Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Το να ανέβεις Λονδίνο μόνο για ψώνια, δεν είναι το καλύτερο μου αλλά οκ, όλοι το κάνουν, είναι πλέον acceptable. Αφού όμως θα έρθεις που θα έρθεις μόνο για την Oxford Street, κάνε τουλάχιστον τη χάρη στον εαυτό σου και αντί για McDonalds κάθησε να φας εδώ http://www.meatliquor.

Από τα καλύτερα (αν όχι ΤΟ) burger in town . -
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Για αυτούς που τους ενδιαφέρει το shopping ας περάσουν από το Boxpark στο Shoreditch. Είναι ενδιαφέρον concept αν και τα ρούχα είναι πολύ hipster για τα γούστα μου!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Για αυτούς που τους ενδιαφέρει το shopping ας περάσουν από το Boxpark στο Shoreditch. Είναι ενδιαφέρον concept αν και τα ρούχα είναι πολύ hipster για τα γούστα μου!
Βρεθηκαμε τυχαια μετα τη βολτα στη Brick Lane και σαν concept οντως εχει ενδιαφερον.

Και ενα feedback στο φαγητο του Λονδινου:

Πηγαμε στα σιγουρα και φαγαμε παρα πολυ καλα, αλλα ακομα και το street food που φαγαμε ηταν πολυ καλο.

1.masala zone στο soho, πηγαμε χωρις κρατηση και μεσα σε 5' ειχαμε τραπεζι, γρηγορο σερβις, ικανοποιητικο φαγητο.

2. Wright Brothers στο soho, θαλασσινα, και κυριως οστρακα, απλα σουπερ, πολυ καλο σερβις, , πολυ ωραιο περιβαλλον, θενκς ευαγγελια για το τιπ!!!! Καντε κρατηση, ποτε δε ξερετε....

3. Momo οτι και να γραψεις για αυτο το εστιατοριο ειναι λιγο, δυστυχως πηγαμε τελευταιο βραδυ, δυστυχως που δεν μπορουσα να ξαναπαω. Αξιζε καθε pound που δωσαμε!!!!! Εκανα κρατηση online και για να επιβεβαιωθει επρεπε να παρω τηλεφωνο και να δωσω τον αριθμο της καρτας μου, οπως μου ειπε η υπαλληλος ειναι για να σιγουρεψουν οτι θα πας, διοτι αν δεν εμφανιστεις και δε το εχεις ακυρωσεις την ιδια μερα που εχεις την κρατηση, μεχρι τις 16:00 τοτε κρατανε 14 λιρες ανα ατομο. Ενα θενκς στον Traveller, διοτι εκει που ειναι και το μαγαζι χωμενο, εγω δε θα το εβρισκα τυχαια, και θα ηταν κριμα να χασω αυτη την εμπειρεια.

Δυστυχως που να δωσεις καινουρια τιπ εδω μεσα, οταν εχουνε σχεδον γραφτει τα παντα; Νομιζα οτι θα εβαζα μια καινουρια προταση, cupcakes, Hummingbird Bakery, London - Cupcakes, Cakes - Cupcake Delivery, φρεσκοτατα, λαχταριστα cupcakes!!!! Επιστρεφω απο το Λονδινο, το βαζω στην αναζητηση και τσουπ εμφανιζεται η ευαγγελια να το εχει ηδη δωσει!

Για τους φαν του manga: στο Βρετανικο μουσειο, στο δωματιο 91 θα δειτε αυθεντικα σκιτσα του Hoshino Yukinobu, British Museum - Manga at the British Museum, στο βιβλιοπωλειο του μουσειου θα βρειτε το βιβλιο να πωλειται στις 15 λιρες.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ/Η.ΒΑΣΙΛΕΙΟ


Κλείστε απο σήμερα μέχρι και το επόμενο Σάββατο σε ένα απο τα ξενοδοχεία της Thistle για διαμονή μέχρι και το τέλος Φεβρουαρίου σε φοβερές τιμές. Ενδεικτικά κεντρικό Λονδίνο 3* απο 58£ και 4*/5* (σαν το Grosvenor Victoria) απο 78£. Φόροι στις 18£ και πρωινό στις 10. Manchester, Liverpool, Bristol από 35-40£!

Όποιος προλάβει!

Winter Breaks with Thistle Hotels
 

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Λατρεύω Λονδίνο και ελπίζω να καταφέρω να ξαναπάω το Πάσχα. Επειδή είναι πολλές οι σελίδες και δεν αντέχω να τις διαβάσω όλες, δεν ξέρω αν κάποιος έχει αναφέρει για φαγητό το Hakkasan. Απλά προσκυνώ! Απαραίτητη η κράτηση
Home | Mayfair
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΛΟΝΔΙΝΟ/Η.ΒΑΣΙΛΕΙΟ


Κλείστε απο σήμερα μέχρι και το επόμενο Σάββατο σε ένα απο τα ξενοδοχεία της Thistle για διαμονή μέχρι και το τέλος Φεβρουαρίου σε φοβερές τιμές. Ενδεικτικά κεντρικό Λονδίνο 3* απο 58£ και 4*/5* (σαν το Grosvenor Victoria) απο 78£. Φόροι στις 18£ και πρωινό στις 10. Manchester, Liverpool, Bristol από 35-40£!

Όποιος προλάβει!

Winter Breaks with Thistle Hotels
Είχα μείνει μια φορά σε ένα ξενοδοχείο της αλυσίδας (The Royal Trafalgar). Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, αλλά για 78 λίρες που το πουλάνε, και δεδομένου του location, είναι εξαιρετικό!
Trafalgar Square Hotels - The Royal Trafalgar
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Τον Μάρτιο μήπως προσέξατε εάν υπάρχει κάποια προσφορά σε ξενοδοχείο? Μιλάμε πάντα για Central London kai τουλάχιστον τεσσάρι. Τα Shaftesbury τα είδα αλλά σε περοσφορά δίνει αυτά που βρίσκονται στο πάντιγκτον. Και εκεί δεν πάω.
 

Sophia Glou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Νότια Ιταλία
Λονδίνο

Φεύγω Λονδίνο αύριο με easyjet για 6 βράδια,ελπίζω όλα να πάνε καλά γιατί είναι η πρώτη φορά που κλείνω ταξίδι μόνη μου,χωρίς travel agency.Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι !! (ψέμματα ---> Πολύ άγχος ).Διάβασα αρκετά σχόλια και μνμτα,πολύ ενδιαφέρον τα περισσότερα.
Αν θα έχω πρόβλημα με την ταυτότητα,τι γίνεται??Έχει εκδοθεί το 2002 αλλά το ονοματεπώνυμο μου είναι γραμμένο και στα αγγλικά.:xmas_confused:
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Φεύγω Λονδίνο αύριο με easyjet για 6 βράδια,ελπίζω όλα να πάνε καλά γιατί είναι η πρώτη φορά που κλείνω ταξίδι μόνη μου,χωρίς travel agency.Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι !! (ψέμματα ---> Πολύ άγχος ).Διάβασα αρκετά σχόλια και μνμτα,πολύ ενδιαφέρον τα περισσότερα.
Αν θα έχω πρόβλημα με την ταυτότητα,τι γίνεται??Έχει εκδοθεί το 2002 αλλά το ονοματεπώνυμο μου είναι γραμμένο και στα αγγλικά.:xmas_confused:
& εγω με αντίστοιχη ταυτότητα ταξίδεψα πριν περίπου 2 μήνες, δεν είχα κάποιο πρόβλημα απλά δεν μπορούσα να κάνω web check ιν ουτε να χρησιμοποιήσω τα αυτόματα μηχανηματα του αεροδρομίου επειδή ήθελαν διαβατήριο.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Τον Μάρτιο μήπως προσέξατε εάν υπάρχει κάποια προσφορά σε ξενοδοχείο? Μιλάμε πάντα για Central London kai τουλάχιστον τεσσάρι. Τα Shaftesbury τα είδα αλλά σε περοσφορά δίνει αυτά που βρίσκονται στο πάντιγκτον. Και εκεί δεν πάω.
Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα στο Paddington;
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
θα ταξιδέψω με easy jet kai british. αποφάσισα να χρησιμοποιήσω το gatwick express έτσι θα προτιμούσα να κλείσω κάποιο ξενοδοχείο κοντά στην victoria επειδή την τελευταία μέρα θα φύγω νωρίς το πρωί (πετάω στις 9 π.μ.). Ενναλακτική να πάρω national και να ψάξω για ξενοδοχείο κοντά στο London bridge (μέσα στις σκέψεις μου είναι και το ομώνυμο ξενοδοχείο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom