Μουντιάλ 2010

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.037
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πλάκα πλάκα, ξέρεις ποιες είναι οι πιθανότητες να πέσει διάνα το χταπόδι σε 5 σερί ματς? Φοβερό...

1/(2^5) !!


Με τη διαφορά ότι οι επιλογές του χταποδιού δεν είναι απαραίτητα ελεύθερα ενδεχόμενα... (πάω στοίχημα ότι πριν από κάθε αγώνα γυρίζουν μερικές φορές το βιντεάκι με το ίδιο ή και με διαφορετικά χταπόδια-πρωταγωνιστές κάθε φορά, και διαλέγουν να δείξουν το βίντεο που θεωρούν πιο πιθανό...)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το χταπόδι paul μου φαίνεται ότι διαλέγει το κουτί με την ομάδα που του έχουν βάλει τον καλύτερο μεζέ. Μπας και βάζουν κυδώνια μέσα? :D
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
τελικα το μουντιαλ μαλλον εγινε ευρωπαικο!!!!
παντως ο χθεσινος αγωνας καθολου μουντιαλ δεν θυμιζε,μαλλον καθολου ημιτελιο δεν θυμιζε.......
εγω περιμενα τουλαχιστον μια παραταση και οχι εναν απλα μετριο αγωνα με τους γερμανους να εχουν ριξει τους ρυθμους τους λες και φοβοντουσαν......
ελπιζω ο τελικος να ειναι συναρπαστικοτερος και ole espana!!!!!!!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.795
Likes
18.494
Το χθεσινό ήταν ένα καλό ματς σε γενικές γραμμές, με τους Ισπανούς να κυριαρχούν και να κυκλοφορούν πολύ καλά το τόπι. Φαίνεται ότι οι Γερμανοί, που ήταν πολύ καλοί έως χθες και βρήκαν ευκαιρία με τα καφενεία των Αγγλο-Αργεντινών να κάνουν πάρτυ στις αντεπιθέσεις, χθες μπλοκαρίστηκαν από την εντυπωσιακή κατοχή μπάλας που κάνουν οι Ισπανοί.

Το 2008 ο Ράφαελ Ναδάλ κατέκτησε για πρώτη φορά το Wimbledon και η Ισπανία στέφθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης. Φέτος το σήκωσε και πάλι, μένει να δούμε αν θα επαναληφθεί ο διπλός θρίαμβος για την Ισπανία που διανύει χρυσά χρόνια στον αθλητισμό. Μόνο loosers δεν τους λες, οι άνθρωποι μαμάνε και δέρνουνε παντού...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Η Ισπανία κέρδισε δικαιοτατα και μοιάζει να είναι το φαβορί απέναντι στους ορανιε. Το καλό για μας είναι ότι και οι δύο ομάδες παίζουν ποδόσφαιρο κατοχής, οπότε ελπίζουμε να δούμε αξιοπρεπές θέαμα στον τελικό.
Την Κυριακή όπως έχω δηλώσει είμαι με τους οράνιε, καθώς θεωρώ ότι η ιστορία της χρωστάει ένα μουντιαλ, αν και οι ομάδες που παρουσίασε σε προηγούμενα Μουντιαλ ήταν καλύτερες.
Για να δούμε θα τα καταφέρει το απόλυτο αουτσαιντερ απέναντι στο φαβορί που έχουν όμως λίγο την ετικέτα του looser.

Και κάτι ακόμη που δεν το έγραψε κανένας.
Ισπανία και Ολλανδία δεν έχουν κατακτήσει ποτέ το τρόπαιο, οι Ισπανοί μάλιστα δεν έχουν καν πάει σε τελικό.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Και θα προσθεσω στο ποστ του dik-7 οτι ποτε αυτες οι 2 ομαδες δεν εχουν αναμετρηθει μεταξυ τους σε επισημους αγωνες, τουλαχιστον αυτο ειπε ο εκφωνητης χθες.

Θα ηθελα λιγο να μεταφερω το κλιμα που επικρατει εδω, το οποιο φανταζομαι οτι ειναι διαφορετικο απο αυτο που εζησε ή ζει η muya. Δε θελω να μπω σε πολιτικα κτλ θεματα, αλλα χτες περασε η Ισπανια στο τελικο του μουντιαλ και δεν ακουσα ουτε ενα κορναρισμα, ουτε μια κραυγη, τιποτα! Αυτο εχει να κανει με την περιοχη που μενω, το ξερω.Οι μονες ισπανικες σημαιες που εχω δει να κρεμονται απο τα παραθυρα ειναι στη σχολη αστυνομιας που βρισκεται κοντα στο σπιτι μου, ειναι το μονο σημειο! Πραγμα που δε με εκπλησσει βεβαια.

Εγω ηθελα να παμε τελικο, πηγαμε τωρα δε με νοιαζει αν παρουμε την κουπα ή οχι, πραγματικα δε με ενδιαφερει.

Το συνθημα των Ισπανων, οπως το δικο μας αν δεν κανω λαθος ηταν ''σηκωσε το τιμημενο'', ειναι το ''podemos'', που σημαινει μπορουμε. Ενα ρημα που παιζει σε διαφημισεις και οχι μονο, παντου.

Δε ξερω αν ενδιαφερουν καποιους οσα ανεφερα, αλλα μιας και ζω εδω ηθελα απλα να σας μεταφερω το κλιμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Και εμενα μ' ενδιαφέρουν..Περισσότερες λεπτομέρειες παρακαλώ και απο τίς δυο "ανταποκρίτριες"...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom