Μπιρες του κοσμου

Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Στον Μαυρίκιο έπινα μπύρα Phoenix και σε πολλά μαγαζιά μας την σερβίριζαν σε ποτήρι για βαρελίσια μπύρα ενώ μόλις είχαν αδειάσει ένα μπουκάλι στο ποτήρι!!
 

Attachments

tanasis

Member
Μηνύματα
171
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ
Μπύρα να 'ναι και όπου να 'ναι. Εγώ προτιμώ με ένα wurst στο όρθιο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Συμφωνώ με το "μπύρα νάναι και ό,τι νάναι", ή τέλως πάντων σχεδόν ό,τι νάναι. Τομερές μπύρες στην Ολλανδία, στην Τσεχία, στη Γερμανία. Τις περισσότερες τις έχετε ήδη αναφέρει. Ομως έκπληξη ήταν για μένα και οι δύο πορτογαλικές μπύρες Sagres (Λισαβόνα) και Super Bock (Porto) οι οποίες είναι πολύ εύγεστες και απολαυστικές.
Αν βρεθείτε στην Πορτογαλία δοκιμάστε τις.
 

Christian

Member
Μηνύματα
595
Likes
95
View attachment 1896
Στο Περου και συγκεκριμενα στην Αρεκιπα και στο Κουσκο κυκλοφορουν αυτες οι δυο μπυρες,εχουν ωραια γευση και κατεβαινουν ευκολα....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια αλλη Φιλιππινεζικη μπιρα ειναι η Red Horse.
Η San Miguel ηταν πολυ καλυτερη συμφωνα με τον Mr. αλλα και με τους ντοπιους που πιασαμε μπιροκουβεντα :lol:
 

Attachments

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Εγω και στην Βουδαπεστη ειχα πιει ωραια βαρελισια Drecher. Αλλα την καλυτερη ever στην Πραγα! Τι μαυρες, ξανθες! Και δεν ειμαι και fun της μπιρας! Που να ημουν δηλαδη!
 

zante

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Μπύρα! Μένουμε Ελλάδα!

Εντάξει, και η μπύρα στην Πράγα ήταν τέλεια, τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν, αγκαλιά με τον άντρα μου, νιόπαντροι σε γαμήλιο ταξίδι σε μία μπυραρία συνοικιακή και με μία ολόκληρη πάπια για μεζέ (τι ρομαντικά:D) και πριν από 7 χρόνια στην Ισπανία, που πίναμε μία πολυεθνική παρέα cervezas con limon με bocadillo con calamares για συνοδεία, αλλά και η μπυρίτσα που χτυπάμε κάθε τόσο με τους συναδέλφοι μετά τη δουλειά καμιά φορά σε ένα πολύ ωραίο μαγαζί στο Μουσείο, άπαιχτη! Μόνο που έχω καιρό να πάω, και δεν ξέρω αν ακόμα σερβίρουν την Zeus. Ελληνική παρακαλώ, αργίτικη!;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εντάξει, και η μπύρα στην Πράγα ήταν τέλεια, τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν, αγκαλιά με τον άντρα μου, νιόπαντροι σε γαμήλιο ταξίδι σε μία μπυραρία συνοικιακή και με μία ολόκληρη πάπια για μεζέ (τι ρομαντικά:D) και πριν από 7 χρόνια στην Ισπανία, που πίναμε μία πολυεθνική παρέα cervezas con limon με bocadillo con calamares για συνοδεία, αλλά και η μπυρίτσα που χτυπάμε κάθε τόσο με τους συναδέλφοι μετά τη δουλειά καμιά φορά σε ένα πολύ ωραίο μαγαζί στο Μουσείο, άπαιχτη! Μόνο που έχω καιρό να πάω, και δεν ξέρω αν ακόμα σερβίρουν την Zeus. Ελληνική παρακαλώ, αργίτικη!;)
να ζησετε ευτυχισμενοι χιλια χρονια και να πιειτε 10 δωγες μπυρα που λενε και στο χωριο μου Mrs Zante:)
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.598
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Μπύρα ANTARCTICA. Όχι δεν την ήπια στην Ανταρκτική, αλλά στο Ρίο. Βραζιλιάνικη "σερβέζα" με 5,9 βαθμούς αλκοόλ είναι η κατ'εξοχήν μπύρα των παραλιών του Ρίο. Στο καρναβάλι κυκλοφόρησε και εορταστική έκδοση. Δεύτερη με διαφορά έρχεται η Skol.
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Καπνιστή μπύρα (με λίγο πικρή γεύση) στο Bamberg μαζί με ένα πιατο σπαράγγια!! Μπύρα randeberger από βαρέλι -οχι πολύ παγωμένη- μαζί με ένα χοιρινό κότσι στην Δρέσδη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.033
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom