Βέλγιο Ολλανδία Μπριζ - Βρυξέλλες - Άμστερνταμ - Γάνδη

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.380
Eυχαριστώ. Θα πράξω ανάλογα με τον καιρό, πάντως σίγουρα η Μπρυζ είναι το φαβορί.
Εχω πάει μόνον Μπρύζ και όσο πιο αντικειμενικά γίνεται εγω θα ηθελα 3 ώρες το ελάχιστο για μια μικρή γνωριμία της πόλης.Μόνο περπάτημα χωρίς βαρκάδα κτλ και χωρίς μεγάλη στάση για φαγητό.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εχω πάει μόνον Μπρύζ και όσο πιο αντικειμενικά γίνεται εγω θα ηθελα 3 ώρες το ελάχιστο για μια μικρή γνωριμία της πόλης.Μόνο περπάτημα χωρίς βαρκάδα κτλ και χωρίς μεγάλη στάση για φαγητό.
Βαρκάδες έχει όλο το χρόνο; Πιστεύω ότι αξίζει να κάνεις (μόνο και μόνο για τις φωτογραφίες που θα βγάλεις) έστω και αν μείνεις λίγες ώρες. Μισή ωρίτσα κρατάει..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Βαρκάδες έχει όλο το χρόνο; Πιστεύω ότι αξίζει να κάνεις (μόνο και μόνο για τις φωτογραφίες που θα βγάλεις) έστω και αν μείνεις λίγες ώρες. Μισή ωρίτσα κρατάει..
Πατεις με,πατω σε στη βαρκα,βεβαια...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εμείς ευτυχώς δε πέσαμε σε συνωστισμό αλλά είναι καλό να κάτσεις μπροστά στη βάρκα για να μη φένονται τα κεφάλια των άλλων στις φωτογραφίες :p
Αν θυμάμαι καλά 6-7 ευρώ/άτομο είχαμε δώσει..
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εμείς ευτυχώς δε πέσαμε σε συνωστισμό αλλά είναι καλό να κάτσεις μπροστά στη βάρκα για να μη φένονται τα κεφάλια των άλλων στις φωτογραφίες :p
Αν θυμάμαι καλά 6-7 ευρώ/άτομο είχαμε δώσει..
παντως απο οικονομικης αποψης ο φλεβαρης ειναι καλος μηνας..ειδα τα ξενοδοχεια που με ενδιαφερουν τι διαφορα τιμης εχουν τον μαρτιο που θελω να παω..κλασικα βεβαια αυτο σημβαινει παντου..

αλλα αν ειναι να μου βγει περιπου 100+ μονο στα δωματια λογω εποχης προτιμω να παω φεβρουαριο κι ας φαω λιγο κρυο παραπανω..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
παντως απο οικονομικης αποψης ο φλεβαρης ειναι καλος μηνας..ειδα τα ξενοδοχεια που με ενδιαφερουν τι διαφορα τιμης εχουν τον μαρτιο που θελω να παω..κλασικα βεβαια αυτο σημβαινει παντου..

αλλα αν ειναι να μου βγει περιπου 100+ μονο στα δωματια λογω εποχης προτιμω να παω φεβρουαριο κι ας φαω λιγο κρυο παραπανω..
Αν πας τέλη Φλεβάρη δε πιστεύω να'χει μεγάλη διαφορά στο καιρό απ'οτι αν πήγαινες π.χ. μέσα Μαρτιου. Οπότε δες τι σε συμφέρει περισσότερο..
 
Last edited:

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν πας τέλη Φλεβάρη δε πιστεύω να'χει μεγάλη διαφορά στο καιρό απ'οτι να πήγαινες π.χ. μέσα Μαρτιου. Οπότε δες τι σε συμφέρει περισσότερο..
Κι εγώ το ίδιο νομίζω. Σε αυτές τις χώρες τέτοιους μήνες οι διαφορές στον καιρό είναι απειροελάχιστες. Δεν παίζει άλλωστε να έχει ανθίσει τον Μάρτιο.

Όσο για τα boat trips εγώ τώρα λίγο που έψαξα δεν είδα τίποτα σχετικό, ούτε πρόσεξα κάποια βάρκα να περιδιαβαίνει τα κανάλια. Είχα διαβάσει στον τουριστικό οδηγό ότι κατά τους χειμερινούς μήνες έχει τέτοια trips μόνο weekends κι όχι καθημερινά, αλλά και πάλι Κυριακή που είχα πάει φευ! Εκτός κι αν δεν έψαξα όσο έπρεπε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Κι εγώ το ίδιο νομίζω. Σε αυτές τις χώρες τέτοιους μήνες οι διαφορές στον καιρό είναι απειροελάχιστες. Δεν παίζει άλλωστε να έχει ανθίσει τον Μάρτιο.

Όσο για τα boat trips εγώ τώρα λίγο που έψαξα δεν είδα τίποτα σχετικό, ούτε πρόσεξα κάποια βάρκα να περιδιαβαίνει τα κανάλια. Είχα διαβάσει στον τουριστικό οδηγό ότι κατά τους χειμερινούς μήνες έχει τέτοια trips μόνο weekends κι όχι καθημερινά, αλλά και πάλι Κυριακή που είχα πάει φευ! Εκτός κι αν δεν έψαξα όσο έπρεπε.
Παίζει να μην έχει όλο το χρόνο ή να έχει μόνο τα weekends, πάντως και μεις τυχαία είχαμε βρει από που ξεκινάνε τα καραβάκια. Λογικά αναλογα με την εταιρία ξεκινάνε από αλλο σημειο. Αλλά αν δεν είδες κανενα καραβακι στα κανάλια και ήταν ΣΚ ίσως δεν υπήρχαν διαθέσιμα γενικά..
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εμείς ευτυχώς δε πέσαμε σε συνωστισμό αλλά είναι καλό να κάτσεις μπροστά στη βάρκα για να μη φένονται τα κεφάλια των άλλων στις φωτογραφίες :p
Αν θυμάμαι καλά 6-7 ευρώ/άτομο είχαμε δώσει..
Παραπανω ειναι αλλα και εγω δε θυμαμαι ποσο.
Εμεις ειχαμε καθισει πισω απο το ''βαρκαρη-ξεναγο'' .Πρεπει να ειχα ζαλισει τους πισω μου,με το να σηκωνω συνεχεια το χερι μου για φωτο :xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.450
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom