Ρωσία Μόσχα 3ήμερο

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ταξιδεύω εντός ολίγων ημερών ξεκινώντας με γεμάτο 3ήμερο σε Μόσχα. Καθότι χαώδης πόλη, μπορώ να έχω τη συμβουλή των έμπειρων σχετικά με τι θα προτείνατε να συμπεριλάβω στο 3ήμερο; Kremlin, Red Square, Gum, Metro Stations και Bolshoi είναι στα σίγουρα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Τα παραπάνω βρίσκονται στην ίδια περιοχή ,οπότε τα βάζεις την πρώτη μέρα. Δεύτερη μέρα lomonosov και γενικότερη περιοχή του πανεπιστημίου με θέα από τα pigeon hill.Επισκεψη στη Novy Arbat ,στο Gorky Park δεν αξίζει να πας .Συνέχισε με την εκκλησία του Χριστου του Σωτηρος και την εκεί περιοχή (πολύ όμορφος περίπατος και από εκεί πάρε το μετρό και πήγαινε στο Novodevichy convent και στο διπλανό νεκροταφείο
Άλλη μια βόλτα που μου άρεσε πολύ ήταν η περιοχή Kitay Gorod πίσω από το GuM και δεξιά στο English court κατα μήκος της Varvaka ulitsa.
Ετοιμασου για πολυυυυυ περπάτημα και αυτά που σου έγραψα είναι μια σύνοψη όλων ,έχει ακόμα πολύ πράμα
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ευχαριστώ, Ευαγγελία. Παίζει να προλάβω να την δω λίγο και στο γυρισμό.
Lomonosov ποιά περιοχή εννοείς και με ποιά αξιοθέατα; Kitay Gorod θα το προλάβω το απόγευμα της πρώτης μέρας με τις μεσαιωνικές εκκλησίες της Zaryade ανοικτές; Και μια βόλτα στα Communist Headquarters ή μιλάμε για μεγάλες αποστάσεις;
Είδατε το σπίτι του Τολστόι στο Novodevichy ή δεν αξίζει;
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.716
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλά να περάσεις κοριτσάκι !!!!!!!1
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλο ταξιδι Παναγιωτα ,καλα να περασεις.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Καλά να περάσεις κοριτσάκι !!!!!!!1
Καλο ταξιδι Παναγιωτα ,καλα να περασεις.
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Μεγάλο ταξίδι, ελπίζω να γυρίσω γεμάτη εμπειρίες. Καλό καλοκαίρι, ρίξτε και καμιά βουτίτσα και για μένα:)
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
εκλεισα κι εγω ενα ταξιδι για μοσχα το νοεμβρη....θελω να κλεισω ξενοδοχειο η διαμερισμα κεντρικα...το κεντρικα το εννοω να ειμαι σε αποσταση με τα ποδια απο πεζοδρομους εστιατορια και κοσμο και μεχρι 20 λεπτα με τα ποδια απο κοκκινη πλατεια κρεμλινο....τι ακριβως προτεινετε...στην αρμπατ ειναι αυτα που λεω η κανω λαθος??
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
Panagiota περιμένουμε εντυπώσεις από Ρωσία και λίγα πραγματάκια για τη Μόσχα καθώς πλησιάζει ο καιρός και δεν έχω κοιτάξει τίποτα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.905
Likes
14.716
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Panagiota περιμένουμε εντυπώσεις από Ρωσία και λίγα πραγματάκια για τη Μόσχα καθώς πλησιάζει ο καιρός και δεν έχω κοιτάξει τίποτα.
Kι εμείς περιμένουμε φώτο σου με θέα την εκκλησία του Αγίου Billy :D
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Panagiota περιμένουμε εντυπώσεις από Ρωσία και λίγα πραγματάκια για τη Μόσχα καθώς πλησιάζει ο καιρός και δεν έχω κοιτάξει τίποτα.
Kι εμείς περιμένουμε φώτο σου με θέα την εκκλησία του Αγίου Billy :D
Kαλό ταξείδι Παναγιώτα και Χρόνια Πολλά
Ευχαριστώ πάρα πολύ. Ήταν συγκλονιστικό ταξίδι, η αλήθεια είναι πως δεν περίμενα ο κομμουνισμός να είναι ακόμη τόσο βαθιά ριζωμένος. Η Κεντρική Ρωσία θυμίζει μεταπολεμική Ελλάδα αλλά οι ντόπιοι είναι ακόμη αγνοί και απίστευτα φιλόξενοι. Η Μόσχα τεράστια, μεγαλοπρεπής και εντυπωσιακή, σου δίνει καθαρά τη εντύπωση της πόλης που διαμόρφωσε την Παγκόσμια Ιστορία. Πάρα πολύ ακριβή κεντρικά, φυσιολογικές τιμές στα προάστια (που εκτείνονται έως και 2.5 ώρες από το κέντρο). Θα προσπαθήσω να πω περισσότερες λεπτομέρειες κα να βάλω φωτό τέλος του μήνα που επιστρέφω Αθήνα. Borealis, πότε φεύγεις;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παναγιωτα πολυχρονη, περιμενουμε φωτογραφιες και λεπτομερειες
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.213
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom