Βραζιλία σε κάθε Μουντιαλ είναι η καλύτερη ομάδα και παίζει την καλύτερη μπάλα. Συμφωνώ ότι κατά καιρούς έχουν εμφανιστεί σπουδαίες ομάδες που δεν πήραν κανένα τρόπαιο.
Φίλε Νίκο δεν με διαβάζεις προσεκτικά.
Καταρχήν το θέμα με τη Βραζιλια το ξεκίνησες εσύ και σου θυμισα ότι είναι η ομάδα με τα περισσότερα τρόπαια, νίκες και γκολ είτε σου αρέσει είτε όχι. Σήμερα δεν υπήρχε στο δεύτερο ημίχρονο (στο πρώτο ήταν σαφώς καλύτερη των ορανιε) και έχασε δίκαια.
Που είδες ότι εγώ είπα ότι θα πάρει το κύπελο φέτος η Βραζιλία.;:shock:Σε παρακαλώ δείξε μου το ποστ.
Ούτε μίλησα για καλύτερη ομάδα στον κόσμο, αλλά για κορυφαία.
Η Βραζιλια και σήμερα που έχασε, για μένα είναι η κορυφαία στην ιστορία του θεσμού, καθώς οι Ιταλοί που την ακολουθούν σε κατακτήσεις (4) έχουν αποκλειστεί ήδη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Που είδες ότι εγώ είπα ότι θα πάρει το κύπελο φέτος η Βραζιλία.;:shock:Σε παρακαλώ δείξε μου το ποστ.
Ούτε μίλησα για καλύτερη ομάδα στον κόσμο, αλλά για κορυφαία.
Έγραψα εγώ ότι είπες ότι θα πάρει η Βραζιλία το κύπελλο? Δείξε μου σε παρακαλώ το post...

Συγνώμη ρε φίλε... είχα την εντύπωση ότι ήσουν οπαδός της Βραζιλίας... μάλλον και εγώ και όλοι σχεδόν εδώ μέσα καταλάβαμε λάθος... φαίνεται ότι είσαι με την Βραζιλία όταν αυτή κερδίζει και τίποτε όταν αυτή χάνει...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Και ποιος σου είπε ότι σήμερα δεν υποστηριζα Βραζιλία.
Εσυ με ποιον είσαι δεν μας λες να ξέρουμε;
Τι λένε τα προγνωστικά σου;
Που θα ταξιδέψει το κύπελο φέτος;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.947
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
η χτεσινή βραζιλιάνικη τραγωδία μοιάζει με μικρή εισαγωγή,
μπροστά στην μεγάλη τραγωδία που αναμένεται στο επόμενο μουντιάλ που θα γινει ως γνωστό στην Βραζιλία...

αν δεν σηκώσουν την κούπα και τότε, κάτι που ειναι πιθανόν, μιας και δεν διαθέτουν μεγάλους ποδοσφαιρικούς αστερες...

θα χρειαστούν 10 Σοφοκλήδες και άλλους 10 Ευρυπίδηδες για να καταγράψουν το μεγάλο δράμα!:haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.922
Εμένα η ομάδα μου ήταν η Ιταλία... το έχω πει από τότε που αποκλειστήκαμε από την Σλοβακία...

Από εδώ και μετά η καρδιά μου είναι με την Αργεντινή και η τσέπη μου με την Ολλανδία μια που την έπαιξα από την αρχή να σηκώσει το κύπελλο... πρέπει να πω βέβαια ότι η Ουρουγουάη λόγω του γνωστού θέματος , βλέπε Σκιαφίνο, είναι πάντα στην καρδιά μου και στον ημιτελικό πραγματικά θα "πονέσω" ιδιαίτερα αν αποκλειστεί...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.101
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εμένα η ομάδα μου ήταν η Ιταλία... το έχω πει από τότε που αποκλειστήκαμε από την Σλοβακία...

Από εδώ και μετά η καρδιά μου είναι με την Αργεντινή και η τσέπη μου με την Ολλανδία μια που την έπαιξα από την αρχή να σηκώσει το κύπελλο... πρέπει να πω βέβαια ότι η Ουρουγουάη λόγω του γνωστού θέματος , βλέπε Σκιαφίνο, είναι πάντα στην καρδιά μου και στον ημιτελικό πραγματικά θα "πονέσω" ιδιαίτερα αν αποκλειστεί...

Ε τότε απαιτούμε ένα ποστ σου και με τις αυτοκτονίες των μακαρονάδων.
Παράκληση να έχει εξέχουσα θέση το χαμένο πέναλντι του Μπατζο το 1994:bleh::bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.966
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom