ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εννοείς 3μμ; Δηλαδή έτσι θα είμαστε συνηθισμένοι και θα συνέρθουμε πιο γρήγορα από το jet lag? Θα πάω και εγώ Ν.Υόρκη το φθινόπωρο και ήδη κοιμάμαι και ξυπνάω αργά άρα είμαι πανέτοιμη χαχα :haha::haha:Να μην ανησυχώ δηλαδή.
Γεια σου Αlice! Όχι 3μ.μ. (το μεσημέρι) 3π.μ. (τα χαράματα) ή και αργότερα αν κοιμάσαι, λίγες μέρες πριν πας, και μετά εκεί θα προσαρμοστείς γρήγορα! Το πρόβλημα θα υπάρχει όταν γυρίσεις όμως! Δε θα νυστάζεις με τίποτα αν δεν πιάσει να ξημερώνει. :)
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Ναι,3πμ,δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύτηκα :icon_redface: Τέλος πάντων,ωραία,το έχω λυμένο αυτό το θέμα :D Moυ αρκεί να μπορώ να προσαρμοστώ εκεί,να μην χάσω ύπνο και νιώθω κουρασμένη... Όσο για τον γυρισμό,πιστεύω ότι ο ύπνος θα είναι το τελευταίο που θα με απασχολεί μετά από ένα τέτοιο υπέροχο ταξίδι!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι,3πμ,δεν καταλαβαίνω γιατί μπερδεύτηκα :icon_redface: Τέλος πάντων,ωραία,το έχω λυμένο αυτό το θέμα :D Moυ αρκεί να μπορώ να προσαρμοστώ εκεί,να μην χάσω ύπνο και νιώθω κουρασμένη... Όσο για τον γυρισμό,πιστεύω ότι ο ύπνος θα είναι το τελευταίο που θα με απασχολεί μετά από ένα τέτοιο υπέροχο ταξίδι!
Σωστά! Απλά το αναφέρω μήπως και δουλεύεις πρωί μόλις επιστρέψεις.. Οπότε ξενύχτησε λίγες μέρες πριν πας (και ξύπνα όσο πιο αργά μπορείς) και θασαι οκ!
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
αχ,τι ωραία,πρώτη φορά που πρέπει να ξενυχτήσω και να ξυπνήσω αργά :D φοιτήτρια είμαι by the way,οπότε δεν δουλεύω. Ανυπομονώ γι'αυτο το ταξίδι!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
φοιτήτρια είμαι by the way
ε τέλεια τότε, ως φοιτήτρια θα σε βολέψουν αυτές οι ώρες! Εγώ φεύγω σε 2 βδομάδες, και όσο πλησιάζει ανυπομονώ περισσότερο! Το κακό είναι πως την μέρα που επιστρέφω δουλεύω λίγες ώρες μετά, ελπίζω να μη κοιμάμαι όρθια! :p
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
ε τέλεια τότε, ως φοιτήτρια θα σε βολέψουν αυτές οι ώρες! Εγώ φεύγω σε 2 βδομάδες, και όσο πλησιάζει ανυπομονώ περισσότερο! Το κακό είναι πως την μέρα που επιστρέφω δουλεύω λίγες ώρες μετά, ελπίζω να μη κοιμάμαι όρθια! :p
Kατάλαβα..! Ελπίζω να έχεις ένα υπέροχο ταξίδι και να περάσεις τέλεια!! Και μετά να έρθεις να μας μιλήσεις για την εμπειρία σου :D
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Kατάλαβα..! Ελπίζω να έχεις ένα υπέροχο ταξίδι και να περάσεις τέλεια!! Και μετά να έρθεις να μας μιλήσεις για την εμπειρία σου :D
Ευχαριστώ! Και συ το ίδιο!! Εννοείται θα σας (ξανα)πω την εμπειρία μου, we love NY! :)
 

myrt.aki

Member
Μηνύματα
44
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού !
Καλημέρα! Συγχωρέστε με για την χαζή ερώτηση..Μεταξύ JFK και EWR υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα/μειονέκτημα του ενός σε σχέση με το άλλο? Ρωτάω γιατί συνήθως αναφερόμαστε στο πρώτο.. Θα ταξιδέψω Αύγουστο και βρίσκω φθηνότερα προς και από Newark. Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom