Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

tpe

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Παιδιά, έχω προσπαθήσει να κάνω on-line check-in με την Ryanair κι έχω μπερδευτεί, οπότε έχω απορίες:
  1. Θέση μέσα στο αεροπλάον δεν κλείνουμε;
  2. Απλά πάω αεροδρόμιο, αφήνω βαλίτσα και πάω στην πύλη; Δεν περνάω από κάπου αλλού;
  3. Στο αεροπλάνο κάθομαι όπου γουστάρω;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
1.Υπάρχει αυτή η δυνατότητα αν την επιλέξεις κατά την διάρκεια της κράτησης αλλά πληρώνεις εξτρά.
2.εφόσον έχεις κάνεις το τσέκιν από το internet και έχεις το τυπωμένο εισιτήριο στο χέρι, ναι.
3.ναι και όπου προλάβεις θα έλεγα καλύτερα:) με εξαίρεση κάποιες θέσεις που οι αεροσυνοδοί δεν σε αφήνουν να κάτσεις κάποιες φορές(αν όχι όλες) από ότι θυμάμαι (πχ.τις μπροστινές).
 

tpe

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
OK, boarding pass εκτύπωσα. Αλλά δεν βρήκα τίποτα που να λέει "εισιτήριο". Τπ πρώτο email τυπώνω;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το boarding pass σου είναι το εισιτήριό σου. Δε χρειάζεται να δείξεις κάτι άλλο εφόσον έχεις κάνει online check in
 

Vagelice

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας. Έκανα μία κράτηση για Ρώμη από Θεσσαλονίκη και έκανα και ηλεκτρονικό check in. Όλα έγιναν χωρίς πρόβλημα, απλά θέλω να ρωτήσω κάτι. Διάβασα ότι χρεώνονται 6 ευρώ / άτομο σε κάθε πτήση για το check in από την εταιρεία αλλά εμένα δε μου ζητήθηκε κάποιο ποσό για το check in ούτε κατά τη διάρκεια της πληρωμής των εισητηρίων, ούτε ενώ έκανα το check in. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν θα χρειαστεί να πληρώσω στο αεροδρόμιο αυτό το ποσό η κάπως αλλιώς? Να αναφέρω ότι έχω κανονικά τα εισιτήρια - boarding pass στα χέρια μου. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε θα πληρώσεις τίποτα. Αν χρειάστηκε να πληρώσεις, θα πλήρωνες όταν αγόραζες τα εισιτήρια
 

fernando7

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
μπηκα να κλεισω εισιτηρια και μου γραφει regular fare, no taxes σε αλλη μερα και free online check in καποια αλλη μερα.τι ειναι ολα αυτα; ενημερωστε με σας παρακαλω μην βρεθω προ εκπληξεως
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Το regular fare, no taxes μεταφράζεται ως κανονική τιμή χωρίς τους φόρους.
Την συνολική τιμή με τους φόρους την βλέπεις κάτω δεξιά.


Το free online check in μεταφράζεται ως δωρεάν online check in.Για κάποιες πτήσεις χρεώνουν το check in δηλαδή για κάποιες άλλες όχι.Για αυτή που κοίταξες και έγραψε αυτό δεν χρεώνεται.

Μην ανησυχείς δεν πρόκειται να πληρώσεις κάτι παραπάνω πέρα από το πόσο που θα γράφεται στο τέλος της κράτησης αν η χειραποσκευή και η βαλίτσα σου πληρούν τις προϋποθέσεις και αν έχεις το τυπωμένο εισιτήριο στο χέρι όταν θα ταξιδέψεις.
 

fernando7

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
θα βγαλλω εισιτηρια και μετα θα περιμενω να μου στειλουν μειλ για να τα εκτυπωσω; θα κλεισω για 2 ατομα αρα θα μου στειλουν 2 μειλ; και μετ επιστροφης θα πρεπει να κρατησω αυτα που θα εκτυπωσω;
χειραποσκευες ακουσα για μια βαλιτσα με συγκεκριμενες διαστασεις.ειμαστε 2 ατομα αρα μπορουμε να παρουμε 2 χειραποσκευες; αν παω και εχω χειραποσκευη 10 κιλα.και στην επιστροφη βαλω και αλλα πραγματα και την παω στο 20.θα με ελεξουν;
την βοηθειας και παλι παρακαλω
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Κάνε μια αναζήτηση αν μπορείς στο site έχουν απαντηθεί πάρα πολλές φορές αυτά τα πράγματα.
Η χειραποσκευή πάντως πρέπει να είναι μέχρι 10 κιλά για κάθε ατομο και στο πήγαινε και στο έλα και εννοείται πως στην επιστροφή πρέπει να έχεις και τα εισιτήρια μαζί σου.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
θα βγαλλω εισιτηρια και μετα θα περιμενω να μου στειλουν μειλ για να τα εκτυπωσω; θα κλεισω για 2 ατομα αρα θα μου στειλουν 2 μειλ; και μετ επιστροφης θα πρεπει να κρατησω αυτα που θα εκτυπωσω;
χειραποσκευες ακουσα για μια βαλιτσα με συγκεκριμενες διαστασεις.ειμαστε 2 ατομα αρα μπορουμε να παρουμε 2 χειραποσκευες; αν παω και εχω χειραποσκευη 10 κιλα.και στην επιστροφη βαλω και αλλα πραγματα και την παω στο 20.θα με ελεξουν;
την βοηθειας και παλι παρακαλω
γιατι δυσκολευεις τοσο πολυ τη ζωη σου?γιατι αγχωνεσαι?για οτι απορια εχεις εδω:
Τάδε Έφη Ryanair
E Check In από την Ryanair

κι εδω
http://www.ryanair.com/ie/questions/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom