Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
γεια σας,
παω λονδινο 1η με 6 απριλιου με την κολλητη και τον κολλητο μου για μια συναυλια και ειπαμε να κατσουμε λιγες μερες παραπανω....εχω παει αρκετες φορες μιας και η μαμα μου ειναι απο εκει αλλα δεν το εχω γυρισει πολυ, μονο τα βασικα αξιοθεατα και θελω να τους κανω ενα καλο tour...
  • 1η απριλιου φευγουμε 13:30 απο δω...αρα φθανουμε ωρα αγγλιας 15:30, μεχρι να φτασουμε paddington θα κανουμε καμια ωρα και... που προτεινετε να παμε εκει κοντα για να μην παει χαμενη η μερα?...
  • 2 μερα : madame tussauds,buckingham για αλλαγη φρουρας,london dungeon,aquarium
  • 3 μερα: καθεδρικος αγ. παυλου,πυργος λονδινου,shakespeare's globe,tate modern,big ben
  • η συναυλια ειναι στις 4 απριλιου στις 7 το βραδυ στο 02 arena.ελεγα εκεινη την ημερα να την βγαλουμε στο hampton court μιας και θελει σχεδον 6 ωρες συνολο με το tour και το τρενο πηγαινε ελα....και να φτασουμε νωριτερα για φαγητο στο 02.
  • 5η μερα:δεν ξερω ακομα τι θα κανουμε. θελουμε να δουμε το μουσειο φυσικης ιστοριας, royal albert hall, βρετανικο μουσειο, εθνικη πινακοθηκη και westminster abbey.
  • 6η μερα: θα φυγουμε νωρις απο το ξενοδοχειο για να επισκεφθω τον θειο μου στο τοτεναμ και θα παμε καμια βολτα wood green, camden lock που μου αρεσει...πεταμε 22:00
αν εχετε να προτεινετε διαφορετικη σειρα επισκεψεων θα ηταν τελειο...εχω τρελαθει να βγαλω προγραμμα γιατι ολα κλεινουν στις 5-6...

ευχαριστω
 

despoina87

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια,Καναδας
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει καποιος την london pass και ξερει αν οι 3 μερες που διαρκει μετρανε απο τη στιγμη που την αγοραζεις ή απο την πρωτη φορα που θα τη χρησιμοποιησεις;;
 

lina

Member
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΚΩΤΙΑ
θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει καποιος την london pass και ξερει αν οι 3 μερες που διαρκει μετρανε απο τη στιγμη που την αγοραζεις ή απο την πρωτη φορα που θα τη χρησιμοποιησεις;;
καλησπερα...η London pass ισχυει απο την μερα που θα την χρησιμοποιησεις...απο την ημερα που θα την αγορασεις εχεις 1 χρονο να την χρησιμοποιησεις
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
  • τελη ιουνιου εχει εκπτωσεις ετσι; (Με ενδιαφερει η τελευταια εβδομαδα)
  • Τι ώρα περιπου κλεινουν οι pub και τα εστιατορια;
  • Ποσο κοστιζει να στειλω ενα δεμα- πακετο απο Λονδινο για Ελλαδα; (Σε περιπτωση που δεν θα χωρανε στη μικρη μου βαλιτσα - Συστημενο πρεπει να το στειλω ετσι;)
  • Μα καλα, 174 σελιδες γραψατε; πως να τις διαβασω ολες αυτες:bleh:
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
  • θα μεινουμε 6 μερες, για εκδρομη να μη σκεφτουμε, δεν προλαβαινουμε, σωστα;
  • καμια συναυλια εχει (απο μεγαλα συγκροτηματα ); που μπορω να δω;
 
Last edited:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
  • θα μεινουμε 6 μερες, για εκδρομη να μη σκεφτουμε, δεν προλαβαινουμε, σωστα;
Τρεις μέρες πριν την αναχώρησή μου για την συγκεκριμένη εκδρομή και έχοντας ολοκληρώσει την προετοιμασία, έχω την αίσθηση ότι μάλλον είναι καλύτερο να αφιερωθούμε στο Λονδίνο. Εμείς θα έχουμε στη διάθεσή μας 5,5 γεμάτες μέρες και με βάση το πρόγραμμά μας θα πρέπει να ρίξουμε αρκετό έως πολύ τρέξιμο με πιο μακρινό μέρος επίσκεψης το Greenwich. Μόλις επιστρέψω θα μπορώ να σας πω με σιγουριά τη θέση μου και από ίδια εμπειρία.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
και εγώ αναχωρώ στις 15 Απρίλη, οπότε περιμένω τις εμπειρίες σου.
και γω!!!..15 Απριλη εως 22!!...:clap:.. απο πιο αεροδρομιο φευγεις..και σε πιο πετάς??..τι ωρα?..Λες να συναντηθουμε ..!! πλακα θα εχει!!
 
Last edited:

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
χαχα φεύγω 15 Απρίλη από Αθήνα (ώρα 19:10) προς Heathrow με aegean, επιστρέφω στις 20 όμως. Θα μένω στο Atlas Hostels κοντά στη στάση Paddigton μου φαίνεται είναι.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
χαχα φεύγω 15 Απρίλη από Αθήνα (ώρα 19:10) προς Heathrow με aegean, επιστρέφω στις 20 όμως. Θα μένω στο Atlas Hostels κοντά στη στάση Paddigton μου φαίνεται είναι.
αααα κριμα εγω φευγω αποΚρητη αλλα παμε Stansted και θα μεινουμε κοντα στο wembley..αλλα θα εχω το νου μου να ρωτώ αν ακουω Ελληνες "μημπως εισαι η Σοφια απο τη Ναξο???""..:haha: Καλα να περασουμε και να μην βρεχει !!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom