Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
H Aegean άνοιξε επιτέλους και το ATH-DME... με 4 φορές την εβδομάδα και εντελώς κουλές ώρες... οι κανονικές τιμές δεν έχουν ακόμη φορτωθεί γιαυτό μην φρίξετε...

--3456- ATH2320 - 0255DME A3970 320
---4567 DME0700 - 0930ATH A3971 320
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Οπως είπε και ο δάσκαλος 4 πτήσεις καθημερινά για LHR
αναλυτικά

Α3600 08:50 -10:50 LHR terminal 1
A3602 13:30 -15:30 LHR terminal 4
A3604 17:20 -19:20 LHR terminal 1
A3608 19:10 -21:10 LHR terminal 4


και επιστροφή απο LHR -ATH

A3601 11:50 - 17:30 terminal 1
A3603 16:35 - 22:10 terminal 4
A3605 20:35 - 02:05 terminal 1
A3909 22:05 - 04:00 terminal 4
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Έριξα μια γρήγορη ματιά στην ιστοσελίδα της Α3 και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.

20000 μίλια για Gold status!!!???!!!

Αυτά είναι Status Miles ή απλά airmiles?

Άλλες εταιρίες τις * δίνουν upgrades σε χρυσά μέλη της Α3? Εμπειρίες?

Εαν όντως είναι αεροπορικά μίλια, πρέπει να είναι το πιό εύκολο status που μπορεί να έχει κάποιος.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Είναι status miles. Και όντως είναι ο πιο εύκολος τρόπος για *G.
Στην A3 από όσο ξέρω δεν υπάρχουν upgrades.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Ένας φίλος είναι γκολντ στην ετζίαν και λέει ότι είναι ισοδύναμο ΠΛΗΡΩΣ με τα γκολντ μέλη των υπόλοιπων εταιριών. Είναι γνωστό ότι στην ετζίαν γίνεσαι πιο εύκολα γκολντ. Το συζητούσαμε και στην αντίστοιχη συζήτηση για τα μίλια, γιατί είχα κάποιες απορίες. Κοίτα εκεί. Παίζει κάτι με στάνταρ mileage για εντός Ευρώπης διαδρομές και τέτοια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έριξα μια γρήγορη ματιά στην ιστοσελίδα της Α3 και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.

20000 μίλια για Gold status!!!???!!!

Αυτά είναι Status Miles ή απλά airmiles?

Άλλες εταιρίες τις * δίνουν upgrades σε χρυσά μέλη της Α3? Εμπειρίες?

Εαν όντως είναι αεροπορικά μίλια, πρέπει να είναι το πιό εύκολο status που μπορεί να έχει κάποιος.
Operational upgrades δεν έχω δει ποτέ σε A3 gold. Αλλά και γενικά στη συμμαχία τα operational δεν είναι επίσημο priviledge, και κάθε εταιρία τα κρατάει για τους δικούς της gold/silver (π.χ. δε με χάλασε καθόλου ένα operational economy>business στο FRA-NRT πρόσφατα...).
20κ status miles θέλιει το gold status στην A3, και δεν έχει και ημερομηνία λήξης.... Το πιο έυκολο στη συμμαχία (παρότι έχει πολύ χαμηλά earning rates, με ένα business class ATH-SFO-ATH καθάρισες...).
Δες κι αυτό:http://www.travelstories.gr/%E1%E5%...5%F4%E1%E9-%EC-%E1%F5%F4%E1-5.html#post264137
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ουσιαστικά φαίνετε πολύ καλό. Είχα ανοίξει λογαριασμό στην Α3 όταν είχα γυρίσει στην Ελλάδα αλλά για κάποιο λόγο ποτέ δεν έβαλα τις πτήσεις μου πάνω εκεί. Τώρα θα ήμουν ήδη gold (είχα χρυσοπληρώσει το ATH-AXD).

Βλέπω ότι έχουν flat rates για Ευρώπη. Εάν κάποιος πετάξει στην Υ ATH-MUC-LHR αυτό μετράει για 2x1000 (όπως στη ΒΑ δηλαδή) ή απλά 1000 status miles?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ουσιαστικά φαίνετε πολύ καλό. Είχα ανοίξει λογαριασμό στην Α3 όταν είχα γυρίσει στην Ελλάδα αλλά για κάποιο λόγο ποτέ δεν έβαλα τις πτήσεις μου πάνω εκεί. Τώρα θα ήμουν ήδη gold (είχα χρυσοπληρώσει το ATH-AXD).

Βλέπω ότι έχουν flat rates για Ευρώπη. Εάν κάποιος πετάξει στην Υ ATH-MUC-LHR αυτό μετράει για 2x1000 (όπως στη ΒΑ δηλαδή) ή απλά 1000 status miles?
2x δίνει. Αλλά προσοχή, άσχετα με το ποιός πουλάει το εισιτήριο, στη Star Alliance ισχύει ο κανόνας "metal counts". Το ανάποδο από την Oneworld δηλαδή όπου "ticket counts". Που σημαίνει ότι αν το MUC-LHR εκτελείται από τη Lufthansa, πρέπει να κοιτάξεις τα rates που ισχύουν για τη Lufthansa.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Οπότε βασικά με 5 Y-class roundtrip με Ευρωπαικό layover και έχω γίνει Gold? Ήρθε η ώρα λοιπόν και για χρυσό στην Α3. Αυτό που με κερδίζει είναι το ότι δεν λήγει...

Ερώτηση για τα εισητήρια με layover: μιλάμε για ένα εισητήριο έτσι? Δηλαδή LHR-MUC-ATH-MUC-LHR και όχι δύο διαφορετικά εισητηρία (LON-MUC-LON/ MUC-ATH-MUC).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οπότε βασικά με 5 Y-class roundtrip με Ευρωπαικό layover και έχω γίνει Gold? Ήρθε η ώρα λοιπόν και για χρυσό στην Α3. Αυτό που με κερδίζει είναι το ότι δεν λήγει...

Ερώτηση για τα εισητήρια με layover: μιλάμε για ένα εισητήριο έτσι? Δηλαδή LHR-MUC-ATH-MUC-LHR και όχι δύο διαφορετικά εισητηρία (LON-MUC-LON/ MUC-ATH-MUC).
Ναι. Αν και δεν έχω Α3, στη Star alliance κάθε segment δίνει τα μίλια του ξεχωριστά και ανάλογα με τον operating carrier.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom