Τουρκία Μποντρουμ!

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Αραγε πως μπορω να φτασει μια παρεα κοριτσιων στο Μποντρουμ χωρις να πληρωσει τα μαλλιοκεφαλα της??? Κως...πανακριβα τα αεροπορικα...μεσω Κων/πολη επισης...υπαρχει καποιος αλλος τροπος η τζιφος???
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Απο Κω ισως με πλοιο. Αλλα μονο το καλοκαιρι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.551
Likes
8.227
Πριν από αρκετά χρόνια το είχα κοιτάξει από Ρόδο, δεν πήγα τελικά αλλά θυμάμαι ότι η πιο οικονομική λύση ήταν ακτοπλοϊκως από Κω με την προϋπόθεση να ΜΗΝ πάρεις αυτοκίνητο... το αυτοκίνητο ήταν πολύ ακριβό, αλλά των επιβατών νορμάλ...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Από την Κω φεύγουν τα καραβάκια, από την Καρδάμαινα τα περισσότερα, κάποια λίγα από Κω. Τιμές δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή, και δυστυχώς οι αποδείξεις και όλα από κείνο το ταξίδι είναι στην Αθήνα. Πήγα πριν δυο χρόνια και δεν τρελάθηκα, παρόλο που μας είπαν ότι είναι party city (!) Για ημερήσια καλά ήταν, για παραπανω δεν είναι πια Μπόντρουμ αλλά Μπουντρούμ..
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Από την Κω φεύγουν τα καραβάκια, από την Καρδάμαινα τα περισσότερα, κάποια λίγα από Κω. Τιμές δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή, και δυστυχώς οι αποδείξεις και όλα από κείνο το ταξίδι είναι στην Αθήνα. Πήγα πριν δυο χρόνια και δεν τρελάθηκα, παρόλο που μας είπαν ότι είναι party city (!) Για ημερήσια καλά ήταν, για παραπανω δεν είναι πια Μπόντρουμ αλλά Μπουντρούμ..

Καλο!!:haha:Ειπαμε να παμε Μποντρουμ γιατι μετα απο πολλα χρονια ειπαμε με φιλες να κανουμε χλιδατες διακοπες αλλα με λιγα χρηματα..Βρηκα πολυ ωραια ξενοδοχεια και πανφθηνα...εψαξα να βρω εδω πληροφοριες αλλα δεν βρηκα κατι...φανταζομαι οτι δεν θα εχει κατι αξιολογο να δουμε αλλα να αραξουμε θελουμε μονο..το μονο προβλημα ειναι πως απο Θεσσαλονικη βγαινουν ακριβα τα αεροπορικα για Κω οποτε πιο ακριβο θα μας βγει να παμε παρα να μεινουμε εκει !!!!!ΟΥΦ!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για κοιτα και απο Ροδο! Σιγουρα εχει καραβακι για Μαρμαριδα (η οποια ειναι χειροτερη απο το Μποντρουμ) αλλα η αποσταση με ΚΤΕΛ ειναι μικρη.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Για κοιτα και απο Ροδο! Σιγουρα εχει καραβακι για Μαρμαριδα (η οποια ειναι χειροτερη απο το Μποντρουμ) αλλα η αποσταση με ΚΤΕΛ ειναι μικρη.

Απο οτι καταλαβα χαλια το Μποντρουμ???εεεεεε????Να μην παμε???
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα να δεις! Εγω πηγα ανοιξη και μου αρεσε. Σιγουρα ομως το καλοκαιρι θα ειναι πολυ επιβαρυμενη απο τουριστες. Μιλαμε για ολοκληρη πολη, οχι για κανενα χωριο. Δεν ξερω που ειναι το ξενοδοχειο σας και ποσο μακρια θα ειναι απο τη θαλασσα. Υποθετω οτι οι καλες παραλιες θα ειναι πιο μακρια απο την πολη. Εκεινο που μου φανηκε ενδιαφερον ειναι το οτι μπορεις να μπεις σε καποια ξυλινα πλοια τα οποια οι τουρκοι τα λενε gullet και να σας κανει βολτα στα λιμανακια και στα νησακια. Αυτο μου φανηκε ενδιαφερον, αλλα δεν το εχω κανει. To καστρο του Αγιου Ιωαννη ειναι ενδιαφερον-εχει και ενα μουσειο ενυαλιων αρχαιοτητων μεσα. Επισης με βαση το Μποντρουμ μπορειτε να κανετε και αρκετες εκδρομες στα περιξ.
Στην Μαρμαριδα δεν πηγα γιατι διαβασα σε δεκα μεριες οτι δεν λεει τιποτε.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
853
Likes
780
Ειχα εναν συμφοιτητη απο εκει, κ μας ελεγε συνεχως ποσο ομορφα ειναι, μας ειχε δειξει κ καποιο διαφημιστικο σποτακι για τον τουρισμο, κ θυμαμαι οτι μου ειχε αρεσει.. δεν το εψαξα ποτε παραπανω..
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Κοιτα να δεις! Εγω πηγα ανοιξη και μου αρεσε. Σιγουρα ομως το καλοκαιρι θα ειναι πολυ επιβαρυμενη απο τουριστες. Μιλαμε για ολοκληρη πολη, οχι για κανενα χωριο. Δεν ξερω που ειναι το ξενοδοχειο σας και ποσο μακρια θα ειναι απο τη θαλασσα. Υποθετω οτι οι καλες παραλιες θα ειναι πιο μακρια απο την πολη. Εκεινο που μου φανηκε ενδιαφερον ειναι το οτι μπορεις να μπεις σε καποια ξυλινα πλοια τα οποια οι τουρκοι τα λενε gullet και να σας κανει βολτα στα λιμανακια και στα νησακια. Αυτο μου φανηκε ενδιαφερον, αλλα δεν το εχω κανει. To καστρο του Αγιου Ιωαννη ειναι ενδιαφερον-εχει και ενα μουσειο ενυαλιων αρχαιοτητων μεσα. Επισης με βαση το Μποντρουμ μπορειτε να κανετε και αρκετες εκδρομες στα περιξ.
Στην Μαρμαριδα δεν πηγα γιατι διαβασα σε δεκα μεριες οτι δεν λεει τιποτε.

Gulet hotel το ενα η το Μavi hotel στο κεντρο της πολης λεει οτι ειναι. Βρηκα και αλλα που ειναι εξω απο το Μποντρουμ αλλα λεμε να μη νοικιασουμε αμαξι ... δεν ξερω μπερδευτηκα!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εγω θα πηγαινα. Για τους τουρκους ειναι το εφαμιλο της Μυκονου: μπαρακια εστιατορια μαγαζια μαρινα με γιωτ νυχτερινη ζωη εως ξημερωματος, η μεγαλυτερη open air disco της Μεσογειου, οπως μας ειπαν ολοι με καμαρι: H A L K A R N A S THE CLUB
Θα ελεγα να βρειτε καποιον τροπο να κινειστε ωστε να ειστε αυτονομες και να μπορεσετε να κανετε βολτες στην γυρω περιοχη η οποια ειναι πολυ ομορφη.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξερω τι λεει το Μποντρουμ αλλα το κλαμπ αυτο λεει και παραλεει...
Βαριο που εισαι παιδι μου να πεταχτουμε μια βολτα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.369
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom