Νέο μέλος στο Τravel Stories

efiithaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη/Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα σας, λέγομαι Εφη και σας παρακολουθώ πολύ καιρό!
Λατρεύω τα ταξίδια αλλά ταυτόχρονα μισώ το αεροπλάνο!
Παρόλα αυτά έχω καταφέρει και έχω ταξιδέψει Τυνησία, Σιγκαπούρη/Μπαλί (γαμήλιο:rolleyes:) και Μιλάνο, Βενετία!!
Επόμενος προορισμός είναι μάλλον Βουδαπέστη/Βιέννη τα Χριστούγεννα!
Είμαι περήφανη για τον εαυτό μου καθώς ο φόβος μου δεν έχει επισκιάσει την επιθυμία μου να ταξιδεύω:clap::clap:...¨Ομως ακόμα θυμάμαι τον εαυτό μου με 2 Λεξοτανίλ στην επιστροφή από Σιγκαπούρη...:shock::shock:
Καλως σας βρήκα λοιπόν!:D
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
:clap:Σε καλωσορίζει μια ομοιοπαθής!Εγώ ξεκίνησα τα ταξίδια στο εξωτερικό πριν δυόμισι χρόνια.Νωρίτερα απέφευγα να ταξιδέψω λόγω της φοβίας μου για τα αεροπλάνα.Για μένα ένα μπουκαλάκι κρασί(μικρό)είναι η λύση για να απολαμβάνω το ταξίδι.Όλα γίνονται πιο εύκολα,χικ!
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Όχι μωρέ,εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγή!Μια χαρά τα καταφέρνεις απ'ότι βλέπω,συνέχισε έτσι!Μάλλον εγώ πρέπει να χαλαρώσω λίγο...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς μας ήρθες!απ ότι βλέπω παρά τον φόβο έχεις κάνει και τα μακρυνά σου ταξιδάκια!
εύχομαι να συνεχίσεις με τον ίδιο ρυθμό!
καλά να περνάς στην παρέα μας!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Όχι μωρέ,εγώ είμαι παράδειγμα προς αποφυγή!Μια χαρά τα καταφέρνεις απ'ότι βλέπω,συνέχισε έτσι!Μάλλον εγώ πρέπει να χαλαρώσω λίγο...
καλύτερα ένα μπουκαλάκι κρασί παρά 2 λεξοτανίλ...
 

efiithaki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη/Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Exετε δίκιο αλλά πέσαμε σε ένα απότομο κενό αέρος και τα είδα όλα!
Να φανταστείτε δεν με "πιάσανε", φοβόμουν αλλά δεν μπορούσα να αντιδράσω & έτρεμαν τα χέρια μου..Λέω ευτυχώς που δεν έπαθα τίποτα!
όμως δεν το βάζω κάτω και είμαι περήφανη για αυτό! Χάνω 10 χρόνια από την ζωή μου κάθε φορά που ταξιδεύω αλλά τ ο κ α ν ω! Μάλλον πρέπει να το δεις μοιρολατρικά: αν είναι η μοίρα μου....
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Καλώς ήρθες στη μεγάλη παρέα του travel stories. Καλά και μακρινά ταξίδια σου εύχομαι, χωρίς lexotanil την επόμενη φορά;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες .Βλεπω εισαι σε πολυ καλο δρομο.
Δεν ειναι ετσι οι πετοφοβικοι.Δεν σε σταματα τιποτα απο το να πραγματοποιησεις το ονειρο σου .Μπραβο σου!
 

fyll9

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ ή Καμπότζη
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος!
Πόσο, μα πόσο σε καταλαβαίνω! Και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση: Κάθε φορά που κλείνω ένα καινούριο ταξίδι συνειδητοποιώ ότι πρέπει να ξαναμπώ σε αεροπλάνο και αγχώνομαι πάρα πολύ. Μέχρι τώρα το ρίχνω στα φυτικά...προϊόντα (τύπου βαλεριάνα), αλλά όσοι ταξιδεύουν μαζί μου ισχυρίζονται ότι δεν πιάνουν!! :)
Εντούτοις και εγώ τελικά μπαίνω, αφού δε μπορώ να απαρνηθώ τα ταξίδια! Τώρα να με δω που είναι να πάω Βιετνάμ ή Καμπότζη τι θα κάνω, με βλέπω και μένα να το ρίχνω στα βαριά!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Πόσο, μα πόσο σε καταλαβαίνω! Και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση: Κάθε φορά που κλείνω ένα καινούριο ταξίδι συνειδητοποιώ ότι πρέπει να ξαναμπώ σε αεροπλάνο και αγχώνομαι πάρα πολύ. Μέχρι τώρα το ρίχνω στα φυτικά...προϊόντα (τύπου βαλεριάνα), αλλά όσοι ταξιδεύουν μαζί μου ισχυρίζονται ότι δεν πιάνουν!! :)
Εντούτοις και εγώ τελικά μπαίνω, αφού δε μπορώ να απαρνηθώ τα ταξίδια! Τώρα να με δω που είναι να πάω Βιετνάμ ή Καμπότζη τι θα κάνω, με βλέπω και μένα να το ρίχνω στα βαριά!

Kαλού κακού πάρε και καμιά πάνα. Μπορεί να σου χρειαστεί...:haha:
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
καλώς ήρθες στην παρέα μας!
κ εγώ φοβόμουνα τα αεροπλάνα πολύ, ας είναι καλά ο άντρας μου που με βοήθησε με τον τρόπο του να το ξεπεράσω εύκολα!
το γέλιο είναι όταν έκανα το ταξίδι στην κούβα που είχε γεμίσει το χέρι του μελανιές γιατί όποτε έκανε κενά αέρος τον έσφιγγα με όλη μου την δύναμη για να μην φωνάξω:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.328
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom