Βουλγαρία Οδηγός: Bansko Bουλγαρίας

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
samion εχεις site για το Strazhite?δε το βρίσκω πουθενά
όντως δεν ξερω αν λεχει καν. είχα πάει με τηλ στα 80 το ΦΕΒ του 2007. καλό, στον κεντρικό δρόμο, μέσα στα μπαρ, κοντά στη γόνδολα, πας με πόδια.
Glazne 7
tel.
+359 749 88 700
fax +359 749 88 118
καλά φαίνονται και τα Banderitsa (70-80), Alex (50-60) που πρότεινε ο Lianos.
εγω κοιταω για κανα ΣΚ ΦΕΒ.
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Παιδιά, είμαστε έτοιμοι να κλείσουμε για 5 διανυκτερεύσεις στο διάστημα μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς (27/12/2009 - 1/1/2010) στο Μπάνσκο.
Εγώ, η γυναίκα μου και το αγοράκι μας (3 ετών).
Η γυναίκα μου ξέρει σκι (δεν είναι και πωρωμένη όμως) ενώ οι υπόλοιποι θα την κοιτάμε!!
Λέτε να είναι πολλές οι μέρες και να βαρεθούμε εκεί? (για σκι λέμε να ανέβουμε 2 φορές).
Εναλλακτικά σκέφτομαι να το σπάσω με 2 διανυκτερεύσεις κάπου στην Βόρεια Ελλάδα και 3 στο Μπάνσκο.
Τι λέτε?
Είμαστε από Αθήνα και θα ανέβουμε με αυτοκίνητο…

Κάθε συμβουλή δεκτή!
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πηγα για ενα τετραημερο πριν τεσερα χρονια. Δεν κανω σκι, οποτε καναμε βολτες στην περιοχη. Πολυ ομορφο οροπεδιο το οποιο ανοικοδομειται με πολυ γοργους ρυθμους. Καναμε και κατι βολτες στα παρακειμενα χωρια και στην πολη Razlog. Τι να πω: δεν αξιζει να ανεβεις απο την Αθηνα για αυτο. Ευτυχως ειχαμε πολυ ωραιο ξενοδοχειο με εκπληκτικη θεα και SPA και τη βγαλαμε τον περισσοτερο καιρο στην πισινα, στα μασαζ κλπ. Αν δεν κανεις σκι, πραγματικα δεν εχει να δωσει και πολλα πραγματα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδιά, είμαστε έτοιμοι να κλείσουμε για 5 διανυκτερεύσεις στο διάστημα μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς (27/12/2009 - 1/1/2010) στο Μπάνσκο.
Εγώ, η γυναίκα μου και το αγοράκι μας (3 ετών).
Η γυναίκα μου ξέρει σκι (δεν είναι και πωρωμένη όμως) ενώ οι υπόλοιποι θα την κοιτάμε!!
Λέτε να είναι πολλές οι μέρες και να βαρεθούμε εκεί? (για σκι λέμε να ανέβουμε 2 φορές).
Εναλλακτικά σκέφτομαι να το σπάσω με 2 διανυκτερεύσεις κάπου στην Βόρεια Ελλάδα και 3 στο Μπάνσκο.
Τι λέτε?
Είμαστε από Αθήνα και θα ανέβουμε με αυτοκίνητο…

Κάθε συμβουλή δεκτή!
συμφωνώ κι εγω με την ΕΡΣΗ. το Μπάνσκο είναι για σκιερ. δεν λέει για τίποτε άλλο. είναι πολύ ακριβότερο από την υπόλοιπη χώρα χωρίς να είναι ωραίο. διαλέξτε άλλο μέρος στη Βουλγαρία. όποιος ανεβεί στο βουνό χωρίς να κάνει σκι βαριέται σε 10 λεπτά.
 
Last edited by a moderator:

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μείναμε στο Hotel Katarino:Katarino Hotel
Τότε μόλις είχε ανοίξει και είχε πολύ καλές τιμές. (90 ευρω για ένα τρίκλινο με ημιδιατροφή) high season. Τώρα έχουν πάρει την ανηφόρα...
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Παιδιά, είμαστε έτοιμοι να κλείσουμε για 5 διανυκτερεύσεις στο διάστημα μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς (27/12/2009 - 1/1/2010) στο Μπάνσκο.
Εγώ, η γυναίκα μου και το αγοράκι μας (3 ετών).
Η γυναίκα μου ξέρει σκι (δεν είναι και πωρωμένη όμως) ενώ οι υπόλοιποι θα την κοιτάμε!!
Λέτε να είναι πολλές οι μέρες και να βαρεθούμε εκεί? (για σκι λέμε να ανέβουμε 2 φορές).
Εναλλακτικά σκέφτομαι να το σπάσω με 2 διανυκτερεύσεις κάπου στην Βόρεια Ελλάδα και 3 στο Μπάνσκο.
Τι λέτε?
Είμαστε από Αθήνα και θα ανέβουμε με αυτοκίνητο…

Κάθε συμβουλή δεκτή!
οι μέρες είναι πολλές για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για σκι. γενικά αν δεν ασχολείσαι με το σκι, μην πάς στο μπάνσκο. έχει η βόρεια ελλάδα απίστευτες ομορφιές να χαρείς σε βουνό και θάλασσα που δεν μπορούν να συγκριθούν με το μπάνσκο.
 
Last edited by a moderator:

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
Thanks σε όλους σας παιδιά.
Μάλλον με πείσατε και θα κοιτάξω για Βόρεια Ελλάδα (έχω ανοίξει σχετικό θέμα στο Forum Μακεδονία)...
Ευχαριστώ πολύ!
 

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
αν και πρωτη φορα που θα παω ειναι το σαββατο καπως ετσι ειναι οπωσ τα λενε και οι υπολειποι .εχω ακουση πολλα καλα λογια οποτε θα κανω ενα τσεκαρισμα και τα ξαναλεμε....χιχιχιιχιχιχι
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
προς feygatos39:
Σε παρακαλώ όταν γυρίσεις, κάνε μου εάν μπορείς γράψε μου τις εντυπώσεις σου...
Ευχαριστώ
 

nmavra

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Παιδιά, είμαστε έτοιμοι να κλείσουμε για 5 διανυκτερεύσεις στο διάστημα μεταξύ Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς (27/12/2009 - 1/1/2010) στο Μπάνσκο.
Εγώ, η γυναίκα μου και το αγοράκι μας (3 ετών).
Η γυναίκα μου ξέρει σκι (δεν είναι και πωρωμένη όμως) ενώ οι υπόλοιποι θα την κοιτάμε!!
Λέτε να είναι πολλές οι μέρες και να βαρεθούμε εκεί? (για σκι λέμε να ανέβουμε 2 φορές).
Εναλλακτικά σκέφτομαι να το σπάσω με 2 διανυκτερεύσεις κάπου στην Βόρεια Ελλάδα και 3 στο Μπάνσκο.
Τι λέτε?
Είμαστε από Αθήνα και θα ανέβουμε με αυτοκίνητο…

Κάθε συμβουλή δεκτή!
Συμφωνω και εγώ με τα παιδιά, αν δεν κάνεις σκι και εσύ δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάτε. Εγώ είμαι psycho και μπορώ να κάνω 7 ώρες σερι snowboard μονος μου χωρίς καθόλου παρέα, αλλά αν εκείνη δεν ειναι και πορωμένη θα κάνει ένα 2ωρο και θα βαρεθεί. Θα μπορούσατε να πάτε αλλου, και κάποια στιγμή να κάνεις ένα σαββατοκύριακο 2-3 ώρες σκι με δάσκαλο να μάθεις τα πολύ βασικά και ανεβένετε Μπανσκο άλλη στιγμή να το χαρείς και εσύ! :)

Feygatos39 To σαββατο εννοείς αύριο? Μόνο για υπνοτουρισμό και εξερέυνηση στην περιοχή φαντάζομαι, γιατί η πολη είναι νεκρή τώρα αφού δεν είναι κανένα lift ανοικτο!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.217
Μηνύματα
883.961
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom