ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

lukia_t

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Παιδία εγώ έχω κλείσει ήδη για τέλη Σεπτεμβρίου...είνα πανάκριβα τα ξενοδοχεία από 300 δολ και πάνω...να περιμένω ακόμα λίγο λέτε?...αγχωθηκα λίγο...
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Και απο που βγάζουμε εισητήριο Online για το Άγαλμα? Χθές αγόρασα και εγώ εισητήριο για Ν.Υορκη, 24 Νοεμβρίου αναχώρηση οπότε πρέπει να μαι ετοιμος :clap::clap::clap:
Statue of Liberty and Ellis Island - Official Tickets & Tours - Guaranteed Lowest Price

Για την κορωνα ανεβαινουν 10 ατομα ανα μισαωρο αν θυμαμαι
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
ευχαριστω για τια απαντήσεις. μου έχουν πει και για κάποιο outlet που είναι στο σημείο 0. γνωρίζει κανείς το όνομά του και αν αξίζει τον κόπο να πάω?


και κάτι ακόμη. το tip που δίνουμε στο ταξί πόσο είναι περίπου? π.χ 5% του ποσού που έχει γράψει το ταξίμετρο?

τα διόδια πόσο κυμαίνονται? στο τέλος πρέπει να ζητήσω και τις αποδείξεις των διοδίων?
Αν νοικιασεις αυτοκινητο ζητα να σου δωσουν epass με απεριοριστο οριο. γυρω στα 9 δολλαρια την ημερα εχει και ξενοιαζεις. Αν υπολογισεις οτι μια γεφυρα μπορει να εχει 6 δολλαρια καταλαβαινεις πως συμφερει. Τωρα που το ξαναδιαβασα εννοεις για το ταξι.... οποτε οχι τοσο χρησιμο το σχολιο μου
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.238
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδία εγώ έχω κλείσει ήδη για τέλη Σεπτεμβρίου...είνα πανάκριβα τα ξενοδοχεία από 300 δολ και πάνω...να περιμένω ακόμα λίγο λέτε?...αγχωθηκα λίγο...
E υπάρχουν και φτηνότερα. Ποιες ημερομηνίες θα πας να σου ψάξω.
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Lukiaaaaa...μαζί πάμε Νέα Υόρκη; Τώρα είδα οτι πας τέλη Σεπτέμβρη. Εγώ έχω κλείσει για 20-29 Σεπτέμβρη. Ξενοδοχείο έκλεισα ήδη γιατι κοίταζα αρκετό καιρό και δεν έβλεπα να πέφτουν οι τιμές. Ισως πιο μετά βεβαια να πέσουν. Αλλα και πάλι πολύ οικονομικό ήταν αυτό που έκλεισα γιατι δεν ήθελα να δωσω πολλά για το ξενοδοχείο. Πότε πας εσύ και με ποιά πετάς;:)
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
αχ με παρασυρει και εμενα η προσφορα της λουφτχ!!!!!αλλά τα ξενοδοχεία...του πανακρίβου.........βρήκατε κάτι καλό?οικονομικό?κοντα στο μετρό?και με δικό του μπανιο?
ευχαριστώωωω
 

lukia_t

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Lukiaaaaa...μαζί πάμε Νέα Υόρκη; Τώρα είδα οτι πας τέλη Σεπτέμβρη. Εγώ έχω κλείσει για 20-29 Σεπτέμβρη. Ξενοδοχείο έκλεισα ήδη γιατι κοίταζα αρκετό καιρό και δεν έβλεπα να πέφτουν οι τιμές. Ισως πιο μετά βεβαια να πέσουν. Αλλα και πάλι πολύ οικονομικό ήταν αυτό που έκλεισα γιατι δεν ήθελα να δωσω πολλά για το ξενοδοχείο. Πότε πας εσύ και με ποιά πετάς;:)

Ωραια!!! εγώ έκλεισα 17 με 29 αλλά θα πάμε και 4 μέρες ΒΕΓΚΑΣ!!!..που έκλεισες ξενοδοχείο?...πηγαίνω στις 17 με british! αλλά θα πάω από Λονδίνο ... από Κύπρο έρχομαι εγώ έτσι αυτό ήταν πιο οικονομικό! (650 euro) το κλείσαμε
 

lukia_t

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ευχαριστώ! Εσύ πιστευέις ότι δεν έιναι νωρίς για κράτηση?...Έχεις μείνει σε κάποιο απο αυτά? ή κάποιος απο εσάς?...!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αχ να κλεισεις στo Chelsea Hotel...... ιστορικο χοτελ !
το εχει τραγουδησει και ο μεγας Λεοναρντ Κοεν
Το εχω επισκεφθει το ξενοδοχειο, εχω μπει μονο στο λομπυ. Μου αρεσει πολυ!

 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.279
Μηνύματα
886.159
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom