ΝΒΑ 2013 - 2014

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Απίστευτο, αλλά από Κουβομπάσκετ έγινε Ευρωμπάσκετ και πάλι, 8/9 τελευταία, όταν σε κάποια φάση είχα και σερί 0/6... (για το φιτζιάνο τα γράφω)
Η Φινλανδία στο χάλασε; :p
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πιο εύκολα θα περάσουν οι Ισπανοί (δυστυχώς) παρά οι Κροάτες...
Οι Γάλλοι θα πάνε για άλλη μια φορά σπίτι τους (όχι ότι μου αρέσουν οι Σλοβένοι)
Η ματσάρα θα είναι το Ιταλία - Λιθουνία (στο οποίο θέλω να κερδίσουν οι Ιταλοί)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
MVP για μένα είναι ο Ζήσης. Και αγαπάμε πάντα Περπερογλου.
Ο Τρινκέρι απέτυχε αλλά έχει μέλλον ως προπονητής. Βασίστηκε μόνο σε παίχτες των δύο γνωστών ομάδων, γιατί αυτές ήξερε. Οι επιλογές Καββαδά και Μαυροκεφαλίδη δεν βγήκαν. Η περιφέρεια καλά πήγε. Ένσταση για τον τρόπο χρήσης του Φώτση. Οι τραυματισμοί επηρέασαν αλλά δεν είναι δικαιολογία.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
779
Likes
1.122
Εμένα με απογοήτευσε και ο Σλούκας, γνωρίζαμε ότι δεν είναι και ο καλύτερος αμυντικός αλλά δεν ήταν σταθερός ούτε στην επίθεση,δεν σκόραρε και δεν έφτιαξε παιχνίδι.
Γενικά η διαχείριση του Τρινκέρι ήταν λίγο περίεργη. Συμφωνώ με την ένσταση για τον τρόπο χρήσης του Φώτση αλλά δέχομαι ότι μπορεί να μην ταιριάζει στα πλάνα του,με τον Περπέλογου όμως τι έγινε?Αφού ξεκίνησε με 3 πολύ καλά παιχνίδια, στα υπόλοιπα γιατί δεν του έδινε χρόνο συμμετοχής?Την επιλογή Καββαδά αρχικά την έκρινα σωστή για να έχουμε κάποιον να σπρώξει και να κάνει δυο σκληρά φάουλ στην ρακέτα,όταν ομως τραυματίστηκε ο Μαυροκεφαλίδης δεν υπήρχε αναπληρωματικός του Μπουρούση.
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Εγώ θα κάνω τη διαφορά και θα πω Γαλλία. Νομίζω ότι φέτος θα είναι η χρονιά τους, δείχνουν ότι μπορούν. Σοβαροί όταν πρέπει, περιμένω μεγάλο παιχνίδι και πρόκριση, απέναντι σε μια καλή ομάδα, αλλά με έναν μόνο παίκτη τεράστιας ποιότητας (Γκόραν Ντράγκιτς), που αν τον μαρκάρεις στενά όμως και δεν βρει χώρους, τον «σβήνεις».

Κροατία – Ουκρανία, 51-49 για τους Κροάτες. Δεν θα είναι εύκολο παιχνίδι, θα παλέψουν οι Ουκρανοί, προβλέπω πολύ ξύλο. Το είδα το όνειρο ότι Ούκιτς, Τόμις και Μπογκντάνοβιτς θα κάνουν ματσάρα! :p

Ιταλία – Λιθουανία, το μεγάλο ντέρμπι των «8». Δεν μπορώ να κάνω κανένα προγνωστικό, αυτή η Ιταλία με έχει εντυπωσιάσει φέτος, δεν το περίμενα καθόλου.

Σερβία – Ισπανία, φαβορί η Ισπανία ξεκάθαρα. Καλή η ομάδα του Ντούντα, αλλά το φυσικό ταλέντο των Ισπανών θα υπερισχύσει. Παρά τις απουσίες τους δείχνουν και πάλι το πρώτο φαβορί. Δεν θα είναι εύκολο όμως.

Στα δικά μας, απογοήτευση για εμένα ήταν ο Μαυροκεφαλίδης. Μέτρια ως κακά παιχνίδια, αδιαφορία και απάθεια στο παρκέ, ούτε μια στιγμή δεν έδειξε να μπαίνει στο κλίμα. Δεν τα περίμενα αυτά στο πρώτο του μεγάλο τουρνουά. Ίσως στο επόμενο… (; )

Ακόμα, περίμενα πολλά περισσότερα από τον Παπανικολάου. Ξέρει από άμυνα, είναι ο ρόλος που του ταιριάζει, αλλά εκτός από ένα μεγάλο παιχνίδι (απέναντι στον Τούρκογλου), χάθηκε στην μετριότητα. Τίποτα το ιδιαίτερο επιθετικά.


Τραγικός ήρωας ο Ζήσης. Όπου και όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί, εκτός από τον αγώνα που τον θέλαμε περισσότερο από όλους (Σλοβενία). Μεγάλο παιχνίδι με Κροατία, αλλά αυτό το χαμένο καλάθι-νίκη θα τον καταδιώκει πάντα. Ακόμα απορώ πως το έχασε, το ίδιο και αυτός φαντάζομαι…Ο καλύτερος παίκτης μας στο Eurobasket.
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Αναμενόμενο, απλά η έκταση του σκορ ήταν αυτή που προκάλεσε εντύπωση. Περιμένω και την Γαλλία σήμερα.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Πολύ καλοί οι Γάλλοι. Ή πολύ κακοί οι Σλοβενοι;
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Απλά φάνηκε η ποιότητα της Σλοβενίας: μια μέτρια ομάδα, που στηρίζεται στους δύο Ντράγκιτς και στον Νάχμπαρ για να διακριθεί. Απέναντι σε μια καλή αμυντικά ομάδα όμως, με ψηλούς κολώνες, το καλάθι έκλεισε. Αν το Eurobasket δεν γινόταν στη Σλοβενία, πιστεύω ότι δεν θα περνούσαν στην 8άδα.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
779
Likes
1.122
βαρέθηκα να βλέπω Ευρωπαϊκές ομάδες με Αμερικάνους παίκτες.Που θα πάει πλέον αυτή η κατάσταση?Αγοράζουν διαβατήρια. Τα ίδια κάναμε και εμείς ,φυσικά , στην άρση βαρών.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom