ΝοτιοΔυτικη Κρητη

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Καλησπερα σε ολους...
Σαφως εχουν γραφτει πολλα, γενικοτερα για την Κρητη αλλα και το κομματι που με ενδιαφερει!
Ξερω οτι θα εχω την ιδια βοηθεια οπως και την πρωτη φορα που επισκεφτηκα την λεβεντοΜανα Κρητη.
Δυστυχως η αναγνωση του φορουμ δεν με βοηθησε, βασικα με μπερδεψε.Γι'αυτο το θετω απλα...
Εξερευνηση του ΝοτιοΔυτικου κομματιου της Κρητης.Αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο και θελω την βοηθεια σας, ειναι ενα καταλυμα σε παραθαλασιο οικισμο, ησυχο οικισμο, ετσι ωστε να χρησιμοποιηθει σαν ησυχαστηριο αλλα και ορμητηριο των εξερευνησεων!!Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων, επισης να πω την καλησπερα μου στην Εφη και τον Αντωνη!!Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας..ο χρονος πιεζει!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.778
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Καλησπερα σε ολους...
Σαφως εχουν γραφτει πολλα, γενικοτερα για την Κρητη αλλα και το κομματι που με ενδιαφερει!
Ξερω οτι θα εχω την ιδια βοηθεια οπως και την πρωτη φορα που επισκεφτηκα την λεβεντοΜανα Κρητη.
Δυστυχως η αναγνωση του φορουμ δεν με βοηθησε, βασικα με μπερδεψε.Γι'αυτο το θετω απλα...
Εξερευνηση του ΝοτιοΔυτικου κομματιου της Κρητης.Αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο και θελω την βοηθεια σας, ειναι ενα καταλυμα σε παραθαλασιο οικισμο, ησυχο οικισμο, ετσι ωστε να χρησιμοποιηθει σαν ησυχαστηριο αλλα και ορμητηριο των εξερευνησεων!!Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων, επισης να πω την καλησπερα μου στην Εφη και τον Αντωνη!!Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας..ο χρονος πιεζει!!
.. τωρα οι οικισμοι στο Λουτρο Αγια Ρουμελη ειναι μεν ησυχαστηρια αλλα για εξερευνησεις μονο με τα ποδια και πρεπει να εισαι σε επιπεδο ''ορειβατικου '' η Παλιοχωρα, Φραγκοκαστελο, Ορθη αμμο Πλακιας Ελαφονησι ειναι μεν ησυχα αλλα μπορεις και με αυτοκινητο να κανεις εξορμησεις....
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Παντα με αυτοκινητο....το ποδι για τους νεοτερους!!χαχαχα
Την προηγουμενη φορα, ειχα σαν ορμητηριο την Ζακρο....2.700 χιλιομετρα σε 15 ημερες!!Πραγματικα υπεροχες διακοπες...κατι αναλογο ψαχνω!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.778
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Παντα με αυτοκινητο....το ποδι για τους νεοτερους!!χαχαχα
Την προηγουμενη φορα, ειχα σαν ορμητηριο την Ζακρο....2.700 χιλιομετρα σε 15 ημερες!!Πραγματικα υπεροχες διακοπες...κατι αναλογο ψαχνω!
Ζακρο τι μου θυμησες τωρα υπεροχηηηηηηηη..
ε τοτε καπου που να υπαρχει δρομος.. Παλιοχωρα, Σουγια, Φαλασερνα Ελαφονησι....
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Πραγματικα υπεροχη η ΖΑΚΡΟΣ...αξεχαστη οπως και η φιλοξενια των παιδιων εκει!!!Μεχρι λαδι για τον χειμωνα μου εδωσαν, ειστε υπεροχοι οι Κρητες!!!
Ειναι ησυχα αυτα που αναφερεις???
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.778
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Πραγματικα υπεροχη η ΖΑΚΡΟΣ...αξεχαστη οπως και η φιλοξενια των παιδιων εκει!!!Μεχρι λαδι για τον χειμωνα μου εδωσαν, ειστε υπεροχοι οι Κρητες!!!
Ειναι ησυχα αυτα που αναφερεις???
σουγια περισσοτερο ησυχα απο τα αλλα μερη αλλα οχι οπως Ζακρο.. ησυχα μπορεις να βρεις στα Φαλασερνα οπως κατεβαινεις αριστερα στο κ Βασιλη μακρια απο κοσμο και εχει καλο ψαρι..
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
ο κος Βασιλης εχει δωματια??Εαν Ναι, εχουμε τηλεφωνο??:)
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Το μοναδικό μέρος με αρκετές επιλογές για παραλία (Ανύδροι-Παχιά Άμος-Γιαλισκάρι-Γραμμένο-Κριός) και σχετικά κοντά σε Ελαφονήσι, Σούγια στο οποίο θα έχεις τη δυνατότητα να βγείς να πιεις μια μπύρα το βράδυ, ειναι η Παλαιόχωρα. Σε όλα τα υπόλοιπα όπως προείπαν και οι φίλοι είναι υπέροχα αλλα θα είσαι σχετικά αποκομμένος το βράδυ από οτιδήποτε.Καλά να περάσεις...
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Καλησπερα σου και σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!Δεν με απασχολει ιδιαιτερα αυτο, εαν σκεφτεις οτι ολη μερα θα γυριζουμε διαφορα μερη σε συνδυασμο με μπανακι, φαι και τα σχετικα, μαλλον δεν θα υπαρχουν αντοχες γυριζοντας αργα το βραδυ για περισσοτερα!!Παντως η Παλαιοχωρα ειναι καλη λυση οντως..
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Τότε είσαι ακόμα πιο άνετος σε επιλογές. Σίγουρα τα κρυστάλλινα νερά της Νότιας μεριάς θα σε ανταμείψουν με το παραπάνω όπου και να πας. Καλά να περάσετε!!
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Φυσικα εαν καποιος φιλος γνωριζει η εχει μεινει σε καποιο καταλυμα που αξιζει,
καθε προταση δεκτη...Παλαιοχωρα εχει 90% πληροτητα στις ημερομηνιες που θελω..δυσκολα τα πραγματα!!Πληροφοριακα, 30-7 με 14-8 ειναι η αδειουλα μας φετος!!:clap:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.318
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλώς τον, μου χρωστάς ακόμα μια συνάντηση από το προηγούμενο ταξίδι...Λπν Παλαιόχωρα είναι δημοφιλής και από τους ντόπιους, εννοώ απ όλη την Κρήτη. Τακτικότατοι επισκέπτες. Θα ρωτήσω τον ανιψιό μου που πάει εκεί συχνά για μπάνια οικογενειακώς να μας πει για ξενμοδοχείο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom