Γενικά Ναξος-Κουφονησια

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Γνωριζει κανεις αν εκτος απο τα πλοια της γραμμης υπαρχει τοπικη συνδεση ;;)
 

kathrinoula

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Δεν ξέρω τι εννοείς με το τοπική σύνδεση.
Πάντως τα ενώνει ο Σκοπελίτης και το SuperJet απ' ότι ξέρω με καθημερινά δρομολόγια.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
εννοω εκτος απο τα πλοια της γραμμης αν υπαρχει καποια συνδεση απο τα νοτια της Ναξου ας πουμε...;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εννοω εκτος απο τα πλοια της γραμμης αν υπαρχει καποια συνδεση απο τα νοτια της Ναξου ας πουμε...;)
περυσι πήρε το μάτι μου που διαφήμιζαν σε τουριστικα πρακτορεια εκδρομουλες ημερήσιες εκει..δεν ξερω αν εννοεις κατι τέτοιο..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο ακριβως ..γινονται εκδρομες ημερησιες ..συγκεκριμενα ομως παιδια σε Ηρακλεια και Μεγαλο Κουφονησι και μονο εκει.
Δεν ξερω βεβαια αν απο το 2010 που πηγα τελευταια φορα εχουν προσθεσει κ αλλα νησια .
 

Polly

Member
Μηνύματα
62
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ/ Γουατεμάλα
Αυτο ακριβως ..γινονται εκδρομες ημερησιες ..συγκεκριμενα ομως παιδια σε Ηρακλεια και Μεγαλο Κουφονησι και μονο εκει.
Δεν ξερω βεβαια αν απο το 2010 που πηγα τελευταια φορα εχουν προσθεσει κ αλλα νησια .

Διαβασα σε ενα αρθρο σημερα το εξης-

Μην ξεχνάτε! Από τη Νάξο, μπορείτε να «πεταχτείτε» μέχρι τα Κουφονήσια σε 3,5 ώρες. Εναλλακτικά, μπορείτε να φτάσετε με το αυτοκίνητο μέχρι τη Μουτσούνα, νοτιοανατολικά του νησιού. Η διαδρομή ως εκεί ακολουθεί «νοερά» τα εγκαταλελειμμένα εναέρια βαγόνια, τα οποία κάποτε χρησιμοποιούνταν για τη μεταφορά της σμυρίδας. Από την ταβέρνα του Μιχαλούκου «καλέστε» ένα θαλάσσιο ταξί για να σας μεταφέρει σε έναν από τους «τελευταίους παράδεισους» του Αιγαίου.

Ελπιζω να βοηθαει!
 
Last edited by a moderator:

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Διαβασα σε ενα αρθρο σημερα το εξης-

Μην ξεχνάτε! Από τη Νάξο, μπορείτε να «πεταχτείτε» μέχρι τα Κουφονήσια σε 3,5 ώρες. Εναλλακτικά, μπορείτε να φτάσετε με το αυτοκίνητο μέχρι τη Μουτσούνα, νοτιοανατολικά του νησιού. Η διαδρομή ως εκεί ακολουθεί «νοερά» τα εγκαταλελειμμένα εναέρια βαγόνια, τα οποία κάποτε χρησιμοποιούνταν για τη μεταφορά της σμυρίδας. Από την ταβέρνα του Μιχαλούκου «καλέστε» ένα θαλάσσιο ταξί για να σας μεταφέρει σε έναν από τους «τελευταίους παράδεισους» του Αιγαίου.

Ελπιζω να βοηθαει!
Eυχαριστω για τη βοηθεια!!! ποσο παει περιπου το ταξι;;;:D
 
Last edited by a moderator:

Polly

Member
Μηνύματα
62
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ/ Γουατεμάλα
Eυχαριστω για τη βοηθεια!!! ποσο παει περιπου το ταξι;;;:D

Δεν εχω ιδεα! Ισως αν βρεις τηλεφωνο της ταβερνας και παρεις να σου πουνε! Αν μαθεις παντως πες μας για να ξερουμε! Θα περασω και εγω Κουφονησια απο Ναξο αν και σκεφτομουνα να χρησιμοποισω ενα απο τα πλοια της γραμης.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.140
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom