ΗΠΑ Νέα Υόρκη τον Αύγουστο....

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μια χαρα ειναι το Jamaica Station.. Βγαινεις απο το airtrain , βγαζεις την Metrocard και μπαινεις στο μετρο για το κεντρο
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Κοιταξε το μετρο δεν ειχε ασανσερ πουθενα.Οποτε μετα απο 10 ωρες ταξιδι και 2 ωρες στα διαδικαστικα στο αεροδρομιο και να σερνεις και τις βαλιτσες και να αλλαζεις και τρενα και να σηκωνεις και τη βαλιτσα στις σκαλες ...ουφ ελεος.Στο γυρισμο κανονισαμε με το shuttle bus του ξενοδοχειου (15-20 ευρω βγηκε..κατι τετοιο)..γιατι ηθελε και να πας 3 ωρες πριν αεροδρομιο.Αντε ξανα μανα να κουβαλας βαλιτσες και να αλλαζεις τρενα και σταθμους.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλα και γω στο γυρισμο ταξι πηρα.. Στο πηγαινε ομως δε μπορω να πω οτι κουραστηκα ιδιαιτερα
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Φανταζομαι οτι αυτο ειναι αμεσα εξαρτωμενο και απο τις ωρες αφιξης-αναχωρησης του καθενος ..τι μεσο θα διαλεξει δηλ.Εμεις που ημασταν ξυπνιες απο τις 5 και με ολα αυτα που εγραψα παραπανω ειχαμε φτασει στα ορια μας.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Έχεις σκάσει μερικές εκατοντάδες ευρώ για να πας μέχρι εκεί και σκας και μπόλικα ακόμη λεφτά για να μένεις στα πανάκριβα ξενοδοχεία της ΝΥ... Και είναι πρόβλημα τα $40.00 του ταξί από το JFK για την πόλη για να πας σαν άνθρωπος με τα μπαγκάζια μέχρι την πόρτα σου? Ο χρόνος που κερδίζεις στην πόλη, και η μπόλικη κούραση που θα προστεθεί σ' αυτή που θα έχεις μετά το πολύωρο αεροπλάνο, νομίζω δικαιολογούν τα επιπλέον χρήματα. Flat fare είναι άλλωστε, δε θα σε κλέψει ο ταρίφας.
Θα συμφωνήσω 42 $ το ταξί είναι σταταρ τιμή από το jfk το γράφουν επάνω όλα τα ταξί.Πάρε ταξί να πας γρήγορα και άνετα.Στα τόσα άλλα έξοδα δεν είναι το ποσό που θα σε βγάλει εκτος budjet.Εγώ από το newark επέλεξα ταξί παρόλο που ήξερα ότι είναι η διπλάσια τιμή και εννοείται ότι δεν το μετάνιωσα.Που να τρέχεις τώρα με τόσες βαλίτσες...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Κοιτάξτε το καλύτερο είναι το ταξί.
Αυτό έκανα και γω όταν έφθασα στο terminal 1.
Υπάρχουν έξω αρκετά ταξί και επίσης υπάρχει και υπάλληλος του αεροδρομίου που θα σε βοηθήσει. Και η τιμή του είναι κοντά στα 45$.

Πάρε ταξί καλύτερα.
 

g.good_man

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
νεα υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
νησι του πασχα
καλημέρα.ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.τελικά ταξί θα πάρω,έχετε δίκιο.άλλωστε φτάνω σχετικά αργά(21:00),οπότε με τόση κούραση και νύχτα δε θα ήθελα να πειραματίζομαι....από ξενοδοχείο έχω βρει το Element by Westin Times Square και σκέφτομαι να το κλείσω...το ξέρει κανείς?έχει μείνει?είναι σχετικά καινούριο (10/2010).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.131
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλημέρα.ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.τελικά ταξί θα πάρω,έχετε δίκιο.άλλωστε φτάνω σχετικά αργά(21:00),οπότε με τόση κούραση και νύχτα δε θα ήθελα να πειραματίζομαι....από ξενοδοχείο έχω βρει το Element by Westin Times Square και σκέφτομαι να το κλείσω...το ξέρει κανείς?έχει μείνει?είναι σχετικά καινούριο (10/2010).
Κλείστο (if you can afford it). Δεν έχω μείνει, αλλά ξέρω την αλυσίδα και το Location είναι καλό. Αλλά να είσαι προετοιμασμένος για αυξημένες χρεώσεις σε οτιδήποτε χρειαστείς μέσα στο ξενοδοχείο (wifi, πρωϊνά κλπ, εκτός αν σου λένε στην περιγραφή ότι περιλαμβάνεται).
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Νομίζω πως στο ίδιο pricerange μπορεί να βρει καλύτερα...(πχ. το Bentley UES για εμένα είναι σαφέστατα καλύτερο σαν ξενοδοχείο και εκτός και αν παίζει προσφορά λογικά θα είναι στην ίδια τιμή). Αλλά χωρίς ποσό είναι μόνο speculation.
 

g.good_man

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
νεα υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
νησι του πασχα
καλό φαίνεται και αυτό αλλά βγαίνει περίπου 600 ευρώ ακριβότερο...δε συμφέριε...πρωινό συμπεριλαμβάνεται στο Element,οπότε μάλλον έκεί θα κλείσω...εντυπώσεις από το hotel,όταν επιστρέψω...έχουμε αρκετούς μήνες μπροστά μας....:bash:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.464
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom