Ταϊλάνδη Ξενοδοχείο στο Κράμπι???

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Ευχαριστω πολυ coccobill!!!Δεν το είχα δει καθόλου το συγκεκριμένο resort!θα το κοιταξω και αν χρειαστώ περαιτέρω πληροφορίες θα σε ενοχλήσω!
Επίσης να κάνω άλλη μια ερώτηση...Η Ao Nang μοιάζει με την Chaweng 'η την Patong?
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Επίσης να κάνω άλλη μια ερώτηση...Η Ao Nang μοιάζει με την Chaweng 'η την Patong?

Ναι, και για αυτό ανέφερα ότι είναι άσχημη παραπάνω. Προσωπικά μου θύμισε Πόρτο Ράφτη ή Νέα Μάκρη ή Καλλιθέα Χαλκιδικής. Προτιμώ τη Railey που είναι μέσα στη φύση και αντί για ενοχλητικούς μικροπωλητές που σε κυνηγάνε όλη τη μέρα για μασάζ και τουκτουκ έχει ελεύθερα μαιμουδάκια που ανεβαίνουν στους ώμους σου για να τα ταίσεις.
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Κατάλαβα...Για την Klong Muang τι λέτε?Έχει ένα resort εκεί που μου αρέσει...
όπως βέβαια υπάρχουν και άλλα στην Ao Nang και στην Railey...Γι'αυτο έχω μπερδευτεί.
Και άλλο ένα θέμα που με προβληματίζει είναι το ότι εμείς νοικιάζουμε μηχανάκι και αν το resort που επιλέξω έχει πρόσβαση μόνο από θάλασσα (όπως αυτό που αναφέρει η varioathens), που θα το παρκάρουμε???
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Στην Railey το μηχανακι ειναι αχρηστο.Τοp ξενοδοχειο μακραν ολων το Rayavadee!!!
H klong Muang ειναι λιγο μακρυα και το Sheraton καλο,οχι ομως σαν το προηγουμενο.Κλασσικο resort...
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Πανάκριβο το rayavadee Πηγή!!!Αν και τους έχω στείλει e-mail ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει για καλύτερο rate...
Επίσης δεν έχω σκοπό να μείνω μόνο σε ένα μέρος και γι 'αυτό θέλω το μηχανάκι γιατί πέραν από τις εκδρομές στα γύρω νησάκια θέλουμε να μπούμε και βαθύτερα και να είμαστε ανεξάρτητοι χωρίς ταξί, οδηγούς και αντιπαθητικά (για μένα) τουκ-τουκ!!!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Κοιταξε και το Anyavee Railay Resort, που σιγουρα εχει καλυτερες τιμες.
Απο την αρχη σου προτεινα την Ao Nang σαν ευκολοτερη λυση,με περισσοτερες επιλογες.Προσωπικα η Railay east kai west ειναι εκτος συναγωνισμου.Απλα εξωπραγματικη!!!!
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Είμαστε μεταξύ του Centara και του Sheraton. Κλείνουμε προς το Centara, απλά μας προβληματίζει ότι η πρόσβαση είναι μόνο από θάλασσα (κυρίως).
Μπορεί κάποιος να μου πει στην περίπτωση που νοικιάσω μηχανάκι που μπορώ να το παρκάρω? Υπάρχει χώρος εκεί που φεύγει το καραβάκι στην ao nang για το resort?
Ευχαριστώ!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.111
Είμαστε μεταξύ του Centara και του Sheraton. Κλείνουμε προς το Centara, απλά μας προβληματίζει ότι η πρόσβαση είναι μόνο από θάλασσα (κυρίως).
Μπορεί κάποιος να μου πει στην περίπτωση που νοικιάσω μηχανάκι που μπορώ να το παρκάρω? Υπάρχει χώρος εκεί που φεύγει το καραβάκι στην ao nang για το resort?
Ευχαριστώ!!!
Βασικά είναι ένα πεζοδρόμιο και από κάτω η θάλασσα (τύπου Φλοίσβος ας πούμε) απ' όπου σκάει το καραβάκι του ξενοδοχείου και επιβιβάζεσαι, οπότε θα πρέπει να μείνει στο πεζοδρόμιο.
Γιατί δεν συζητάς με το γραφείο όπου θα το νοικιάσεις, αν είναι εφικτό να τους το αφήνεις εκεί το βράδυ και να το παίρνεις το πρωϊ? Ούτως ή άλλως όλα τα μαγαζιά στην Ao Nang ανοίγουν πολύ νωρίς το πρωϊ και κλείνουν πολύ αργά το βράδυ...
Ωστόσο, είσαι σίγουρη ότι το χρειάζεστε το μηχανάκι? Για το εσωτερικό του Κράμπι δεν χρειάζεται πάνω από μία μέρα, ενώ για τις εκδρομές στα νησιά χρειάζονται πολλές μέρες... θα το έχετε πληρωμένο και δεν θα το χρησιμοποιείτε???
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Ωραια. Θα δούμε τι θα κάνουμε. Ίσως να ζητήσω από εκεί που θα νοικιάσω το μηχανάκι να το αφήνω στο μαγαζί του ή απο την άλλη να το αφήνω εκεί που φέυγει το καραβάκι. Θα το χρησιμοποιούμε κυρίως τα απογεύματα, αφού το πρωί θα είμαστε σε καμμιά εκδρομούλα!!!
Εσύ Varioathens έχεις να μου πείς κάποιο tip για το είδος του δωματίου, ή για το αν θα είναι καλύτερα να μείνω κοντά στην παραλία ή προς τον λόφο?Μιλάω με το ξενοδοχείο και προσπαθώ να κερδίσω κάποια benefits παραπάνω...
Οποιαδήποτε πληροφορία για το ξενοδοχείο Centara είναι πολύ πολύ ευπρόσδεκτη!!!
Σας ευχαριστω!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.111
Ωραια. Θα δούμε τι θα κάνουμε. Ίσως να ζητήσω από εκεί που θα νοικιάσω το μηχανάκι να το αφήνω στο μαγαζί του ή απο την άλλη να το αφήνω εκεί που φέυγει το καραβάκι. Θα το χρησιμοποιούμε κυρίως τα απογεύματα, αφού το πρωί θα είμαστε σε καμμιά εκδρομούλα!!!
Εσύ Varioathens έχεις να μου πείς κάποιο tip για το είδος του δωματίου, ή για το αν θα είναι καλύτερα να μείνω κοντά στην παραλία ή προς τον λόφο?Μιλάω με το ξενοδοχείο και προσπαθώ να κερδίσω κάποια benefits παραπάνω...
Οποιαδήποτε πληροφορία για το ξενοδοχείο Centara είναι πολύ πολύ ευπρόσδεκτη!!!
Σας ευχαριστω!
Δεν ξέρω που σε βρίσκω αλλά αν δεν έχεις πάει ακόμα, να ζητήσεις δωμάτιο στον 2ο όροφο για την καλύτερη δυνατή θέα!!! Καλά να περάσετε!!!
 

Nadia80

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική!!!
Ευχαριστώ πολύ!Φεύγουμε τέλος Αυγούστου.Ακόμα δεν το έχω κλείσει.Τους παιδεύω λίγο ακόμα...Είναι 3όροφα?Να ζητησω κοντά στην θάλασσα ή προς τα πάνω?Επίσης, κοιτάω για το spa room.Τί λες αξιζει?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μπορεί κάποιος να μου πει στην περίπτωση που νοικιάσω μηχανάκι που μπορώ να το παρκάρω? Υπάρχει χώρος εκεί που φεύγει το καραβάκι στην ao nang για το resort? Ευχαριστώ!!!
Μην ανησυχεις , χωρος υπαρχει στο δρομο που κατεβαινει προς παραλια , ή και κατα μηκος της παραλιακης. Ακομα και απεναντι απο κει που βγαζεις εισιτηριο για τις λονγκτέιλ υπαρχει πλατωμα που πιστευω μπορεις να το αφησεις. Εμεις πηγαμε οδικως απο Σουρατανι με νοικιασμενο αυτοκινητο και το αφηναμε χωρις προβλημα. Τα νερα δεν ειναι διαυγη γυρω απο το Κραμπι. Η Railey east σαν τοπιο ηταν ομορφο , αλλα απο θαλασσα ηταν βουρκος , αδυνατο να κολυμπησεις! Η Railey west ηταν σε καλυτερη κατασταση. Στα νησια που πηγαμε εκδρομες ηταν αρκετα καλυτερα και στα σημεια για σνορκελ καταπληκτικα.
Ευχομαι ο καιρος να ειναι καλος μαζι σας οπως ηταν και με μας :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom