Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες!!! έχεις και κανένα νεό σχετικά με το Priority Boarding απο το ταξίδι σου στην περίπτωση που έχεις παιδιά μαζί σου?
Εχυαριστώ
δεν εγινε τιποτα τελικα, αλλα εδω που τα λεμε δεν χρειαστηκε κιολας.

Στα παιδια φανηκε "ενδιαφερουσα" η ουρα σαλίγκαρος, ασχετα αν κάποιοι "πίθηκοι" έβγαλαν την κορδέλα και περνουσαν κατευθειαν μπροστα.

Στο ΕΛ.ΒΕ. επειδη πηγαμε τελευταια στιγμη (πολυ περπατημα βρε παιδια σε σχεση με το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ :innocent:) δεν χρειαστηκε να περιμενουμε καθολου, μολις φτασαμε στην πυλη βγηκαμε κατευθειαν στο αεροπλανο.

Γενικα, με την διανομη θεσεων που γινεται τωρα οταν κανεις το τσεκ ιν λυθηκε το βασικο προβλημα που ειχαν οι "φτηνες" εταιριες, το σπρωξίδι για να "πιασεις θεση" :haha:
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
δεν εγινε τιποτα τελικα, αλλα εδω που τα λεμε δεν χρειαστηκε κιολας.

Στα παιδια φανηκε "ενδιαφερουσα" η ουρα σαλίγκαρος, ασχετα αν κάποιοι "πίθηκοι" έβγαλαν την κορδέλα και περνουσαν κατευθειαν μπροστα.

Στο ΕΛ.ΒΕ. επειδη πηγαμε τελευταια στιγμη (πολυ περπατημα βρε παιδια σε σχεση με το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ :innocent:) δεν χρειαστηκε να περιμενουμε καθολου, μολις φτασαμε στην πυλη βγηκαμε κατευθειαν στο αεροπλανο.

Γενικα, με την διανομη θεσεων που γινεται τωρα οταν κανεις το τσεκ ιν λυθηκε το βασικο προβλημα που ειχαν οι "φτηνες" εταιριες, το σπρωξίδι για να "πιασεις θεση" :haha:
Σε ευχαριστώ Bebe για την απάντησή σου.
Ελπίζω να καταφέρω όταν θα κάνω τσιεκ ίν να πιάσω καμιά θέση μπροστά και όχι στα φτερά.
Καλά ταξίδια ;)
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Σε ευχαριστώ Bebe για την απάντησή σου.
Ελπίζω να καταφέρω όταν θα κάνω τσιεκ ίν να πιάσω καμιά θέση μπροστά και όχι στα φτερά.
Καλά ταξίδια ;)
εχω ξαναγραψει πιο πανω πως θα προσπαθουσα εγω να "διαλεξω" τη θεση που θα ηθελα αν ξαναταξιδεψω με Ryan.
Μολις φτασουν οι 7 μερες και αρχισει το τσεκ ιν κανω μια υποτιθεμενη κρατηση στην ιδια πτηση και μια (υποτιθεμενη) επιλογη θεσης.
Το συστημα μου δειχνει ποιες θεσεις ειναι κλεισμενες.
Στις δυο δικες μου πτησεις ξεκινησε να δινει θεσεις (τις "δωρεαν") δυο σειρες πριν τις XL που ειναι στην εξοδο κυνδυνου πανω στα φτερα.
Προχωρησε μερικες σειρες πισω και μετα αρχισε να δινει απο μπροστα.
Αν εχεις τυχη μπορει να τις πετυχεις οπως τις θελεις, απλα πρεπει να μπαινεις συχνα και να βλεπεις πως παει το "γεμισμα του αεροπλανου" :cool:
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
:reading:
εχω ξαναγραψει πιο πανω πως θα προσπαθουσα εγω να "διαλεξω" τη θεση που θα ηθελα αν ξαναταξιδεψω με Ryan.
Μολις φτασουν οι 7 μερες και αρχισει το τσεκ ιν κανω μια υποτιθεμενη κρατηση στην ιδια πτηση και μια (υποτιθεμενη) επιλογη θεσης.
Το συστημα μου δειχνει ποιες θεσεις ειναι κλεισμενες.
Στις δυο δικες μου πτησεις ξεκινησε να δινει θεσεις (τις "δωρεαν") δυο σειρες πριν τις XL που ειναι στην εξοδο κυνδυνου πανω στα φτερα.
Προχωρησε μερικες σειρες πισω και μετα αρχισε να δινει απο μπροστα.
Αν εχεις τυχη μπορει να τις πετυχεις οπως τις θελεις, απλα πρεπει να μπαινεις συχνα και να βλεπεις πως παει το "γεμισμα του αεροπλανου" :cool:
Ναί, είχα διαβάσει το σχόλιο σου και μου φάνηκε πολύ κατατοπιστικό!!!! θα ακούσω την συμβουλή σου !!!! θα το κάνω έτσι.... και με λίγη τύχη νομίζω θα τα καταφέρουμε. Θα δοκιμάσω να κάνω τσιεκ ιν της αδερφής μου που πετάει πριν από την δική μου πτήση (μέσα στον Ιούλιο) πρώτα να δούμε τι γίνεται, αν καταφέρω κάτι και μετά θα το κάνω και στη δική μου πτήση. Δεν λένε ότι "η επανάληψη είναι μήτηρ μαθήσεως"? Αυτό!!! :reading:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η μαθαίνει,η πληρώνει,η κάθετε σπίτι του.
υγ
Εδώ η μάνα μου έμαθε να χρησιμοποιεί λάπτοπ και είναι 81 χρονών.
Να το στείλεις με φαξ στο ξενοδοχείο να του το παραδώσουν.
Δεν θα μείνει σε ξενοδοχείο και δεν το γράφω μόνο για τον φίλο μου το γράφω γενικά όπως είπα και πιο πάνω.Μπράβο στην μάνα σου.Μην μου πεις ότι κάνει και τσέκιν;

Αυτή είναι η πολιτική της εταιρίας RYANAIR. Δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα όπως μας βολεύουν, από κάπου πρέπει να βγάλουν κι αυτοί κάτι.
Είναι η πολιτική της εδώ και λίγο καιρό δεν ήταν πάντα έτσι.

Βασικά ένα άλλο που διαπίστωσα που μπερδεύονται πολλοί στο τσέκιν ειδικά στα δρομολόγια εσωτερικού είναι τα ονόματα που τα δέχεται μεν να τα γράψεις στα Ελληνικά την στιγμή της κράτησης και αν δεν ξέρεις ότι αυτό είναι λάθος την πατάς και όταν πας να κάνεις τσέκιν στα μετατρέπει αυτόματα σε λατινικά και όχι όπως πρέπει τις περισσότερες φορές με αποτέλεσμα να πρέπει να πάρεις τηλέφωνο μετά να το διορθώσεις,αν σε κόψει βέβαια και για αυτό και δεν πάθεις καμιά ζημία στο αεροδρόμιο να μην σε αφήνουν να πετάξεις...
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ? ΕΚΑΝΑ CHECK IN ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΚΤΥΠΩΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ. ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??
ναι ...και πρεπει να παρεις τηλ. να το διορθωσουν..
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημέρα κανοντας το Check in βγάζει και της επιστροφής και ζητάει πληρωμη θέσεως για να προχωρήσει. Πως μπορούμε να συνεχίσουμε και να κανουμε Check in απο το τόπο επιστροφής;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Καλημέρα κανοντας το Check in βγάζει και της επιστροφής και ζητάει πληρωμη θέσεως για να προχωρήσει. Πως μπορούμε να συνεχίσουμε και να κανουμε Check in απο το τόπο επιστροφής;
Να επιλέξετε τυχαία κατανομή θέσεως και τότε θα σας βγάλει μόνο τη μετάβαση.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Να επιλέξετε τυχαία κατανομή θέσεως και τότε θα σας βγάλει μόνο τη μετάβαση.
Στην τυχαία θέση δεν σε αφήνει να επιλέξεις. Μήπως να πατήσω εκει που λέει Check in αργότερα;
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Ήρθε η μέρα να κάνω check-in για την πτήση της ερχόμενης Δευτέρας για Μιλάνο...Με όσα έχω διαβάσει έχω αγχωθεί λες και δίνω Πανελλήνιες! Δεν με νοιάζει για μένα, απλά είμαστε 6 ονόματα στην κράτηση και ελπίζω να έχω σωστά τα στοιχεία τους!Ήδη η μία τώρα μόλις μας ενημέρωσε πως είχε ληγμένο διαβατήριο και πως άλλαξε ταυτότητα και δεν την έχει ακόμη στα χέρια της!!!!!!!Α-ρ-χ-ί-σ-α-μ-ε....
Αα, και μια δοκιμή που έκανα πριν λίγο να δω το περιβάλλον του Online check-in μου βγάζει μήνυμα 404 Not found!!Α-ρ-χ-ί-σ-α-μ-ε....
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.298
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Γλυκιά Karfitsa, μήπως ήθελες να πτήσεις Unlike;;;;:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom