ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
παιδιά για αγορά iphone απο ΝΥ που μου προτείνετε να πάω???
επειδη ειμαι και σε ενα φορουμ με μυλαρακια θα σου πω οτι τον νοεμβριο βγαινει η ξεκλειδωτη συσκευη πρεπει να το προσεξεισ μην παρεισ κλειδωμενη δεν δουλει ελλαδα.
app store φυσικα θα το παρεισ ξαψε το google και η τιμη του ειναι 699 $
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
σε μία βδομάδα την κάνουμε :clap:

έτυχε να χαλάσει το λαπτοπάκι μου και σκέφτομαι να πάρω απο εκεί ένα καινούργιο
1)κανένα καλό μαγαζί στο μανχαταν αν γνωρίζεται με μεγάλη ποικιλία?
2)αν θα ισχύει κανονικά η εγγύηση?
3)θα χρειάζομαι αντάπτορα μετά για εδω?
4)και τι παίζει με τους φόρους?στην τιμή που θα δω θα είναι μέσα οι φόροι?
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
σε μία βδομάδα την κάνουμε :clap:

έτυχε να χαλάσει το λαπτοπάκι μου και σκέφτομαι να πάρω απο εκεί ένα καινούργιο
1)κανένα καλό μαγαζί στο μανχαταν αν γνωρίζεται με μεγάλη ποικιλία?
2)αν θα ισχύει κανονικά η εγγύηση?
3)θα χρειάζομαι αντάπτορα μετά για εδω?
4)και τι παίζει με τους φόρους?στην τιμή που θα δω θα είναι μέσα οι φόροι?
1) πηγαινε σε ενα apple store εχει πολλα δεσ και στο google
2)ειναι worldwide
3)ναι αλλα δεν εχεισ προβλημα πασ σε ενα καταστημα πχ γερμανο και οκ
4)εδω θα σω προτεινω τι να κανεισ ! να παρεισ μαζι σου να κουβαλασ το χαλασμενο laptop και μολισ παρεισ το καινουργιο πεταξε το αλλο πετα και το κουτι κανεισ δεν μπορει να σου πει τιποτα δεν ξερουν τι ειχε πριν και μετα !!! η διαφορα για τα macbook ελλαδα με ΗΠΑ ειναι και 500 ευρω μιλαμε αξιζει
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
4)εδω θα σω προτεινω τι να κανεισ ! να παρεισ μαζι σου να κουβαλασ το χαλασμενο laptop και μολισ παρεισ το καινουργιο πεταξε το αλλο πετα και το κουτι κανεισ δεν μπορει να σου πει τιποτα δεν ξερουν τι ειχε πριν και μετα !!! η διαφορα για τα macbook ελλαδα με ΗΠΑ ειναι και 500 ευρω μιλαμε αξιζει
Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εγώ μπήκα με laptop, ipad βιντεοκάμερα και φωτογραφική, και φεύγοντας είχα άλλη μια φωτογραφική (έπαθε ατύχημα η παλιά) . Κανείς δεν έλεγξε τι είχα όταν μπήκα και τι όταν βγήκα. Δεν είχα την συσκευασια της μαζι
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Εμείς χίλια δυό πήραμε και κανείς δεν έλεγξε. Τώρα τι να πώ; Δεν ξέρω... Όλοι πάνε και φέρνουν τα πάντα!!
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
επειδη ηθελα να φερω ενα imac ολοι με ειπαν θα εχω προβλημα μονο laptop με περνει οσο για φωτογραφικεσ και καμερα και τετοια ε οκ ειναι λιγο πιο μικρα εχεισ δικιο απλα λενε για τελωνειο μην την φας
 
Μηνύματα
67
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
España? We'll see.
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Empire State Building και Top of the Rock. Σε ποιο από τα δύο προτείνετε να πάω πρωί, σε ποιο σούρουπο προς βράδυ, και για ποιο λόγο;

Επίσης, Hotel Carter κοντά στην Times Square. Έχει πάει κάποιος από το φόρουμ να μου μεταφέρει την προσωπική του εμπειρία; Μην μου αναφέρετε παρακαλώ τα σχόλια από το ίντερνετ, τα έχω ήδη διαβάσει. Ευχαριστώ :)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στο πρωτο, οποτεδήποτε. Για καλύτερες φωτογραφίες νωρίς το πρωί (που λεει ο λόγος, αν θυμάμαι ανοίγει στις 11 αλλά δεν παιρνω ορκο) ή σούρουπο.
Στο δεύτερο, αυστηρά σούρουπο, είναι πιό χαμηλό από το Empire State και εκείνη την ώρα προσφέρει πολύ ωραία θέα στους γύρω ουρανοξύστες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στο πρωτο, οποτεδήποτε. Για καλύτερες φωτογραφίες νωρίς το πρωί (που λεει ο λόγος, αν θυμάμαι ανοίγει στις 11 αλλά δεν παιρνω ορκο) ή σούρουπο.
Στο δεύτερο, αυστηρά σούρουπο, είναι πιό χαμηλό από το Empire State και εκείνη την ώρα προσφέρει πολύ ωραία θέα στους γύρω ουρανοξύστες.
Θεωρώ πως και στα 2 πρέπει να πας ΚΑΙ πρωί/μεσημέρι ΚΑΙ σούρουπο/βράδυ. Άλλες εικόνες το πρωί, άλλες εικόνες το βράδυ....
That said, νομίζω (από το φωτισμό που έχω δει σε φωτογραφίες) πως το TOTR είναι περισσότερο καλό νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ, και το ESB είναι περισσότερο για τις ενδιάμεσες ώρες.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θεωρώ πως και στα 2 πρέπει να πας ΚΑΙ πρωί/μεσημέρι ΚΑΙ σούρουπο/βράδυ. Άλλες εικόνες το πρωί, άλλες εικόνες το βράδυ....
Ναι, αυτη τη δουλεια θα κανουμε... θα ανεβοκατεβαινουμε πρωι βραδι τους ουρανοξυστες.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Θεωρώ πως και στα 2 πρέπει να πας ΚΑΙ πρωί/μεσημέρι ΚΑΙ σούρουπο/βράδυ. Άλλες εικόνες το πρωί, άλλες εικόνες το βράδυ....
That said, νομίζω (από το φωτισμό που έχω δει σε φωτογραφίες) πως το TOTR είναι περισσότερο καλό νωρίς το πρωί και αργά το βράδυ, και το ESB είναι περισσότερο για τις ενδιάμεσες ώρες.
Ξεφεύγω απο το topic *αλλα γενικά αποφεύγω για φωτογραφίες τις ενδιάμεσες ώρες εκτός και αν ο καιρός είναι βροχερός. Πρωί και απόγευμα το φως είναι πιο γλυκό και οι σκιές λιγότερο έντονες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom