Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Οι φοιτητες δεν ειναι στα κοκκινα. Υπαρχει μια ηλικιακη ζωνη (την υπολογιζω μεταξυ 30-40) που κατω απ αυτη υπαρχει χαλαροτητα και πανω απ αυτη υπαρχει πανικος :D
Συγγνώμη ρε φίλε .....οι φοιτητές δεν είναι στα κοκκινα αλλά έχουν και γονείς και παππούδες....κτλ κτλ .Όταν λέω ότι ο κόσμος όλος είναι στα κοκκινα δεν το ξεχωρίζω με ηλικίες .Η Ισπανία το πήρε χαλαρά παρά το παράδειγμα της Ιταλίας και έχουν τόσους νεκρούς και ανεβαίνουν ,το ίδιο και η Γερμανία με 3500 νέα κρούσματα σε μια μέρα εάν άκουσα καλά....Βλέπω και εμείς δεν το έχουμε πάρει στα σοβαρά.....και ακούγεται ότι μπαινουμε σε κατ οίκον περιορισμό της επόμενες μέρες.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ακυρωσα ξενοδοχεια. εχω ενα χωρις επιστροφη, περιμενω μπας και οι σευχελλες τωρα που εχουν τα πρωτα κρουσματα και εκλεισαν και τα σχολεια κλεισουν τα συνορα με την ευρωπη. παρακαλαω να γινει αυτο που πριν μερικες μερες φοβομουν. με τα εισιτηρια δεν εχω ασχοληθει ακομα, δεν ειχα κουραγιο.
γυρνουσα σπιτι με τα ποδια απο την δουλεια, εχω μερες να παρω μετρο, και λεω ας σβησω το ταξιδι απο την countdown εφαρμογη μου να μην χτυπησει υπενθυμιση αυριο. και εβαλα λιγο τα κλαματα
εστειλα ευγενικο μηνυμα στο non refundable, συνολο ηταν 400 ευρω και μου ειχαν ηδη κρατησει τα 75. μου ειπαν να κανω ακυρωση να μου επιστρεψουν το ποσο. ενα self catering ηταν στο praslin. τα εισιτηρια εμειναν
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Οι φοιτητες δεν ειναι στα κοκκινα. Υπαρχει μια ηλικιακη ζωνη (την υπολογιζω μεταξυ 30-40) που κατω απ αυτη υπαρχει χαλαροτητα και πανω απ αυτη υπαρχει πανικος :D
Ελπιζω αυτο που γραφεις να μην είναι αυτό που καταλαβαίνω..... Ξέρεις πολλές φορές ο γραπτός λογος αν δεν είναι πολύ προσεκτικά γραμμένος αφήνει παρανοήσεις!!!!! Οποτε περιμένω να μου πεις τι εννοεις.....
 

spyros91

Member
Μηνύματα
886
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Παιδια καλησπέρα!! πειτε μου την γνωμη σας. εχω κλεισει ταξιδι για Παρισι 9-15 Σεπτεμβριου.. λετε να το ακυρωσω λογω ιου??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Παιδια καλησπέρα!! πειτε μου την γνωμη σας. εχω κλεισει ταξιδι για Παρισι 9-15 Σεπτεμβριου.. λετε να το ακυρωσω λογω ιου??
Νωρίς δεν είναι;Να παρακολουθείς μόνον το ξενοδοχείο να μην περάσει η ημερομηνία ακύρωσης.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
886
Likes
807
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Νωρίς δεν είναι;Να παρακολουθείς μόνον το ξενοδοχείο να μην περάσει η ημερομηνία ακύρωσης.
ηθελα να τα κανω δωρο για αυτο τα εκλεισεα τόσο νωρις.. το ξενοδοχειο εχει δωρεαν ακυρωση για αρκετο καιρο ακομα.. η aegean εχει δωσει ενα περιθωριο μεχρι τις 30/4 .. για αυτο ρωταω καλου κακου να ειμαι προετοιμασμενος.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
ηθελα να τα κανω δωρο για αυτο τα εκλεισεα τόσο νωρις.. το ξενοδοχειο εχει δωρεαν ακυρωση για αρκετο καιρο ακομα.. η aegean εχει δωσει ενα περιθωριο μεχρι τις 30/4 .. για αυτο ρωταω καλου κακου να ειμαι προετοιμασμενος.
Εννοούσα είναι νωρίς για να ακυρώσεις.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω κλείσει για Βέλγιο 7 μέρες 29/4 αναχώρηση. Βλέπω ότι αυξάνονται και προς ακύρωση πάει η δουλειά με τέτοια κατάσταση αν και έχω ακόμα λίγο καιρό για παρακολούθηση της κατάστασης και τελική απόφαση. Έχω δώσει και 800 ευρώ και το σκέφτομαι τι σκατα θα γίνει.
Ποια η άποψη σας; πως το βλέπεται το πράγμα για εκεί; αργά μεν αλλά μικρή πρόβλεψη σας;
 

alice~

Member
Μηνύματα
717
Likes
1.170
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλησπέρα παιδιά,

Έχω κλείσει για Βέλγιο 7 μέρες 29/4 αναχώρηση. Βλέπω ότι αυξάνονται και προς ακύρωση πάει η δουλειά με τέτοια κατάσταση αν και έχω ακόμα λίγο καιρό για παρακολούθηση της κατάστασης και τελική απόφαση. Έχω δώσει και 800 ευρώ και το σκέφτομαι τι σκατα θα γίνει.
Ποια η άποψη σας; πως το βλέπεται το πράγμα για εκεί; αργά μεν αλλά μικρή πρόβλεψη σας;
Εγώ τον Απρίλιο τον θεωρώ «καμένο» πάντως... Δεν νομίζω να έχουμε ξεμπλέξει εντελως μεχρι τότε... Από τέλη Μαΐου και αν... Έχεις καιρό μέχρι τότε όμως οποτε περίμενε λίγο ακόμα. Μπορεί η αεροπορική ή το κατάλυμα να σου ακυρώσει τις κρατήσεις σου.
 
Μηνύματα
35
Likes
16
Εγώ τον Απρίλιο τον θεωρώ «καμένο» πάντως... Δεν νομίζω να έχουμε ξεμπλέξει εντελως μεχρι τότε... Από τέλη Μαΐου και αν... Έχεις καιρό μέχρι τότε όμως οποτε περίμενε λίγο ακόμα. Μπορεί η αεροπορική ή το κατάλυμα να σου ακυρώσει τις κρατήσεις σου.
Εκεί ποντάρω και εγώ...! Να ακυρωθεί από αυτούς η από τις χώρες να βγει τίποτα επίσημο μπας και πάρω τα χρήματα μου... Και ξενερώνω τόσο πολύ γιατί είχα οργανωσει πολύ ωραίο 7ημερο και από Δεκέμβρη σκέψη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.192
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom