Νησί με ωραιές παραλίες

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Και ψάχνεις για τις μέρες του δεκαπενταύγουστου και ήσυχες και παραδισενιες κ αμμουδερές παραλίες;
Πολύ δύσκολο το εγχείρημα.

Πάντως πέρσι μου συνέβη το παραπάνω, δεκαπενταύγουστο μεσημέρι να κάνω μπάνιο σε νησί σε τέτοια παραλία.
Το νησί όμως είναι στη ... View attachment 169371 no visit λίστα σου
Θάσος.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Βρε παιδιά, ωραία η αμμουδερή και ήσυχη παραλία δε λέω, κ ποιος δε θέλει κάτι τέτοιο, κι όχι όλο το τρελοκομείο από πάνω του, αλλά εγώ αν δεν έχω τη ξαπλώστρα μου και κανα δυο ταβερνάκια έστω παραδίπλα να μπορώ να πάω μια τουαλέτα χαχα, να πάρω ένα καφέ, να καρδαμώσω το μεσημέρι, δε μπορώωωω. Είμαι φαν της οργανωμένης δυστυχώς, έστω και σε μικρό ποσοστό, γι΄αυτό έχω αποκλείσει τα Κουφονήσια, γιατί μου είπανε ότι δεν έχουν ξαπλώστρες κλπ. ισχύει? Κι είναι ότι πρέπει για μένα που δεν έχω μεταφορικό μέσο :(
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αν πήγατε στη Χρυσή Αμμουδιά η στον Παράδεισο, φυσιολογικό να μην περάσατε ωραία ιδιως λόγω πολυκοσμίας.
Ευτυχώς όμως η Θάσος έχει κι άλλες αρκετές παρόμοιες παραλίες, λιγότερο άγνωστες.
Η φωτό που ανέβασα είναι τραβηγμένη ανήμερα δεκαπενταύγουστου, 12 το μεσημέρι, που αν δεν κάνω λάθος ήταν και τριήμερο...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν πήγατε στη Χρυσή Αμμουδιά η στον Παράδεισο, φυσιολογικό να μην περάσατε ωραία ιδιως λόγω πολυκοσμίας.
Ευτυχώς όμως η Θάσος έχει κι άλλες αρκετές παρόμοιες παραλίες, λιγότερο άγνωστες.
Η φωτό που ανέβασα είναι τραβηγμένη ανήμερα δεκαπενταύγουστου, 12 το μεσημέρι, που αν δεν κάνω λάθος ήταν και τριήμερο...
Ναι αλλά δε μας λες αν έχει εύκολη πρόσβαση ή αν είναι οργανωμένη... Αυτό παίζει σημαντικό ρόλο στο πόσο κόσμο μαζεύει μια παραλία, το ξέρεις φαντάζομαι αυτό

Γιατί αν δεν έχεις μέσον ή πρόθεση να ξεμείνεις στην ερημιά εννοείται θα βρεις κι αλλού άδειες παραλίες Δεκαπενταύγουστο
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Βρε παιδιά, ωραία η αμμουδερή και ήσυχη παραλία δε λέω, κ ποιος δε θέλει κάτι τέτοιο, κι όχι όλο το τρελοκομείο από πάνω του, αλλά εγώ αν δεν έχω τη ξαπλώστρα μου και κανα δυο ταβερνάκια παραδίπλα να μπορώ να πάω μια τουαλέτα χαχα, να πάρω ένα καφέ, να καρδαμώσω το μεσημέρι, δε μπορώωωω. Είμαι φαν της οργανωμένης δυστυχώς, έστω και σε μικρό ποσοστό, γι΄αυτό έχω αποκλείσει τα Κουφονήσια, γιατί μου είπανε ότι δεν έχουν ξαπλώστρες κλπ. ισχύει? Κι είναι ότι πρέπει για μένα που δεν έχω μεταφορικό μέσο :(
Και εγω την θελω την ξαπλωστρα μου ειναι η αλήθεια. Αλλα βρε ταξιδιαρα ολοι μου λέγανε πήγαινε κουφονήσι εχει φτιαχτει για εσένα. Και όταν πήγα αρρωστησα, τετοια ομορφιά δεν εχω ξαναδεί οσο ζω. Δε μου ελλείψε ουτε η ξαπλωστρα , ουτε τα καλα εστιατόρια (μετριο φαι στο νησί) ουτε τπτ.
Καποιες παραλιες εχουν ταβερνες και ο φανος εχει ενα ομορφο μπαράκι στην παραλια αλλα δεν εχει ξαπλώστρες. Πήγαινε οπωσδήποτε και δε θα το μετανιωσεις λεπτό.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Και εγω την θελω την ξαπλωστρα μου ειναι η αλήθεια. Αλλα βρε ταξιδιαρα ολοι μου λέγανε πήγαινε κουφονήσι εχει φτιαχτει για εσένα. Και όταν πήγα αρρωστησα, τετοια ομορφιά δεν εχω ξαναδεί οσο ζω. Δε μου ελλείψε ουτε η ξαπλωστρα , ουτε τα καλα εστιατόρια (μετριο φαι στο νησί) ουτε τπτ.
Καποιες παραλιες εχουν ταβερνες και ο φανος εχει ενα ομορφο μπαράκι στην παραλια αλλα δεν εχει ξαπλώστρες. Πήγαινε οπωσδήποτε και δε θα το μετανιωσεις λεπτό.
Αχ ωραία τα λες, αλλά μεγάλωσα πια για τέτοιες ταρζανιές χαχα η μεσούλα μου δεν είναι για πετσέτα κατάχαμα, άσε τον ήλιο που θα καίει την αλαβάστρινη επιδερμίδα μου (δε θέλω γέλωτες) και θα πάθω εγκαύματα :haha: Για μένα παραλία=χαλάρωση=μπάνιο και διάβασμα αραχτή με καφεδάκι στη ξαπλώστρα, μόνο έτσι φχαριστιέμαι αλλιώς χλωμό να το αντέξω κι ας είμαι κ στις Σευχέλλες όχι στα Κουφονήσια
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Αν πήγατε στη Χρυσή Αμμουδιά η στον Παράδεισο, φυσιολογικό να μην περάσατε ωραία ιδιως λόγω πολυκοσμίας.
Ευτυχώς όμως η Θάσος έχει κι άλλες αρκετές παρόμοιες παραλίες, λιγότερο άγνωστες.
Η φωτό που ανέβασα είναι τραβηγμένη ανήμερα δεκαπενταύγουστου, 12 το μεσημέρι, που αν δεν κάνω λάθος ήταν και τριήμερο...
Θάνο ειμαι απο Θεσσαλονίκη, εχω παει καμια 15αρια φορές Θάσο, ειχα φιλους ντοπιους που με πηγανε παντού. Μια χαρα νησί είναι και μια χαρα παραλιες έχει, αλλα τίποτα το ιδιαίτερο. Φουλ οικογενειακό νησί που στην παρουσα φαση για μενα ειναι μειονέκτημα, παραλίες αντίστοιχες με Χαλκιδική (2ο πόδι) οκ ισως σε καμια 10ετια να το διαλέξω αν εχω παιδάκια. Τωρα θέλω κάτι άλλο.

Αχ ωραία τα λες, αλλά μεγάλωσα πια για τέτοιες ταρζανιές χαχα η μεσούλα μου δεν είναι για πετσέτα κατάχαμα, άσε τον ήλιο που θα καίει την αλαβάστρινη επιδερμίδα μου (δε θέλω γέλωτες) και θα πάθω εγκαύματα :haha: Για μένα παραλία=χαλάρωση=μπάνιο και διάβασμα αραχτή με καφεδάκι στη ξαπλώστρα, μόνο έτσι φχαριστιέμαι αλλιώς χλωμό να το αντέξω κι ας είμαι κ στις Σευχέλλες όχι στα Κουφονήσια
Πολλοί Αθηναίοι παντως που ειχαν φτάσει με ιχ στο νησί ειχαν μαζι τους ξαπλώστρες, σκηνες κτλπ. Καταραμενοι Αθηναίοι, μπαίνετε στο πλοίο και φτάνετε οπου θέλετε
 
Last edited by a moderator:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πολλοί Αθηναίοι παντως που ειχαν φτάσει με ιχ στο νησί ειχαν μαζι τους ξαπλώστρες, σκηνες κτλπ. Καταραμενοι Αθηναίοι, μπαίνετε στο πλοίο και φτάνετε οπου θέλετε
Είπες τη λέξη κλειδί "ΙΧ" γι΄αυτό κ είχαν εφόδια μαζί τους! Εγώ η δόλια που παίρνω το ΚΤΕΛ αγκαζέ πως θα κουβαλάω τη ξαπλωστρομπρέλα μαζί μου? Λίγο δύσκολο... Άσε που είμαι κ λίγο σνομπ κ το βρίσκω λίγο μπας κλας χαχα το επόμενο βήμα θα είναι το ταπεράκι με τα κεφτεδάκια (χωρίς παρεξήγηση σε όποιον το κάνει ε? Είπαμε εγώ έχω πετριά)
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Είπες τη λέξη κλειδί "ΙΧ" γι΄αυτό κ είχαν εφόδια μαζί τους! Εγώ η δόλια που παίρνω το ΚΤΕΛ αγκαζέ πως θα κουβαλάω τη ξαπλωστρομπρέλα μαζί μου? Λίγο δύσκολο... Άσε που είμαι κ λίγο σνομπ κ το βρίσκω λίγο μπας κλας χαχα το επόμενο βήμα θα είναι το ταπεράκι με τα κεφτεδάκια
Τωρα που είπες σνομπ , οταν ετοιμαζα βαλιτσα για κουφονήσι , ειχα στο μυαλο μου λίγο χιπικη κατασταση και πηρα χαλαρα ρουχα , μη ξεφτιλιστουμε λεω, ε λοιπόν φιλη μου ταξιδιαρα της louis vuitton το κάγκελο στο νησί. Τελείως αλλη εικονα με οτι περίμενα. Μύκονος outfits. Άλλαξε τελείως αποτι μου ειπαν ο κόσμος του νησιού τα τελευταία 3 χρόνια. Να πας Κέρκυρα ωραίες παραλιες , φουλ οργάνωση και καλο κτελ
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τωρα που είπες σνομπ , οταν ετοιμαζα βαλιτσα για κουφονήσι , ειχα στο μυαλο μου λίγο χιπικη κατασταση και πηρα χαλαρα ρουχα , μη ξεφτιλιστουμε λεω, ε λοιπόν φιλη μου ταξιδιαρα της louis vuitton το κάγκελο στο νησί. Τελείως αλλη εικονα με οτι περίμενα. Μύκονος outfits. Άλλαξε τελείως αποτι μου ειπαν ο κόσμος του νησιού τα τελευταία 3 χρόνια. Να πας Κέρκυρα ωραίες παραλιες , φουλ οργάνωση και καλο κτελ
Ναι την έχω υπόψη μου την Κέρκυρα αν και τα Επτάνησα με έχουν απογοητεύσει τα μάλα (ε?? μόρφωση μιλάμε) μόνο η Ζάκυνθος μου έχει μείνει στη μνήμη αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε πρέπει να ξαναπάω

Ναι το έχω ακούσει κι εγώ αυτό για τα Κουφονήσια...Έγιναν trendy βλέπεις...
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επανέρχομαι.
Ψιλή Άμμος Πυθαγορείου. Δίπλα φαίνεται καθαρά και Τουρκία.
6.jpg

Ποτοκάκι και Γλυκόριζα. Γαλάζιες σημαίες.
glykorisa i-samos all.jpg

Παραλία Μαραθοκάμπου (Βοτσαλάκια).
1448044727.jpg

Μεγάλο Σειτάνι.
megalo-seitani.jpg

Κοκκάρι.
maxresdefault.jpg

Ψιλά Άμμος (ή και Χρυσή Άμμος) Μαραθοκάμπου.
Psili-Ammos-1024x682.jpg


Και ανέβασα μόνο αμμουδιές.
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Επανέρχομαι.
Ψιλή Άμμος Πυθαγορείου. Δίπλα φαίνεται καθαρά και Τουρκία.
View attachment 169414
Ποτοκάκι και Γλυκόριζα. Γαλάζιες σημαίες.
View attachment 169415
Παραλία Μαραθοκάμπου (Βοτσαλάκια).
View attachment 169416
Μεγάλο Σειτάνι.
View attachment 169417
Κοκκάρι.
View attachment 169418
Ψιλά Άμμος (ή και Χρυσή Άμμος) Μαραθοκάμπου.
View attachment 169419

Και ανέβασα μόνο αμμουδιές.
Ελπίζω να βοήθησα.
Σε ευχαριστώ πολυ για την πρόταση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom