Ουγγαρία Ξενοδοχειο βουδαπεστη

lym

Member
Μηνύματα
82
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip με ronalsot
Παιδια καλησπερα.Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο ξενοδοχειο στο κεντρο της Βουδεπεστης μεχρι 200? Παω 7-11 γεναρη (4 διανυκτερευσεις) με την κοπελια.Ευχαριστω...
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Παιδια καλησπερα.Εχετε να μου προτεινετε κανα καλο ξενοδοχειο στο κεντρο της Βουδεπεστης μεχρι 200? Παω 7-11 γεναρη (4 διανυκτερευσεις) με την κοπελια.Ευχαριστω...
200 ευρώ την ημέρα ή σύνολο και για τις 4 ?
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Για τις μέρες που θες υπάρχει το marmara στο octopus με 88 ευρώ σύνολο. Η τίμη για την ποιότητα του ξενοδοχείου δεν υπάρχει. Δεν είναι κ downtown (2 στάσεις τ μετρό απο το κεντρό ή 10 λεπτά με τα πόδια, σίγουρα πάντως δεν είναι άσχημη η τοποθεσία του).
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Με 130-150 ευρώ την βραδυά πας στο sofitel σε δωμάτιο με θέα στον Δούναβη για ατελείωτη ρομαντζάδα και είναι και καρακέντρο.
Αλλά έχω την εντύπωση ότι αν περιμένεις λίγο ακόμα και κλείσεις στους 2 μήνες πριν, ότι θα βρεις καλύτερες τιμές τότε.
Εγώ ας πούμε μόλις γύρισα από εκεί και το είχα με 101 ευρώ την βραδυά με θέα το ποτάμι και πρωινό!!
http://www.sofitel.com/gb/hotel-3229-sofitel-budapest-chain-bridge/index.shtml
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Αν είσαι σε budget και θες κάτι οικονομικό το Hotel Budapest (Danubious hotel). 4 αστέρια, πρωτότυπο design. Στο trip advisor έχει καλές κριτικές και θεωρείται top value .
Hotel Budapest (Budapest, Hungary) - Hotel Reviews - TripAdvisor

Eίναι βέβαια στη Βούδα αλλά έξω από το ξενοδοχείο έχει στάση tram και λεωφορείου. Στα 10 λεπτά έχει και στάση μετρό. Έχουν μείνει οι γονείς μου και γνωστοί μου και είχαν πολύ θετικές εντυπώσεις. Πολλά δωμάτια έχουν και θέα. Αν δε θες να ξοδεψεις πολλά είναι perfect. Aλλιώς έχεις κι άλλες λύσεις...Το βρίσκεις γύρω στα 50 ευρώ με πρωινό από το site του ξενοδοχείου https://book.danubiushotels.com/DHG/en/choose_room.html
και φτηνότερα από αλλού.
 

lym

Member
Μηνύματα
82
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
eurotrip με ronalsot
Για τις μέρες που θες υπάρχει το marmara στο octopus με 88 ευρώ σύνολο. Η τίμη για την ποιότητα του ξενοδοχείου δεν υπάρχει. Δεν είναι κ downtown (2 στάσεις τ μετρό απο το κεντρό ή 10 λεπτά με τα πόδια, σίγουρα πάντως δεν είναι άσχημη η τοποθεσία του).



Καλα το ξενοδοχειο ου μου προτεινες απλα τα σπαει.
Το κλεισα με 100 ευρω συνολο.Σε ευχαριστω πολυ :rolleyes:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλημέρα σε όλους,
επειδή είναι πολλοί αυτοί που πήγαν τελευταία Βουδαπέστη,θα πρέπει γράψουν εάν έμειναν σε καλά ξενοδοχεία και ποιά και γενικά τι να προσέξουμε και τι να αποφύγουμε εμείς που θα πάμε αργότερα.
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Καλά, το booking δίνει το ίδιο δωμάτιο, τις ίδιες ημερομηνίες στη τιμή των 276 ευρώ σύνολο αντί για 100 που δίνει το octopus! Τυχαίο ή το octopus δίνει γενικά καλύτερες τιμές από τα υπόλοιπα;
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Απο ότι βλέπω έχει προσφορά από 01 Ιαν 2011 και μέχρι 28 Φεβ 2011, για 2 νύχτες πληρώνεις για 1 νύχτα.
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλα το ξενοδοχειο ου μου προτεινες απλα τα σπαει.
Το κλεισα με 100 ευρω συνολο.Σε ευχαριστω πολυ :rolleyes:
Εχω μεινει σε αυτο τα Χριστουγεννα 2009. Παρα πολυ καλο ξενοδοχειο και το ειχαμε πετυχει σε πολυ καλη τιμη, για 8 νυχτες καπου στα 450 ευρω 2 ατομα. Ειναι 2-3 στασεις απο το κεντρο με το μετρο, και απο το μετρο ειναι δεν ειναι 5-7 λεπτα περπατημα. (μπορει να λεω και πολυ, δεν θυμαμαι). Θα το ευχαριστηθειτε!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.780
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom