Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

depo

Member
Μηνύματα
68
Likes
160
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Υπαρχει κάποια πρόταση για κάποιο event στο Λονδίνο?? κάποιο musical , κάποια θεατρική παράσταση γενικά???
Musicals: Phantom of the opera, Wicked, Moulin Rouge, Matilda, Mamma Mia, Les Miserables, Jesus Christ Superstar, Hamilton, Hadestown, Cabaret.

Θεατρικές παραστάσεις: much ado about nothing, the comedy of errors, the taming of the shrew, twelfth night (κωμωδίες) και a mirror, a view from the bridge, Anthony and Cleopatra, long day's journey into night, Macbeth, minority report, murder on the Orient Express, Othello, the picture of Dorian Grey, the secret garden (δράματα).
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Musicals: Phantom of the opera, Wicked, Moulin Rouge, Matilda, Mamma Mia, Les Miserables, Jesus Christ Superstar, Hamilton, Hadestown, Cabaret.

Θεατρικές παραστάσεις: much ado about nothing, the comedy of errors, the taming of the shrew, twelfth night (κωμωδίες) και a mirror, a view from the bridge, Anthony and Cleopatra, long day's journey into night, Macbeth, minority report, murder on the Orient Express, Othello, the picture of Dorian Grey, the secret garden (δράματα).
Είχα σταμπαρει το Μacbeth με Ralph Fiennes και Indira Varma στο Dock X ,μπορούσα να πάω ,είχα εισιτήριο αλλά άλλαξε το πρόγραμμα και τελειώνουν στα κοντα 😞😞 οι παραστάσεις....
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
440
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω κι εγώ για μιούζικαλ.Ειδαμε με την κόρη μου το Phantom of the opera στο Μέγαρο Μουσικής της Θεσσαλονίκης.
Η μικρή,η οποία έχει κάνει μαθήματα πιάνου εφτά χρόνια,εκστασιαστηκε σε σημείο που δάκρυσε στην έναρξη.Μας άρεσε πολύ κ τις δύο.
Έκλεισα να το δούμε και στο Λονδίνο,με τη σκέψη ότι όσο να ναι τα σκηνικά και γενικά η παράσταση στο Λονδίνο θα είναι ακόμα καλύτερα.
Μήπως έκανα λάθος;Με την έννοια ότι,είναι ίδια όλα με την παράσταση που είδαμε στην Ελλάδα;
Επίσης,να κλείσω λέτε και βασιλιά των λιονταριών ή είναι λέτε too much δύο μιούζικαλ σε τέσσερις διανυκτερεύσεις στο Λονδίνο;
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Να ρωτήσω κι εγώ για μιούζικαλ.Ειδαμε με την κόρη μου το Phantom of the opera στο Μέγαρο Μουσικής της Θεσσαλονίκης.
Η μικρή,η οποία έχει κάνει μαθήματα πιάνου εφτά χρόνια,εκστασιαστηκε σε σημείο που δάκρυσε στην έναρξη.Μας άρεσε πολύ κ τις δύο.
Έκλεισα να το δούμε και στο Λονδίνο,με τη σκέψη ότι όσο να ναι τα σκηνικά και γενικά η παράσταση στο Λονδίνο θα είναι ακόμα καλύτερα.
Μήπως έκανα λάθος;Με την έννοια ότι,είναι ίδια όλα με την παράσταση που είδαμε στην Ελλάδα;
Επίσης,να κλείσω λέτε και βασιλιά των λιονταριών ή είναι λέτε too much δύο μιούζικαλ σε τέσσερις διανυκτερεύσεις στο Λονδίνο;
Δεν θα ελεγα οτι ειναι too much, ειδικα με παιδι. Αν το αντεχεις οικονομικα, καντο.
Το ειδα προχθες κ επαθα πλακα με το lion king. Δεν περιμενα οτι θα εβλεπα κατι τοσο πανεμορφο.
 

Aunt Lia

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Να ρωτήσω κι εγώ για μιούζικαλ.Ειδαμε με την κόρη μου το Phantom of the opera στο Μέγαρο Μουσικής της Θεσσαλονίκης.
Η μικρή,η οποία έχει κάνει μαθήματα πιάνου εφτά χρόνια,εκστασιαστηκε σε σημείο που δάκρυσε στην έναρξη.Μας άρεσε πολύ κ τις δύο.
Έκλεισα να το δούμε και στο Λονδίνο,με τη σκέψη ότι όσο να ναι τα σκηνικά και γενικά η παράσταση στο Λονδίνο θα είναι ακόμα καλύτερα.
Μήπως έκανα λάθος;Με την έννοια ότι,είναι ίδια όλα με την παράσταση που είδαμε στην Ελλάδα;
Επίσης,να κλείσω λέτε και βασιλιά των λιονταριών ή είναι λέτε too much δύο μιούζικαλ σε τέσσερις διανυκτερεύσεις στο Λονδίνο;
Ειδα το Lion King στο Lyceum Theatre πριν δυο χρονια και δακρυσα απο συγκινηση. Ανηκω γενικα και στη γενια που μεγαλωσε με αυτα τα κλασσικα της Disney της δεκαετιας του 90 και ιδιαιτερα με το Βασιλια των Λιονταριων εχω λιγο τρελα. Ηταν επος.
Και επειδη ειδα και το Φαντασμα της Οπερας στη Θεσσαλονικη περσι δεν συγkρινεται σε καμια περιπτωση.
Με κλειστα τα ματια Lion King.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Ειδα το Lion King στο Lyceum Theatre πριν δυο χρονια και δακρυσα απο συγκινηση. Ανηκω γενικα και στη γενια που μεγαλωσε με αυτα τα κλασσικα της Disney της δεκαετιας του 90 και ιδιαιτερα με το Βασιλια των Λιονταριων εχω λιγο τρελα. Ηταν επος.
Και επειδη ειδα και το Φαντασμα της Οπερας στη Θεσσαλονικη περσι δεν συγkρινεται σε καμια περιπτωση.
Με κλειστα τα ματια Lion King.
Μα και να μην εχεις τρελα λογω νοσταλγιας, ηταν ενα απιστευτο δημιουργημα. Η ενσωματωση στο μεταξυ παραδοσης puppetry με επιρροες Ασιας στο σημερα ηταν να μενεις με το στομα ανοιχτο. Ο φωτισμος τεχνη απο μονος του. Και να μην σε ενδιαφερει η ιστορια καθολου, να μην εχεις δει το original animation, ειναι πραγματικα μια συγκινητικη δημιουργια απο πλευρας σκηνοθεσιας, σκηνογραφιας, μουσικης, ο,τι και να πω ειναι λιγο.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Για το Βρετανικό Μουσείο πρέπει να κάνω κράτηση;Έχει μεγάλες ουρές;
Είναι δωρεάν. Πληρώνεις μόνο αν θέλεις κάποιες περιοδικές που έχουν που δεν πρόκειται ούτε να σου περάσει από το μυαλό γιατί σε μία επίσκεψη θα προλάβεις ένα κομμάτι μόνο να δεις.

Στο άνοιγμα είχε ουρά αλλά έφυγε γρήγορα, μετά δεν είχε καθόλου. Πήγα ΣΚ. Μέσα πολύς κόσμος, δυσκόλευε την πλοήγηση στις δημοφιλείς αίθουσες.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Εχετε πάρει το hop on off ? Βλέπω ότι είναι 160 η οικογένεια περίπου... Μήπως είναι πιο φτηνό αν το πάρεις από εκεί? Υπάρχουν περίπτερα? Πχ στην Βουδαπέστη μας έδωσαν 2 ημέρες στην τιμή της 1 κ λίγο παραπάνω... Αξίζει να κάνω προαγορα?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εχετε πάρει το hop on off ? Βλέπω ότι είναι 160 η οικογένεια περίπου... Μήπως είναι πιο φτηνό αν το πάρεις από εκεί? Υπάρχουν περίπτερα? Πχ στην Βουδαπέστη μας έδωσαν 2 ημέρες στην τιμή της 1 κ λίγο παραπάνω... Αξίζει να κάνω προαγορα?
Eίχα πάρει στην 1η μου επίσκεψη. Για μένα δεν αξίζει τόσα χρήματα. Μπορείς πολύ εύκολα να μετακινηθείς στο Λονδίνο με μετρό και στα περισσότερα μέρη μπορείς να πάρεις και το απλό λεωφορείο και να δεις ό,τι θα έβλεπες από το hop on
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Eίχα πάρει στην 1η μου επίσκεψη. Για μένα δεν αξίζει τόσα χρήματα. Μπορείς πολύ εύκολα να μετακινηθείς στο Λονδίνο με μετρό και στα περισσότερα μέρη μπορείς να πάρεις και το απλό λεωφορείο και να δεις ό,τι θα έβλεπες από το hop on
Η αλήθεια είναι ότι είναι πολλά τα χρήματα.... Αλλά σε πάει παντού... Κ δεν ψάχνεις πιο νούμερο περνάει...σε πια στάση να κατέβω... Επειδή θα έχουμε κ τα μικρά μαζί μας...για υτο το σκεφτομαι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom