Μπουγάτσες, καλωσορίσματα και μύδια!

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Περί ορέξεως...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Επ παιδια! Κανω και εγω αιτηση εργασιας στην επιχειρηση σας με το ακολουθο αντικειμενο -Job description:
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.965
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Να 'ρθω κι εγώ???? Ξέρω να φτιάχνω μούρλια σπανακόπιτες και pretzel΄(ξέρεις, από αυτά που τάζω κατά καιρούς στον Def για να ανεβάζει μόνο τις δικές μου προσφορές στα αεροπορικά και να καταχωνιάζει όλων των υπόλοιπων......:cool:)
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλές και οι μπουγάτσες αλλά που να φάτε και τα "κουρού"μου,σπέσιαλ συνταγή και light που ενδιαφέρει τις κυρίες:bleh:μπορούμε ν ανοίξουμε κάποια στιγμή ένα τόπικ με συνταγές:rolleyes:,
αλλά μ αυτά και μ αυτά ξεχαστήκαμε και αποπροσανατολιστήκαμε από το αρχικό θέμα....τα καλωσορίσματα και τη"λογομαχία"μεταξύ taver και Jonpro!
Λοιπόν Jonpro εγώ χάρηκα που σε ξαναείδα:clap:που ξαναμπήκες δυναμικά,υποκλίνομαι στην ψυχραιμία σου και το χιούμορ σου(ήδη από την ιστορία σου με το Ντουμπάι φάνηκε αυτό:shock:),προσπερνάς σκοπέλους και συνεχίζεις,μήπως έχεις διαβάσει "το μυστικό";.
Περιμένω πως και πως τη δεύτερη σου ιστορία!!
Και όσο για τις τυρόπιττες που κερνάς ...,κερνάω κι εγώ τα"τυροπιττομπουρεκάκια"μου,φάτε κόσμε:haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
βρε σεις γιατι σπαμαρετε στο θεμα που άνοιξε ο taver ????
παρακαλώ το μελος Renata να αναλάβει να λύσει το πρόβλημα με τους spamers !!!


τελικά απάντηση δωθηκε ??? ποια μπουγατσα ειναι καλυτερη ??
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.136
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
βρε σεις γιατι σπαμαρετε στο θεμα που άνοιξε ο taver ????
παρακαλώ το μελος Renata να αναλάβει να λύσει το πρόβλημα με τους spamers !!!


τελικά απάντηση δωθηκε ??? ποια μπουγατσα ειναι καλυτερη ??
Χρήστο, έχεις χάσει επεισόδια... Εγώ δεν άνοιξα κανένα θέμα.... απλά τα έχωσα στο Johnpro στο θέμα ενός νέου μέλους, το γύρισανε στις μπουγάτσες, και στο τέλος μεταφέρθηκε εδώ...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Κάτω τα χέρια απ τον JohnPro!!!
+1 μπουγάτσα light για μένα παρακαλώ!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κάτω τα χέρια απ τον JohnPro!!!
+1 μπουγάτσα light για μένα παρακαλώ!!!
Sapienza δεν παρακολουθεις: light ειναι η κουρου τυροπιτα της romantic, η οποια μας υποσχεθηκε και τη συνταγη. Μεχρι στιγμης δεν υπαρχει light μπουγατσα!
 
Μηνύματα
2.491
Likes
3.199
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
άντε κορίτσια για να μην περιμένετε το νέο τόπικ περί συνταγών σας την παραθέτω:
ένα κεσεδάκι γιαούρτι αλλά νάναι αγελαδίτσα κονονικό όχι λαιτ,
αφού το αδειάσετε στο αλεύρι μετά το κεσεδάκι αυτό το γεμίζετε με ηλιέλαιο(σπορέλαιο)
αλεύρι που φουσκώνει μονο του στο κουτουρού:shock:για να γίνει σφιχτή ζύμη,όσο πιό σφιχτή τόσο πιό light θα είναι..,ελάχιστο αλάτι στη μύτη του κουταλιού.Αυτό το μίγμα το πλάθετε και μετά κάνετε "μπαλάκια"όσα θέλετε...
Για τη γέμιση τυρί φέτα στο κουτουρού πάλι γύρω στα 300γρ;και μαζί ένα ολόκληρο αυγό και το ασπράδι από ένα δεύτερο(κρατάμε τον κρόκο με τον οποίο αλείφουμε τα τυροπιτάκια από πάνω),
γίνονται περίπου 20 κουρουδάκια (εξαρτάται πόσο μεγάλα η μικρά τα θέλετε),ψήσιμο στους 220,σε 20 λεπτά έτοιμα.
Βάλτε λαδόκολλα στο ταψί για να μη βάλετε καθόλου λάδι,
αν υπολογίσετε τις θερμίδες θα δείτε ότι είναι πολύ λίγες ανά κομμάτι!

Taver και Jonpro ανοιχτή πρόσκληση -υπόσχεση αν βρεθείτε στη Θεσνίκη θα σας τα προσφέρω έτσι για :clap:σύσφιξη σχέσεων και ειρήνη υμιν όπως είπε και ο jonpro
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.136
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Taver και Jonpro ανοιχτή πρόσκληση -υπόσχεση αν βρεθείτε στη Θεσνίκη θα σας τα προσφέρω έτσι για :clap:σύσφιξη σχέσεων και ειρήνη υμιν όπως είπε και ο jonpro
Κοίτα να δείς που βρέθηκα να είμαι και το αντίπαλο δέος.... Μου φαίνεται ότι την πάτησα, κατά τη λογική του "όποιος ανακατέβεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες"...

Α, παρακαλώ οι αναφορές να είναι ακριβείς. Ο Johnpro είπε "ειρινη μυν".
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.810
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom