ΗΠΑ Νεο μελος και νεος στα ταξιδια

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Τελικά Giannis25 τι έβγαλες μετάφραση του κλασικού ροζ ή το διεθνές της ΕΛΠΑ? Τι σου ζήτησαν όταν πήγες να νοικιάσεις αυτοκίνητο?
 

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολα τα μελη! :xmas_smile:

Πηγα μολις χτες να νοικιασω αυτοκινητο απο την Hertz στο διεθνες αεροδρομιο του Reagan.
Ειχα μαζι μου το ροζ διπλωμα οδηγησης και το διεθνες της ΕΛΠΑ.Οταν πηγα στον υπαλληλο και του εδειξα το διπλωμα της ΕΛΠΑ μαλλον δεν καταλαβε οτι ηταν διπλωμα :xmas_lol:

Του εδωσα λοιπον το ροζ και του εδειξα ποιος ειναι ο αριθμος διπλωματος.Βεβαια αυτο στην Hertz γιατι οταν ειχα παει στην Enterprize μου ειχαν ζητησει διπλωμα που να αναγραφονται οι χαρακτηρες στα λατινικα. :xmas_rolleyes:

Φανταζομαι πως και με το ροζ βγαζει καποιος ακρη αλλα της ΕΛΠΑ ειναι περισσοτερο αμα σε σταματησουν στο δρομο και σου ζητησουν διπλωμα,γιατι ο αστυνομικος δεν θα κατσει να το ψαξει και πολυ αν δεν καταλαβαινει τι γραφει το ροζ.

Ελπιζω να βοηθησα,καλο ταξιδι σε ολους οσους προγραμματιζουν να πανε Αμερικη ή οπου αλλου.Και μην φοβαστε τπτ,εγω εκανα 2 ταξιδια στην Αμερικη σε 1 μηνα και ειχα τρομερο αγχος για το αεροπλανο στην αρχη.Ολα στο μυαλο ειναι. :xmas_smile:
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
για να δουμε εγω τι θα αντιμετωπισω στην Washington,DC που παω σε μια εβδομαδα απο τωρα..ελπιζω να ειναι τοσο ομορφα και ανετα οσο τα περιεγραψες!!
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Καλό ταξίδι να έχεις και με το καλό να γυρίσεις! Ααα εννοείται πως περιμένουμε εμπειρίες!
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
ευχαριστω για τις ευχες σας και ελπιζω να γυρισω γεματες αναμνησεις for a lifetime...καλες ή κακες,αυτες μενουν....και φυσικα θα τραβηξω απειρες φωτογραφιες!! χεχε...εχω ηδη εξοπλιστει με δυο μπαταριες για την μηχανη και 2 καρτες μνημης,ο πορωμενος!!!
 

Wintersun

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Washington, DC
Ταξίδι-Όνειρο
Monument Valley,AZ
Συνήθως ταξιδεύω με 4 φορτισμένες μπαταρίες και 14 κάρτες μνήμης.

και γεμιζεις ολες τις καρτες μνημης?μα καλα ποσα GΒ ειναι η καθε μια?και μετα απο τοσες χιλιαδες φωτογραφιες τις βλεπεις ολες μια μια στον υπολογιστη???μα ουτε οι Γιαπωνεζοι δεν τραβανε τοσες σε ενα ταξιδι!!!πω πω!!!:xmas_mrgreen:
 

Giannis25

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Καλο ταξιδι ευχομαι!Πραγματικα εγω περναω τελεια,ελπιζω να σου αρεσει και σενα!
Προς απαντηση του φιλου Greekwolf για το διπλωμα οδηγησης,εχω το παλιο διπλωμα οδηγησης και οχι την καρτα.Απ'οτι καταλαβα την προηγουμενη φορα ειχαν προβλημα γιατι δεν μπορουσαν να διαβασουν τα ελληνικα οποτε αν εχεις την καρτα λογικα δεν θα υπαρχει προβλημα.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Όχι ουτε εγώ έχω τη κάρτα,λογικά θα βγάλω απλά μια μετάφραση.
Πόσα πλήρωνες την μέρα? (και αν δεν γίνομαι αδιάκριτος πόσο περίπου σου πήγε η ενοικίαση, βενζίνες κλπ ,για πόσες μέρες)
Σε ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom