Μουντιάλ 2010

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το χταπόδι προέβλεψε νίκη της ισπανίας αύριο, όχι ποιος θα σηκώσει το τρόπαιο.

Δίκαιη νίκη της Ολλανδίας, η Ουρουγουάη είχε δυνατότητες αλλά οι παίχτες που λείψανε ήταν πρόβλημα.

Αύριο ο πόλεμος. :)
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ναι, αλλα αν χασει η Γερμανια οπως λεει το χταποδι, που ειναι γερμανικο... δε θα δουμε τι θα πει στον τελικο αφου η Γερμανια δε θα παιζει, θα περιμενουν να το κανουν ψητο στα καρβουνα...

Εγω οπως ειπα πριν πιστευω οτι ο τελικος νικητης θα ειναι οποιος κερδισει αυριο, αρα για μενα αποκλειεται να ειναι η Ολλανδια.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πάλι σε τελικό ολλανδία-ισπανία βλέπω νίκη των οράνιε.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.454
Εγώ σήμερα έζησα το απόλυτο παράλογο... έγω ποντάρει τα λεφτά μου στην Ολλανδία και σήμερα ήμουν με την Σελέστε... γιατρέ μου πάω καλά?

Τι κι αν έφαγαν τέσσερα, τι κι αν ξεφτυλίστηκαν, όταν γύρισαν πίσω στην πατρίδα αποθεώθηκαν... η πρόεδρος είπε... η ομάδα μας και ο Μαραντόνα έχει δώσει τόση χαρά στη χώρα μας που τίποτε δεν μπορεί να τους διαγράψει... κάποιοι τον λένε "ηλίθιο λαό" κάποιοι όμως κι ανάμεσά τους κι εγώ τον λατρεύουμε... ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ...
Δεν υπάρχει άλλος Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, τελεία και παύλα. Είναι η μια υπόσταση του τριαδικού θεού, με τους άλλους δύο τον Νίκο Γκάλη και τον Μιχάλη Ιορδανίδη. Ό,τι και να κάνει ο Ντιέγκο, συγχωρείται από τον εαυτό του, αφού είναι ΘΕΟΣ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.014
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν υπάρχει άλλος Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, τελεία και παύλα. Είναι η μια υπόσταση του τριαδικού θεού, με τους άλλους δύο τον Νίκο Γκάλη και τον Μιχάλη Ιορδανίδη. Ό,τι και να κάνει ο Ντιέγκο, συγχωρείται από τον εαυτό του, αφού είναι ΘΕΟΣ.
Είναι, πράγματι: Iglesia Maradoniana - Wikipedia, the free encyclopedia (το χω ξαναγράψει μου φαίνεται?)
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Ναι πράγματι. Δεύτερη ομάδα γενικώς (ξέχασες και την τρίτη κατάκτηση της Βραζιλίας στις ΗΠΑ το 1994)
Δεν την ξέχασα.
Είναι στην ίδια ήπειρο.
Χρησιμοποιώ εντελώς γεωγραφικά κριτήρια, με τις 5 ηπείρους.

Τώρα δε με νοιάζει πως χωρίζει η ΦΙΦΑ τις περιφέρειες της.
Το Ισραήλ είναι στην Ευρώπη????? Δεν είναι γεωγραφικά. Παίζει όμως.
Όπως και η Αυστραλία που παίζει στην Ασία για να μη σταυρώνει με τον 5ο της Λατινικής Αμερικής.
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Τι να πω τωρα; Μ' αρεσει που φευγει ενας ενας και η Ισπανια που στην αρχη μπηκε στο Μουντιαλ με ηττα κι ολοι πιστεψαν οτι δε θα κανει τιποτα παει τελικο... :clap:
Εξαιρετικο παιχνιδι και εχασε και πολλες ευκαιριες! Τωρα στο τελικο περιμενουμε επιτελους το γκολ του Τορρες!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δίκαιη νίκη 100% των Ισπανών, ήταν η καλύτερη ομάδα απόψε. Προσπάθησαν επί 90' να παίξουν ποδόσφαιρο, να δημιουργήσουν φάσεις, να βάλουν γκολ. Οι Γερμανοί αρκέστηκαν στη σφιχτή άμυνα και τους πολλούς παίχτες στο κέντρο, αλλά έτσι δε γίνεται, πρέπει να προσπαθήσεις και να βάλεις και κανά γκολ.

Ολλανδία - Ισπανία τελικός λοιπόν, και όλα ανοιχτά. Δίνω μικρό προβάδισμα στην Ολλανδία λόγω Σνάιντερ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Εχε χαρη που ελειπαν 2 δικοι μας , αλλιως θα εισασταν ηδη στο αεροπλανο για Μαδριτη!:(
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.014
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βλέπω το χταποδάκι να γίνεται στα κάρβουνα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.908
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom