Μυτιληνη-Θεσσαλονικη

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
ναι εχει στις 5 παρα 10..αλλα εγω την δουλεια μου την τελειωνω στις 5 δυστυχως..
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
βγαινει πολυ ακριβα και δεν εχω την πολυτελεια ως ανεργη.θα δω.παντως απαραδεκτο να εχει πλοια για βορεια ελλαδα μονο δευτερες.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Τελειώνεις τη δουλειά στις 5 και θες να φύγεις στις 6 για να μη μείνεις και δεύτερη νύκτα;
Και σε χαλάει η Μυτιλήνη με 3 πτήσεις;
Από Αθήνα να έφευγες πιο δύσκολο θα ήταν.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
δεν ξερω πραγματικα τι θα κανω,εχω μπερδεψει τα μπουτια μου.
Αυτό πρέπει να το προσέξεις... πως τα μπέρδεψες τα μπούτια σου δηλαδή?
Εξήγησέ το μας , μην πετάς μια κουβέντα και το αφήνεις έτσι...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
στο σαιτ της aegean εχει 59 ευρω.στο airtickets το ιδιο εισιτηριο εχει 55.γιατι?
Γιατί είναι το original... αν βγάλεις από το airtickets μπορεί το εισιτήριο να είναι μαιμού και να μείνεις ακόμα ένα βράδυ στη Μυτιλήνη...
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
μαιμου εισιτηρια η airtickets? τοσα χρονια απο εκει κλεινω!
ναι κι ομως τα μπουτια μπερδευονται.κανεις μια χιαστι και μετα αλλη μια..δεν παω καλα..
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Γεια σας.Θελω να ειμαι Μυτιληνη στις 11 Φεβρουαριου.Απο Θεσσαλονικη δεν εχει πλοια παρα μονο της κυριακη η την δευτερα(αν ειναι δυνατον) και θα παω αναγκαστικα καβαλα να παρω το πλοιο το βραδυ της 9ης Φεβρουαριου.Θα φτασω το αλλο πρωι στις 10 και θα μεινω σε ξενοδοχειο.Θα κανω την αλλη μερα την δουλεια μου και θελω να φυγω το ιδιο απογευμα(της 11ης).Κι εδω αρχιζει το προβλημα.Εχει πλοια μονο για Αθηνα.Κι ετσι σκεφτηκα να παρω πλοιο για Τουρκια κ απο εκει λεωφορειο για Θεσσαλονικη.Ξερετε τι παιζει με τα πλοια προς Τουρκια κι αν εχει Παρασκευες?Γιατι δεν σκοπευω να κανω το δρομολογιο μυτιληνη-αθηνα(11 ωρες),λιμανι πειραια-σιδηροδρομικος σταθμος αθηνας(? ωρες) και αθηνα-θεσσαλονικη(6-7 ωρες).Οι φοιτητες της Μυτιληνης αραγε που δεν ειναι απο αθηνα πως την παλευουν εκει περα?

Τέσσερα από τα παλιότερα μέλη, ο traveller, o fitziano, η erminathess kai o nostimon hmar, σε συμβουλεύουν να κάνεις συγκεκριμένα πράγματα, γιατί εσύ είσαι που ζήτησες συμβουλή και συνεχίζεις να κολλάς.
Το ένα είναι ακριβό, το άλλο δεν είναι ακριβό αλλά δεν βολεύει, το παράλλο κάνει πολλές ώρες, με το άλλο δεν θέλεις να μείνεις έξτρα νύχτα στο νησί.
Λεμονάδα δε θέτε, πορτοκαλάδα δε θέτε. Τι θέτε?

Λοιπόν σου βρήκα λύση. Ακολουθείς την παρακάτω συνταγή:
1. Μαγιουδάκι.
2. Μπρατσάκια (προαιρετικά).
3. Βαζελίνη για προφύλαξη από το κρύο.
4. Σκουφάκι κολυμβητηρίου που να γράφει επάνω Αϊ λαβ Ονούρ.
5. Γιαλάκια κολυμβητηρίου
6. Δημοσιογράφους για να καλύψουν το γεγονός.
7. Αλάτι και πιπέρι καγιέν προαιρετικό, μη μαζέψουμε και τίποτις σκυλόψαρα.

Δεν γνωρίζω αν έχει γίνει ποτέ ο διάπλους Μυτιλήνη - Αϊβαλί, αλλά να η ευκαιρία!
Και από κει, εφ'όσον το θέλεις ακόμα, θα πάρεις ένα από τα δεκάδες καθημερινά λεωφορεία της γραμμής Αϊβαλί - Κάτω Τούμπα. Και τέλειωσες!!!
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
1oν Γιατι στο συγκεκριμενο φορουμ να υπαρχουν τοσα εριστικα ατομα
2ον αν δε με βολευουν τι να κανω.για αυτο ρωταω για να βρω κατι να με βολευει,για μια μερα που θελω στην μυτιληνη δε χρειαζεται να ξοδεψω μια περιουσια
3ον που ξερεις οτι μενω στην Κατω Τουμπα? με παρακολουθεις?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
μαιμου εισιτηρια η airtickets? τοσα χρονια απο εκει κλεινω!
Αφού κλείνεις τόσα χρόνια απ' το airtickets, θα ήξερες γιατί είναι φτηνότερο από τα επίσημα sites των εταιριών... δε μας τα λες καλά και αρχίζω να υποψιάζομαι ότι νομίζεις ότι μας κάνεις πλάκα...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Eλα, σε πειράζω, μη παρεξηγείσαι. Από πότε το χιούμορ είναι έριδα?
Απλά τα παιδιά σου πρότειναν λύσεις που απέρριψες. Τι να κάνουμε, από Θεσσαλονίκη η Μυτιλήνη είναι δύσκολος προορισμός το χειμώνα. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα όπως μας βολεύει.
Αυτό με την παρακολούθηση όμως, με γαργαλάει... δεν μπορώ να το αφήσω ασχολίαστο!
Κληρονομικό χάρισμα, καλή μου, κληρονομικό χάρισμα...
Ειδικά στα Εξάρχεια που μένω, νεραϊδοκρούομαι και έρχεται στον ύπνο μου η Βάσια Τριφύλλη και με ορμηνεύει...
Τι να πω! τα δακρυγόνα που έχω εισπνεύσει εδώ με κάνουν σαν τη Πυθία. Μασάω και φύλλα δάφνης, νά τα αποτελέσματα!
Είδες οι κακές παρέες???
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
north66 οχι δεν κανω πλακα,θα επρεπε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom