Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Δεν έχω μείνει ποτέ σε ξενοδοχείο στο Λονδίνο άρα δεν μπορώ να βοηθήσω. Θα σου δώσω όμως ένα βοήθημα:
Commuter Maps - Train journey times to London, Birmingham, Glasgow, and Edinburgh
επιλέγεις "Λονδίνο" και το commute time που επιθυμείς. Ο χάρτης θα σου βγάλει όλες τις περιοχές που εξυπηρετούνται από τρένα εντός του χρόνου που έχεις βάλει. Άρα μπορείς να αρχίσεις να αναζητείς κάπως έτσι.
ΠΡΟΣΟΧΗ: η συγκεκριμένη σελίδα δε νοιάζεται μία για τα fares των τρένων! Ναι, το Ebbsfleet είναι 18 λεπτά από Kings Cross αλλά στοιχίζει και 25 λίρες το one-way. άρα καλύτερα αναζήτησε tube stations (μετά από 9 φορές, κάποιες γραμμές παίζει να τις ξέρεις κι απέξω) και βρες κάτι στα πέριξ. αν ενδιαφέρεσαι για καλές/ κακές περιοχές, ρώτα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Exετε να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο οσο το δυνατον πιο κεντρικο για καποιον που επισκεπτεται για πρωτη φορα το Λονδινο και θα μεινει 5 μερες μεχρι 100-110 ευρω τη βραδια το δικλινο? Για τελη Γεναρη ψαχνω...
 

homer

Member
Μηνύματα
21
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Λοιπον....Πηγα τελη Οκτωβριου και εγω για πρωτη φορα στο Λονδινο,εμεινα σε ενα πολυ συμπαθητικο b&b το οποιο βεβαια δεν ηταν κεντρο αλλα στα δυο λεπτα περπατημα ειχε σταση DLR και μας βολεψε παρα πολυ.Μεσος χρονος για κεντρο περιπου 15 λεπτα.
Πολυ καθαρο με ζεστα δωματια και καλο πρωινο. Ειναι το Dockside Hotel και το εκλεισα μεσω Booking σε πολυ καλη τιμη,αν σε ενδιαφερει διαβασε και τα σχολια του (7.9) πολυ καλη βαθμολογια.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δοκίμασε να δεις τα Tune hotels.Είναι καινούρια,κεντρικότατα και σε πολύ καλές τιμές.Το μειονέκτημά τους ότι είναι μικρά τα δωμάτια,όμως αν πας για έναν ύπνο το βράδυ..τι σε πειράζει;

Malaysia | Welcome to Tune Hotels, Best Value Hotels. Great Value Great Savings
Oι τιμες τους ειναι πολυ πιο πανω απ αυτες που αντεχω οικονομικα,ξεκινανε απο 185 ευρω το δικλινο. Το ibis blackfriers hotel που προταθηκε σε προηγουμενες σελιδες εχει 120 ευρω το δικλινο στο booking τετοια τιμη και χαμηλοτερη ψαχνω.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Exετε να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο οσο το δυνατον πιο κεντρικο για καποιον που επισκεπτεται για πρωτη φορα το Λονδινο και θα μεινει 5 μερες μεχρι 100-110 ευρω τη βραδια το δικλινο? Για τελη Γεναρη ψαχνω...
Kεντρικο και 100-110 ειναι λιγο χλωμο.
4 ή 5 βραδια πας?
Δεν ξερω την ακριβη ημερομηνια που θα πας εβαλα ενδεικτικα καποια και δες εδω:
http://www.booking.com/hotel/gb/rud...heckout_year_month=2013-1#availability_target

εχω μεινει σε αυτο το χοτελ , ειναι πολυ μικρο , αρκετα αξιοπρεπες και φυσικα φθηνο
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ξεθάβω ένα παλαιότερο τόπικ για να μην ανοίγω καινούργιο.
Θέλω να πάρω την τελική απόφαση για την διαμονή μου στο Λονδίνο τα Χριστούγεννα και βρίσκομαι ανάμεσα στα εξής ξενοδοχεία:
4 Star Hotel in London|LancasterLondon.com
Sumner Hotel London, England ? The Best Boutique Hotel in London
London Hotels | Commodore Hotel London | Central London | Hyde Park | Paddington Station
London Paddington | Paddington Hotel | London Paddington Hotels- Park Grand London
Leicester Square Hotels - Book Cheap Hotels In Leicester Square - Premier Inn
Την βοήθεια των ειδικών επί του Λονδίνου παρακαλώ.
Ευχαριστώ!
Ολα τα παραπανω πλην του Commodore που ειναι στα 123 ευρω κοστιζουν γυρω στα 195 ευρω το δικλινο. Ειμαι αναμεσα σε Ibis Blackfriars που εχει ιδια τιμη και Commodore.Ποιο ειναι πιο κεντρικο? Σαν ξενοδοχειο το Ιbis φαινεται καλυτερο και πιο καινουριο αλλα μηπως το Commodore ειναι αρκετα πιο κεντρο? Εχει μεινει τελικα κανεις σε καποιο απο τα δυο?

123 ευρω για κεντρικο ξενοδοχειο ειναι καλη τιμη απο τα λιγα που διαβασα εδω και στο Booking μαλλον ε?

(Ευαγγελία για 5 βραδια παω τελικα.Το ειδα το ξενοδοχειο που προτεινεις ευχαριστω για τη βοηθεια,αλλα αν και ξεκινησα για 110 το πολυ τα ανωτερω μου φαινονται απειρως ακλυτερα οπότε και ανεβηκα στα 123 ευρω,νομιζω οτι αξιζει τη διαφορα....)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.031
Likes
6.419
Μηνύματα
2.494
Likes
3.203
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ολα τα παραπανω πλην του Commodore που ειναι στα 123 ευρω κοστιζουν γυρω στα 195 ευρω το δικλινο. Ειμαι αναμεσα σε Ibis Blackfriars που εχει ιδια τιμη και Commodore.Ποιο ειναι πιο κεντρικο? Σαν ξενοδοχειο το Ιbis φαινεται καλυτερο και πιο καινουριο αλλα μηπως το Commodore ειναι αρκετα πιο κεντρο? Εχει μεινει τελικα κανεις σε καποιο απο τα δυο?
Είναι στις αντίθετες πλευρές του ποταμού,το μεν commodore είναι κέντρο hyde park ενώ το συγκεκριμένο ibis είναι στην southbank νότια όχθη, σε πολύ καλό σημείο ωστόσο(απ ότι βλέπω στο χάρτη)κοντά σε αξιοθέατα όπως η tate modern.
Aν πάς για πρώτη φορά Λονδίνο και για λίγες μέρες προτιμότερο θα ήταν να μείνεις στη βόρεια πλευρά,όπου θα έχεις πολύ περισσότερα πράγματα να δείς και να εξερευνήσεις και πας στη southbank για βόλτα και για να δείς συγκεκριμένα αξιοθέατα.
Ρίξε μια ματιά και στο ibis που σου πρότεινε ο jimp
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Έβαλα τυχαία ημερομηνία στα Tunes της Paddington 24 με 27 Ιανουαρίου και μου έβγαλε τιμή 242 λίρες δηλ. γύρω στα 300 Ευρώ για 4 διανεκτυρεύσεις.Μήπως η τιμή που σου έβγαλε ήταν για όλες τις διανυκτερεύσεις?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
galoz εχεις δικιο. Ηταν η συνολικη τιμη οι 185 λίρες (οχι ευρω τελικα) αλλα ηταν πολυ καλη για να πιστεψω οτι αφορα 5 διανυκτερευσεις. Βγαινει στο απιστευτα χαμηλο ποσό των 47 ευρω τη βραδια... Είχα κλεισει ήδη οταν το συνειδητοποιησα στο Ibis Blackfriers μεσω Booking στα 123 ευρω τη βραδια με δωρεαν ακυρωτικά.Αν κρινω απο τις τιμες που ειχαν τα αλλα και συγκριτικα με το οτι το ξενοδοχειο ανοιξε φετος τον Οκτωβρη νομιζω ειναι εξαιρετικα καλη η σχεση ποιοτητας-τιμης.Ωστοσο....47 με 123 ειναι μεγαλη διαφορα....μπερδευτηκα τωρα....

Στα Tunes εχει μεινει κανεις? Ειναι εκπληκτικα χαμηλες οι τιμες για τοσο κεντρικο ξενοδοχειο...Εχει καποιο σοβαρο μειονεκτημα το ξενοδοχειο του Λονδινου και το δινουν τοσο φτηνα ισως? Αμα αλλαξω την κρατηση θα φαω παρα πολυ ξυλο απο το booking?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.320
Μηνύματα
887.930
Μέλη
38.985
Νεότερο μέλος
lindamoustaki

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom