Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Αν γυρίσεις στις 2-3 τα ξημερώματα, δηλαδή, με το λεωφορείο θα σε περιμένουν ξύπνιοι αυτοί που σε φιλοξενούν; Ούτε η μάνα μου δεν το κάνει αυτό...
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
£31.20 για ολους μαζι (δυο ενηλικες, δυο παιδια σωστα; ) απο CLJ για GTW. Απο Clapham Junction θελετε 1 ωρα και 22 λεπτα. Μεχρι εκει μετραν οι καρτες σας.

Mε το easybus θα ειστε ισως περιπου 20 λεπτα νωριτερα. Αλλα ειναι να πατε με λεωφορειο να πατε με http://www.nationalexpress.com/home.aspx που κανει την ιδια ωρα με το easybus απο Victoria και θα σας κοστισει £25
ok αρα διαμορφώνεται ένα κοστος περιπου 60 - 70 λιρες.
Μηπως γνωρίζεις που/πως μπορω να βρω πληροφοριες, κοστος για μεταφορα από/προς Ξενοδοχειο - Αεροδρομιο με ταξι ;
Ειδα στην σελιδα του ξενοδοχείου ότι αναφερει κοστος με ταξι για Heathrow 50 Λιρες και για Gatwick 90. Αφου και στην αφιξη αλλα και στην αναχωρηση δεν θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τους απλους και οικονομικούς τροπους μεταφορας σκεπτομαι εάν είναι μικρη η διαφορα να επιλεξω το ταξι.
Δηλαδη αν ισχυει το 90 για Gatwick και να με παραλαβει από το ξενοδοχειο μου με συμφερει καλυτερα από το να δωσω 20 λιρες λιγοτερο και να περπαταω μεχρι το σταθμο, να αλλαζω σε λεωφορειο η τραινο, ενδεχομένως υπο βροχη η κρυο και με τα παιδια.
Τι λες ;
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
ok αρα διαμορφώνεται ένα κοστος περιπου 60 - 70 λιρες.
Μηπως γνωρίζεις που/πως μπορω να βρω πληροφοριες, κοστος για μεταφορα από/προς Ξενοδοχειο - Αεροδρομιο με ταξι ;
Ειδα στην σελιδα του ξενοδοχείου ότι αναφερει κοστος με ταξι για Heathrow 50 Λιρες και για Gatwick 90. Αφου και στην αφιξη αλλα και στην αναχωρηση δεν θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τους απλους και οικονομικούς τροπους μεταφορας σκεπτομαι εάν είναι μικρη η διαφορα να επιλεξω το ταξι.
Δηλαδη αν ισχυει το 90 για Gatwick και να με παραλαβει από το ξενοδοχειο μου με συμφερει καλυτερα από το να δωσω 20 λιρες λιγοτερο και να περπαταω μεχρι το σταθμο, να αλλαζω σε λεωφορειο η τραινο, ενδεχομένως υπο βροχη η κρυο και με τα παιδια.
Τι λες ;
δες εδω http://www.worldtaximeter.com/london
εμενα μου το βγαζει 42 λιρες
 

skiace

Member
Μηνύματα
82
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο-Σάλτζμπουργκ-Βιένν
δες εδω http://www.worldtaximeter.com/london
εμενα μου το βγαζει 42 λιρες
Αουτςςςς.........113,10 λιρες μου το βγαζει εδώ που δινεις σε 1 ωρα και 25 και για το Heathrov 66,10 σε 44 λεπτα..
Από εδώ Plaza Parade, Maida Vale, London μεχρι το κάθε αεροδρομιο !!!

Ειδα όμως ότι υπαρχουν minicab με φθηνότερες τιμες (προς αποφυγη). Το εχει δοκιμασει κανεις ; ηταν αξιοπιστο ; ηταν οικονομικοτερο ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Ειδα όμως ότι υπαρχουν minicab με φθηνότερες τιμες (προς αποφυγη). Το εχει δοκιμασει κανεις ; ηταν αξιοπιστο ; ηταν οικονομικοτερο ;
Αν το κλείσεις από σχετικό γραφείο, μια χαρά είναι και φτηνότερο.
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Κανείς που μπορεί να βοηθήσει στην ερώτηση που έκανα παραπάνω;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ok αρα διαμορφώνεται ένα κοστος περιπου 60 - 70 λιρες.
Μηπως γνωρίζεις που/πως μπορω να βρω πληροφοριες, κοστος για μεταφορα από/προς Ξενοδοχειο - Αεροδρομιο με ταξι ;
Ειδα στην σελιδα του ξενοδοχείου ότι αναφερει κοστος με ταξι για Heathrow 50 Λιρες και για Gatwick 90. Αφου και στην αφιξη αλλα και στην αναχωρηση δεν θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε τους απλους και οικονομικούς τροπους μεταφορας σκεπτομαι εάν είναι μικρη η διαφορα να επιλεξω το ταξι.
Δηλαδη αν ισχυει το 90 για Gatwick και να με παραλαβει από το ξενοδοχειο μου με συμφερει καλυτερα από το να δωσω 20 λιρες λιγοτερο και να περπαταω μεχρι το σταθμο, να αλλαζω σε λεωφορειο η τραινο, ενδεχομένως υπο βροχη η κρυο και με τα παιδια.
Τι λες ;
Το κοστος των 60-70 pounds δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει. Ειπαμε με τρενο £31.20 και με λεωφορειο £25 απο Λονδινο για Gatwick. Το οποιοδηποτε minicab θα σου βγει περισσοτερο απο τα διπλα αλλα ισως να αξιζει αν ειναι να μην ταλαιπωρηθουν τα παιδια.

Για Xmas απο Heathrow η μονη εναλλακτικη που φαινεται να εχεις ειναι national express μεχρι victoria κι απο κει ταξι. Οποτε μαλλον ενα minicab απο το αεροδρομιο απ'ευθειας στο ξενοδοχειο θα ΄ταν καλυτερη λυση. Βεβαια εκεινη τη μερα ολοι βαρανε τις τιμες...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.882
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom