Ξενοδοχείο για… πεθαμένους!

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
επειδή έζησα πολύ προσφατα την απώλεια της μητέρας μου , θυμαμαι οτι την συγκεκριμένη στιγμή δεν ηθελα να πω τίποτα, ολοι αυτοι οι λόγοι μου φαινονται ανουσιοι.Και γω θέλω να με κάψουν και να κανουν ενα γλέντι να το ευχαριστηθουν.
Θέλω επίσης εκτος απο ξενοδοχείο για πεθαμένους ενα κρουαζιερόπλειο ή πουλμαν για να με ταξιδέψει στα μερη που δεν θα εχω προλαβει να παω!
(ακομα και μετα θανατο θα ειμαστε ταξιδιώτες!:clap:)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.605
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ δε κάνω πλάκα. Θέλω να με κάψουνε, το έχω ζητήσει από όλους και το λέω επανειλημένα γιατί αν δε με κάψουνε θα γίνει χαμός !!!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εγώ δε κάνω πλάκα. Θέλω να με κάψουνε, το έχω ζητήσει από όλους και το λέω επανειλημένα γιατί αν δε με κάψουνε θα γίνει χαμός !!!!
Θα τους κάνεις την ζωή δύσκολη από κει πάνω? :D
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Επιτρεπεται στην Ελλαδα το καψιμο?
Οχι,απ'οσο ξερω.Οσοι εχουν την επιθυμια τους στελνουν στη Βουλγαρια.Εμεις οι Ελληνες τη μοιρολατρια δεν τη βγαζουμε απο τα χουγια μας.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.505
Είναι λίγο μακάβριο αλλά το μόνο σίγουρο στη ζωή είναι ο θάνατος οπότε πρέπει όλοι μας να εξοικειονόμαστε με την έννοια αυτη ώστε να μπορούμε και να παραστούμε σε μια κηδεία χωρίς να κλαίμε σπαριξικάρδια αλλά απο την άλλη να μάθουμε να εκτιμούμε περισσότερο ζωή ....

Και για να το ελαφρύνω λιγάκι...

Δεν πιστεύω αυτός που έχει το ξενοδοχείο να περιμένει να πληρωθεί απο τους πελάτες του ...Γιαπωνέζος είπατε ότι είναι όχι Πόντιος....
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Είναι λίγο μακάβριο αλλά το μόνο σίγουρο στη ζωή είναι ο θάνατος οπότε πρέπει όλοι μας να εξοικειονόμαστε με την έννοια αυτη ώστε να μπορούμε και να παραστούμε σε μια κηδεία χωρίς να κλαίμε σπαριξικάρδια αλλά απο την άλλη να μάθουμε να εκτιμούμε περισσότερο ζωή ....
Θα διαφωνησω μαζι σου,εγω προτιμω να κλαιω σπαραξικαρδια,παρα να κοιταζω στο κενο χωρις να αντιδρω οπως εκανε η μαμα μου στην κηδεια του πατερα της.Το πιο υγιες ειναι να κλαις,και εδω στην Ελλαδα,οπου η διαδικασια της κηδειας ειναι πολυ μα πολυ μοιρολατρικη,που σε "αναγκαζουν" τα εθιμα,ιδιαιτερα στα χωρια,να ξενυχτας το νεκρο,κλπ,ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.Λιγους ανθρωπους ξερω που δεν λυγιζουν σε τετοια περιστατικα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
που καλέ...εγώ δεν το έζησα ποτέ, και μάλλον θα τιμώνει ο μπαμπάκας τώρα που δεν του κάναμε και αυτό :rolleyes:...ήθελε ένα τραγουδάκι

αυτό που έζησα σε μάς μερικές φορές ήταν συνοδία της ορχήστρας τέτοια :[media=youtube]K4UHYslU4nE[/media] ...καποιου που έπινε κρέμονταν και ένα πιστόλι.
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.895
Likes
14.605
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Την χειμερινή περίοδο για κλαδιά και τοιαύτα ....για την Φένια όταν κάνει ο Μπουτάρης τον πρώτο καυστήρα εν Ελλάδι (ο Δήμαρχος όχι ο κρασάς) :D
Ενα και τω αυτώ δεν είναι ;;;
Τέλος πάντων, ναι στη Βουλγαρία θα με στείλουν. Ταξίδι και μετά θάνατον. Βέβαια ευελπιστώ μέχρι να έρθει εκείνη η ώρα να έχει καθιερωθεί και στην Ελλάδα.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Θα διαφωνησω μαζι σου,εγω προτιμω να κλαιω σπαραξικαρδια,παρα να κοιταζω στο κενο χωρις να αντιδρω οπως εκανε η μαμα μου στην κηδεια του πατερα της.Το πιο υγιες ειναι να κλαις,και εδω στην Ελλαδα,οπου η διαδικασια της κηδειας ειναι πολυ μα πολυ μοιρολατρικη,που σε "αναγκαζουν" τα εθιμα,ιδιαιτερα στα χωρια,να ξενυχτας το νεκρο,κλπ,ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα.Λιγους ανθρωπους ξερω που δεν λυγιζουν σε τετοια περιστατικα.
Δεν εχει σημασια τι προτιμας να κανεις αλλα τι σου ερχεται να κανεις εκεινη τη στιγμη. Ο καθενας αντιδρα διαφορετικα και η λυπη δεν μετριεται με το ποσα δακρυα χυνεις.Ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση και δεν κρινουμε το πως η ποσο δειχνει το πενθος του καποιος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.731
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom