Νάξος Νάξος

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Αύγουστος, δεκαπεντάγουστο και σε νησί με ζήτηση , δυστυχώς οι τιμές ανεβαίνουν.
Μπες στο Booking, βάλε την ημερομηνία που θες , περιοχή Άγιο Προκόπη και μετά δες τον χάρτη. Τσέκαρε τι υπάρχει και σε τι τιμές, αν μερικά δεν έχουν δωμάτιο , παρε κάνα τηλέφωνο, ποτέ δεν ξέρεις. Δες προς Στελίδα πλευρά. Αλλιώς κατέβα προς Πλάκα . Εξαρτάται τι θες ( εννοώ σε ποιότητα και είδος πχ ξενοδοχείο ή απλά δωμάτια)
Εγώ θα πρότεινα να μην μείνεις Άγιο Προκόπη, γιατί έχει αλυκές και μυρίζει πολύ άσχημα και έχει και άπειρα κουνούπια. Αν θέλεις ηρεμία θα πρότεινα να μείνεις προς Μικρή Βίγλα, Καστράκι και Πυργάκι. Εκεί είναι και πιο φθηνά αλλά θα χρειαστείς οποσδήποτε μεταφορικό μέσο..
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
149
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
ξερετε αν εχει κανενα πανυγηρι αρχες αυγουστου???
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
ξερετε αν εχει κανενα πανυγηρι αρχες αυγουστου???
Για αρχές δεν ξέρω αλλά αν κάτσεις μέχρι μέσα Αυγούστου έχει πανηγύρι (βιολιά) στο Φιλότι και εκείνες τις μέρες έχει χορό ο σύλλογος φιλοτιτών που αξίζει να πας.
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
149
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Για αρχές δεν ξέρω αλλά αν κάτσεις μέχρι μέσα Αυγούστου έχει πανηγύρι (βιολιά) στο Φιλότι και εκείνες τις μέρες έχει χορό ο σύλλογος φιλοτιτών που αξίζει να πας.
δυστυχως μεχρι 12/8 αλλα φανταζομαι κατι θα εχει αρχες αυγουστου λογικα της μεταμορφωσης...


και κατι αλλο γι οποιον παει φετος ναξο βρηκα ενα ωραιο αρθρο το παραθετω εδω
http://www.kathemera.gr/2013/07/119629/νάξος-guide/
 

giannapl5

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θα πάω νάξο για 6 μερούλες.ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σουπερμαρκετ στο νησί τύπου "μαρινόπουλος" και αν οι παραλίες είναι οργανωμένες και ναι τι χρέωση έχουν(ανά ξαπλώστρα-ομπρέλα). ;)
 

Jobous

Member
Μηνύματα
85
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Θα πάω νάξο για 6 μερούλες.ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σουπερμαρκετ στο νησί τύπου "μαρινόπουλος" και αν οι παραλίες είναι οργανωμένες και ναι τι χρέωση έχουν(ανά ξαπλώστρα-ομπρέλα). ;)
Υπάρχει στο νησί supermarket τύπου "μαρινόπουλος". ΟΚ δεν πας και σε κάνα νησάκι!!!
Ξαπλώστρες φυσικά σε Άγιο Προκόπη αν δεν κάνω λάθος 4-6 € η ξαπλώστρα.
Διορθώστε με αν κάνω λάθος
ξερετε αν εχει κανενα πανυγηρι αρχες αυγουστου???
5-6 Αυγούστου έχει στον Δανακό -βιολιά-.
 

Jobous

Member
Μηνύματα
85
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Εγώ θα πρότεινα να μην μείνεις Άγιο Προκόπη, γιατί έχει αλυκές και μυρίζει πολύ άσχημα και έχει και άπειρα κουνούπια. Αν θέλεις ηρεμία θα πρότεινα να μείνεις προς Μικρή Βίγλα, Καστράκι και Πυργάκι. Εκεί είναι και πιο φθηνά αλλά θα χρειαστείς οποσδήποτε μεταφορικό μέσο..
Ναι προς την κάτω πλευρά υπάρχουν οι αλυκές και ανάλογα τον αέρα παίζουν και οι μυρωδιές!!!
Στην Στελίδα είναι πιο πίσω και πιο ψηλά , δεν υπάρχουν ιδιαίτερες μυρωδιές.
Μικρή Βίγλα, Καστράκι και Πυργάκι, μπορεί να βρει και φθηνότερα αλλα είναι πιο μακρυά πχ για να πηγαίνεις χώρα αλλα και προς το βόρειο κομμάτι του νησιου, με λιγότερο κόσμο και για μεταφορικό δεν το συζητάμε καν. Εδώ και για τα άλλα πάλι χρειάζεται.
 
Μηνύματα
30
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σίφνος
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Λοιπόν σχεδιάζω να πάω στη Νάξο για 10 ημέρες.
Αυτό που αναζητώ είναι ένα ωραίο κυκλαδίτικο νησί με ωραίες (γαλάζιες) παραλίες αλλά και με επιλογές στη διασκέδαση.
Θα περάσω καλά;
 

giorgosn_s

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά. Λοιπόν σχεδιάζω να πάω στη Νάξο για 10 ημέρες.
Αυτό που αναζητώ είναι ένα ωραίο κυκλαδίτικο νησί με ωραίες (γαλάζιες) παραλίες αλλά και με επιλογές στη διασκέδαση.
Θα περάσω καλά;
Τελεια θα περάσεις.
Στη Νάξο μπορείς να συνδιάσεις πολλά πράγματα. Διασκέδαση, χαλάρωση, πολύ καλό φαγητό (να φας στα χωριά) και φυσικά παραλίες φανταστικές.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα πάω νάξο για 6 μερούλες.ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει σουπερμαρκετ στο νησί τύπου "μαρινόπουλος" και αν οι παραλίες είναι οργανωμένες και ναι τι χρέωση έχουν(ανά ξαπλώστρα-ομπρέλα). ;)
υπάρχουν μεγάλα σούπερ μάρκετ, όχι Μαρινόπουλος βέβαια αλλά είναι πολύ καλά στις τιμές τους. (Βιδάλης και Κουτελιέρης τα πιο γνωστά). Για ξαπλώστρες οι τιμές κυμαίνονται γύρω στα 5 ευρώ, σε κάποια beach bar όπως santana, yazoo, banana και πιθανόν κ άλλα παίρνεις κάτι να πιεις και η ξαπλώστρα είναι δωρεάν
 
Μηνύματα
30
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Σίφνος
Παιδιά καλησπέρα και πάλι.. Λοιπόν έχω κλείσει τελικά για Νάξο... Θέλω ενημέρωση αν είναι εύκολο. Το κατάλυμα είναι ΑΥΤΟ σε πολύ καλή τιμή για την περίοδο (αν το γνωρίζεται πείτε μου please)!
Οπότε για όποιον έχει το χρόνο και τη διάθεση θέλω να μου πεί για να είμαι προετιμασμένος:
- Που θα φάω καλά
- Που θα βρώ καμια παραλία με ΓΑΛΑΖΙΑ νερά
- Εχει κανένα παραδοσιακό πανηγυράκι από 25/07-03/08 για να πάω;
- Νυχτερινή ζωή κλπ που θα βρώ
- Ποια χωριά αξίζει να επισκεφτώ και γιατί;
- Και το βασικό.. έχει ημερήσιες εκδρομές για νησιά γύρο που να αξίζουν τον κόπο; και αν ναι πόσο θα μας βγουν και ποια να επιλέξουμε;

Αυτα τα λίγα.... (διάβασα το φόρουμ αλλά θέλω ενημέρωση για σήμερα γιατί βλέπω πως οι αναρτήσεις είναι και από προηγούμενα χρόνια, μπορεί να έχουν αλλάξει πολλά)


ΝΑΞΟ ΣΟΥ ΄ΡΧΟΜΑΙ!!!
Ευχαρισώ πολύ για το χρόνο σας παιδιά!!!!! :D
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλώς τον. Το ξενοδοχείο δεν το γνωρίζω, είναι κοντά στον Άι - Γιώργη από ότι βλέπω και κανένα χιλιόμετρο από το λιμάνι οπότε λογικά θα σε βολέψει. Για φαγητό έχω γράψει σε παλιότερο ποστ, νομίζω 125,126 (κάπου εκεί). Για ποτό στην παραλία το Mojo, μέσα στα στενά το People και το 520, προς Αγία Άννα γύρω στις 12 το island και προς Πλάκα το Yazoo. Έχει ανοίξει πρόσφατα και ένα clubaki πάλι μέσα στα στενά το Da Costa αλλά δεν το έχω επισκεφτεί για να εκφέρω άποψη.
Παραλίες είπαμε, Άγιος Προκόπης και Μικρή Βίγλα είναι must. Χωριά το Χαλκί, η Απείρανθος με μια στάση στο Φιλώτι για καφέ στον Πλάτανο. Είναι από τα πιο αντιπροσωπευτικά χωριά της Νάξου, γραφικά, με πράγματα να δεις. Για πανηγύρια δεν ξέρω από τώρα για εκείνη την περίοδο.. και τέλος μονοήμερες γίνονται κρουαζιέρες από δω μία για Σαντορίνη, άλλη για Ηρακλειά- Κουφονήσι και μια τρίτη για Δήλο - Μύκονο. Κάθε μία έχει τιμή περίπου 40-50 ευρώ. Καλώς να ρθεις και ότι θελήσεις εδώ είμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.466
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom