Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Και πως θα πας εκεί που θέλεις(αφού θα το χάσεις...) για να γυρίσεις;;)

Στα σοβαρά ναι...
Μην μου το λες ανατριχιαζω..γιατι ειμαι παντα στο οριο να χασω ή οχι το αεροπλανω:oops::eek:...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φυσικά αυτό ισχύει για όλες και όχι μόνον την Aegean.
Speak for yourself που λενε στο χωριο μου.
Εχω αλλαξει εισητηριο Alitalia, οχι μια φορα μονο. Δεν χρησιμοποιεις το πηγαινε, ειδοποιεις εντος 24 ωρων το call center και χρησιμοποιεις κανονικα την επιστροφη η την αλλαζεις, κανεις οτι θες. αυτο για τικετς του ιταλικου σαιτ.
Παντως καθε εισητηριο εχει τους ορους του no show, οπως και καθε εταιρεια έχει την πολιτικη της. επικοινωνουμε με την εταιρεια, κοινοποιουμε το λογο του no show και αναλογα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δλδ αν χασω το αεροπλανο ...στο πηγαινε ...ακυρωνετε η επιστροφη μου?
Αν το χάσεις με υπαιτιότητα της αεροπορικής, όχι. Αν το χάσεις με δική σου υπαιτιότητα, ακυρώνεται. Εκτός φυσικά αν δεν είναι εννιαίο το εισιτήριο αλλά δυο one way (βλέπε περίπτωση Alitalia).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αν το χάσεις με υπαιτιότητα της αεροπορικής, όχι. Αν το χάσεις με δική σου υπαιτιότητα, ακυρώνεται. Εκτός φυσικά αν δεν είναι εννιαίο το εισιτήριο αλλά δυο one way (βλέπε περίπτωση Alitalia).
Α, δηλαδή ο εκλεκτός κύριος Samion δεν μας τα λέει όλα....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν το χάσεις με υπαιτιότητα της αεροπορικής, όχι. Αν το χάσεις με δική σου υπαιτιότητα, ακυρώνεται. Εκτός φυσικά αν δεν είναι εννιαίο το εισιτήριο αλλά δυο one way (βλέπε περίπτωση Alitalia).
Θα σου προτεινα να διαβασεις παλι τη νουθεσια του ποστ ν.1218 για να μην γραφεις οτι ναναι. Παντα στη διαθεση σου για οτι αφορα την Alitalia, που δεν κατεχεις προφανως, στο καταλληλο θεμα.
Αρθρο 3.3.8
https://www.alitalia.com/en_it/booking/general-conditions-of-carriage.html
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Α, δηλαδή ο εκλεκτός κύριος Samion δεν μας τα λέει όλα....
Αγαπητε φιλε δεν ειμαι τοσο καλος γκουγκλοαναζητητης οσο αλλοι. Εγραψα την εμπειρια μου, οχι τη σκεψη μου. Κι αυτο συνεστησα να κανουν κι οσοι βρεθουν σε παρομοια θεση με εισητηριο της Aegean. επικοινωνια με την εταιρεια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα σου προτεινα να διαβασεις παλι τη νουθεσια του ποστ ν.1218 για να μην γραφεις οτι ναναι. Παντα στη διαθεση σου για οτι αφορα την Alitalia, που δεν κατεχεις προφανως, στο καταλληλο θεμα.
Αρθρο 3.3.8
https://www.alitalia.com/en_it/booking/general-conditions-of-carriage.html
"Only in case of tickets sold in Italy". Η εξαίρεση της εξαίρεσης. Αλλά δε μιλάω γι αυτό. Η AZ εκδίδει ακόμα 2 e-ticket numbers σε κάθε εισιτήριο, δηλαδή χωριστά κουπόνια για το πήγαινε και την επιστροφή, όπως έκλεινε παλιά και η Aegean αλλά το έχει σταματήσει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
"Only in case of tickets sold in Italy". Η εξαίρεση της εξαίρεσης. Αλλά δε μιλάω γι αυτό. Η AZ εκδίδει ακόμα 2 e-ticket numbers σε κάθε εισιτήριο, δηλαδή χωριστά κουπόνια για το πήγαινε και την επιστροφή, όπως έκλεινε παλιά και η Aegean αλλά το έχει σταματήσει.
Δεν ειναι καθολου η εξαιρεση. αντιθετα μην ισοπεδωνετε οταν δεν ξερετε. ολες οι ιταλικες μηχανες τετοια εισητηρια εκδιδουν..μιλησα για το ιταλικο σαιτ αποτην αρχη. και ειπα οτι το εχω κανει, 2 φορες θυμαμαι, ισως κ παραπανω. οπότε τελος εδω το οφ τοπικ.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Αν το χάσεις με υπαιτιότητα της αεροπορικής, όχι. Αν το χάσεις με δική σου υπαιτιότητα, ακυρώνεται. Εκτός φυσικά αν δεν είναι εννιαίο το εισιτήριο αλλά δυο one way (βλέπε περίπτωση Alitalia).
Ω ρε φιλε...τι μαθαινω...μετα απο 5 χρονια συνεχων ταξιδιων...τελικα ευτυχως που υπαρχει και το tr/st ... :shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.457
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom