Aegean Airlines Νέοι προορισμοίεξαργύρωσης πόντων Alphabonus με Aegean εξωτερικού

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.711
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
paefstra said:
Παρατηρώ ότι συγκεντρώνω πάρα πολύ γρήγορα κάποια εισιτήρια το χρόνο με American Express Premium που δίνει διπλάσιους πόντους από τη Visa.
αν καταλαβα καλα, οι ποντοι εξαργυρωνονται στην Aegean αλλα δεν γινονται μιλια. σωστα?
κι επειτα εχει καποιο κοστος η καρτα. ποσο ειναι ετησιως?
η προσφορα παντως αφορα εισητηρια που προσφατα πωλουνταν απο 100Ε..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μόλις εκλεισα για London με 16.000 πόντους απο bonus visa χωρις προμηθεια στα 85 ευρω...στην προσφορά αυτή σε περιπτωση ακυρωσης πληρώνεις 20 ευρω πεναλτυ και δεν επιστρέφονται οι πόντοι....

Samion...ναι δεν γίνονται μίλια...τους εξαργυρώνεις μόνο σε προορισμούς της aegean και όποτε υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις με πόντους....
η καρτα νομιζω τωρα ειναι δωρεαν για ενα χρόνο..μετά πληρώνεις συνδρομή....οι καλες εποχές που ηταν χωρίς συνδρομή για πάντα ..πέρασαν...ευτυχώς προς το παρόν εμείς οι παλιοί συνεχίζουμε χωρίς συνδρομή...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ioanna balla said:
Samion...ναι δεν γίνονται μίλια...τους εξαργυρώνεις μόνο σε προορισμούς της aegean και όποτε υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις με πόντους....
η καρτα νομιζω τωρα ειναι δωρεαν για ενα χρόνο..μετά πληρώνεις συνδρομή....οι καλες εποχές που ηταν χωρίς συνδρομή για πάντα ..πέρασαν...ευτυχώς προς το παρόν εμείς οι παλιοί συνεχίζουμε χωρίς συνδρομή...
ε τοτε ειναι σοβαρο μειον..η Aegean Bonus δινει μιλια,αρα εξαργυρωνονται στη Star Alliance κ ειναι παντα δωρεαν...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
σωστά samion....σε όλες τις εταιρείες που ανηκουν στην star alliance....νομίζω οτι και εκει πληρωνεις τους φόρους..κατι θυμαμαι απο την κόρη μου Ευη....θα μας πεί ο samion...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.398
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν πληρώνεις φόρους;;
ναι, εννοούσα ότι η καρτα ειναι παντα δωρεάν..φόρους πληρώνεις, αλλά τα μιλια που μαζευεις μπορεις να τα χρησιμοποιήσεις στη συμμαχία. και μαζευονται σχετικά εύκολα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
τελικά η aegean bonus visa εχει πολλά πλεονεκτηματα για εμένα...τωρα το ανακάλυψα με την συζήτηση....μπορώ να εχω εισητηρια με την swiss...θα την εκδόσω και θα μεταφερω τους πόντους που έχω απο alpha bank bonus visa σε αυτήν για να γίνουν μίλια...

ευχαριστώ πολύ ..
 

FrauLitsa

Member
Μηνύματα
33
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Επειδή απ' ότι βλέπω και οι πόντοι στην AMEX συμφέρουν (πχ προσφορές των 16000) αλλά και τα μίλια στο M&B (που μετατρέπονται από την AEGEANVISA), μήπως είναι καλύτερα να κρατάμε τους πόντους και όταν χρειαζόμαστε μίλια να μετατρέπουμε μόνο όσα χρειαζόμαστε; Άλλωστε η αντίστροφη διαδικασία απ ότι ξέρω δεν γίνεται.
 

periigitis

Member
Μηνύματα
117
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Samion...ναι δεν γίνονται μίλια...τους εξαργυρώνεις μόνο σε προορισμούς της aegean και όποτε υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις με πόντους....
...
γενικά είναι πολύ σπάνιο να μην υπάρχουν διαθέσιμες θέσεις! Έχω πάρει πάνω απο 15 εισιτήρια και πάντα έβρισκα θέσεις! 2 φορές μόνο μου έτυχε να είναι full η πτήση και εξαργύρωσα σε διακεκριμένη !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
η καρτα νομιζω τωρα ειναι δωρεαν για ενα χρόνο..μετά πληρώνεις συνδρομή....οι καλες εποχές που ηταν χωρίς συνδρομή για πάντα ..πέρασαν...ευτυχώς προς το παρόν εμείς οι παλιοί συνεχίζουμε χωρίς συνδρομή...
Πράγματι, κι εγώ ως παλιά πελάτισσα δεν πληρώνω συνδρομή. Αλλά πρόσφατα μου προσφέρθηκε κάρτα από άλλη τράπεζα εξωτερικού με υποκατάστημα στην Ελλάδα κάρτα χωρίς συνδρομή για πάντα. Μπορεί να έχει σχέση με το πιστοληπτικό προφίλ της κάθε περίπτωσης (off topic, αλλά διευκρινιστικό).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.334
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom