Νησί για camping

ernestoche

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πολλά είναι τα "καλά" σημεία για Ελεύθερο Camping αλλά όλα εξαρτούνται απο το τι ζητάει κανείς?
Νυχτερινή ζωή και πολυκοσμία? ή
Λίγους και καλούς, ηρεμία και όμορφες παραλίες και τοπία χωρίς ομπρέλες....
 

mak

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
??????
Μηπως ξερει κανεις σας αν στην Σκοπελο ή στην Αλοννησο υπαρχει καποιο οργανωμενο camping? Σε εναν οδηγο που επεσε στα χερια μου δεν βρηκα κατι για αυτα τα δυο νησια και μου φαινεται πολυ περιεργο να μην εχουν.
Οποιαδηποτε πληροφορια εχετε θα μου φανει πολυ χρησιμη!
Thanks!!!!!
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Μηπως ξερει κανεις σας αν στην Σκοπελο ή στην Αλοννησο υπαρχει καποιο οργανωμενο camping? Σε εναν οδηγο που επεσε στα χερια μου δεν βρηκα κατι για αυτα τα δυο νησια και μου φαινεται πολυ περιεργο να μην εχουν.
Οποιαδηποτε πληροφορια εχετε θα μου φανει πολυ χρησιμη!
Thanks!!!!!
για κοιταξε το link που ακολουθεί : θα σε βοηθησει
http://www.e-camping.gr/portal/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=78&Itemid=45
 

Το Φρούτο

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τζια (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Λοιπόν, τελικά καταλήξαμε στη Σέριφο για camping και ήταν υπέροχα. Βέβαια, πέσαμε στην περίοδο που είχε αριστερό πολιτικό-πολιτιστικό camping και ήμαστε ο ένας πάνω στον άλλο, αλλά κατά τ' άλλα το camping ήταν σχετικά καθαρό (οι τουαλέτες θα μπορούσαν να είναι καλύτερες, αλλά εντάξει, είχε πάρα πολύ κόσμο), δίπλα στο Λιβάδι (κεντρικό μέρος) και με πολύ ωραία θάλασσα μπροστά! Δηλαδή εγώ που είμαι και καλομαθημένη, το καταευχαριστήθηκα...
Πανέμορφη κι η χώρα της Σερίφου.
Το συνιστώ, αν ψάχνετε ένα ήρεμο και εναλλακτικό μέρος για διακοπές.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας!! :))
 

pahalia89

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Ελευθερο καμπινγκ στη σκιαθο!!!!!!!!!!

Κατ'αρχην αφου ειστε παρεα 10 ατομων επρεπε να κανετε εγγραφη με το ονομα......... ''τα φρουτα'':haha: (πλακα κανω)
Δευτερον :welcome2:και γενικοτερα στην παρεα μας.
Τριτον,οταν ημουν στην ηλικια σου εκανα ελευθερο καμπινγκ στη Σκιαθο και περασα υπεροχα.Εχει και ωραιες παραλιες αλλα και νυχτερινη ζωη...;)
Γειααααααααα!!!!Ειμαστε 3 φοιτητριες στο βολο κ αυριο φευγουμε για σκιαθο μονο με 3 υπνοσακους για 3 μερες....θα μας βοηθουσες πολυ αν μας ελεγες συντομα(μεχρι αυριο στις 8...)σε ποιο μερος της σκιαθου εκανες ελευθερο....εχε γεια!!!!!!!!!!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κάποτε στη Φολέγανδρο ήταν ό,τι έπρεπε για ελεύθερο αλλά μας έφαγαν οι πολιτικάντηδες :bleh:

Σέριφο θα έλεγα πριν γράψεις πως εκεί πήγες και μετά στην Κρήτη στα Χανιά για ελεύθερο, αν επιτρέπεται ακόμα φυσικά στις νότιες παραλίες..
 

ifigeneiaki

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Πέρυσι δοκίμασα για πρώτη φορά camping στην Αντίπαρο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Παρότι είναι μικρό νησί είχε πολύ κόσμο. Μου φαίνεται καλή επιλογή γιατι όποτε θέλετε μένετε στο νησι και απολαμβάνετε το κλιμα του camping με το νεαρόκοσμο που αράζει στην παραλία, παίζει χαρτια-ταβλι ολη μερα στο στέκι-εστιατοριο μέσα στο camping, ή κάνει κέφι απλά με μια κιθαρα και ορεξη για τραγούδι, και απο την αλλη οταν θελετε αλλου στυλ διασκεδαση με clubs και πολυκοσμία, ετοιμάζεστε, παιρνετε το καραβάκι για Πάρο (μόλις 5 λεπτα μακριά), πάτε Ναουσα γλεντατε και τα χαραματα επιστρεφετε για νανι στο camping...Στην Αντιπαρο μας αρεσε επισης οτι υπαρχει καλη συγκοινωνια για άλλες παραλιες περα απο αυτη μπροστα στο camping και ακομα ότι το κεντρο της πόλης απεχει μολις δεκα λεπτα με τα ποδια απο το camping. Η Αντιπαρος είναι γενικά τυπικο κυκλαδιτικο νησι, αν ειναι η πρωτη σας φορα σε Κυκλάδες, με ωραια, φτηνα ταβερνακια, ησυχα μπαρακια, τουριστικα μαγαζια. Το camping ηταν ασφαλες και σχετικά καθαρό αν και προειδοποιω τα κοριτσια της παρεας οτι με την πολυκοσμια του Αυγουστου χρειαζεται ανεκτικοτητα και υπομονη καθως δεν θα ειναι ιδανικα στις τουαλετες...(να θυμαστε: μην αφηνετε το ντουζ πολυ αργα το απογευμα γιατι το ζεστο νερο με τοσο κοσμο θα εχει τελειωσει!) Τέλος, στην Αντιπαρο εκανα σε εναν τυπα πάνω στο δρομο του κεντρου ενα super tatoo σε φτηνη τιμή, για όποιον ενδιαφέρεται!
Καλες διακοπές!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.816
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom