Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Όχι δεν γίνεται έτσι. Αυτό το pdf είναι μόνο για εκτύπωση, δεν κάνει για σκανάρισμα του barcode από κινητό. Για κινητό μόνο με την εφαρμογή.
Κανονικα για σκαναρισμα ειναι προτιμοτερη η εφαρμογη οπως λες, αλλα περναει κ το pdf το σκαναρει χωρις προβλημα.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
περναει κ το pdf το σκαναρει χωρις προβλημα.
Το επιβεβαιαωνω. Φίλος έχει περάσει πολλές φορές έτσι. Βέβαια καλό είναι για να είμαστε καλυμμένοι να το έχουμε εκτυπωμένο εαν δεν το έχουμε στο app σρο smartphone.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Την προηγούμενη βδομάδα δύο φορές πέρασα με τσεκ ιν από το site και μετά "σκρινσοτ" την κράτηση για να την έχω πιο εύκαιρη ή/και τους το έδειχνα από το εμαιλ.
Το άλλο άτομο που είχα μαζί μου στο αντίστοιχο "σκρινσοτ" (και μόνο την μία φορά), δεν το διάβαζε το μηχάνημα.
Βέβαια πατήσανε το κωδικό χειρόγραφα και πέρασε.
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλημέρα. Πετάμε 19/06. Είχαμε δοκιμάσει πριν τουλάχιστον 2 εβδομάδες να κάνουμε checkin και μας έλεγε ότι πριν τις 15/06 έπρεπε να πληρώσουμε 4 ευρώ. Πάμε στις 15/06 και μας βγάζει ότι πριν από τις 48 ώρες πληρώνεις 4 ευρώ. Μπαίνουμε σήμερα και μας βγάζει πάλι χρέωση 4 ευρώ εκτός κι αν κάνουμε checkin 2 ώρες πριν την πτήση. Πλάκα μας κάνουν;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.714
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα. Πετάμε 19/06. Είχαμε δοκιμάσει πριν τουλάχιστον 2 εβδομάδες να κάνουμε checkin και μας έλεγε ότι πριν τις 15/06 έπρεπε να πληρώσουμε 4 ευρώ. Πάμε στις 15/06 και μας βγάζει ότι πριν από τις 48 ώρες πληρώνεις 4 ευρώ. Μπαίνουμε σήμερα και μας βγάζει πάλι χρέωση 4 ευρώ εκτός κι αν κάνουμε checkin 2 ώρες πριν την πτήση. Πλάκα μας κάνουν;
Τι ώρα πετάτε; Ισχύει το δωρεάν check in 48 ώρες πριν και μέχρι δυο ώρες πριν.
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Σε τρεις ώρες είναι είναι ακριβώς 48 ώρες.. Γιατί όμως δεν βγάζει μήνυμα ότι στις 48 ώρες είναι δωρεάν αλλά στις 2; Αυτή είναι η απορία μας..
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.714
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε τρεις ώρες είναι είναι ακριβώς 48 ώρες..
Θα κάνεις check in σε 3 ώρες.
Γιατί όμως δεν βγάζει μήνυμα ότι στις 48 ώρες είναι δωρεάν αλλά στις 2; Αυτή είναι η απορία μας..
Για να ψαρώσεις και να πληρώσεις.

Αυτό με το 48 ώρες πρέπει να σου το είχαν στείλει με email. Εγώ είχα λάβει τουλάχιστον 3 που ενημέρωναν για την αλλαγή. Το έχουμε βέβαια γράψει κι εδώ - προηγούμενη σελιδα. :rolleyes:
 

john67

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Όταν κάνω check in στα παιδιά μου δεν μου παρέχει την ημερομηνία γέννησής τους. Εάν βάλω άλλη ημερομηνία γέννησης θα υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα επιβίβασης τους; Πετάμε με ryanair για Πολωνία.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.906
Likes
27.074
Όταν κάνω check in στα παιδιά μου δεν μου παρέχει την ημερομηνία γέννησής τους. Εάν βάλω άλλη ημερομηνία γέννησης θα υπάρχει πρόβλημα με την κάρτα επιβίβασης τους; Πετάμε με ryanair για Πολωνία.
https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq#13
Ρίξε μια ματιά σ'αυτό.
 

anasios

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, ταξιδεύω με την Ryanair τις 3 Ιουλίου από Μπολόνια για Μαδρίτη. Στο chekin ζητάει να γράψω ημερομηνία λήξης αστυνομικής ταυτότητας.Έχω διαβάσει κάμποσα μνμτα , αλλά τα περισσότερα είναι παλιά.Μπορεί κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατά να με πληροφορήσει τι γράφω;
 

vikara

Member
Μηνύματα
477
Likes
4.099
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα, ταξιδεύω με την Ryanair τις 3 Ιουλίου από Μπολόνια για Μαδρίτη. Στο chekin ζητάει να γράψω ημερομηνία λήξης αστυνομικής ταυτότητας.Έχω διαβάσει κάμποσα μνμτα , αλλά τα περισσότερα είναι παλιά.Μπορεί κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατά να με πληροφορήσει τι γράφω;
Το 2017 που εβγαλα διαβατηριο στα μικρα μου, με ενημερωσαν στο αστυνομικό τμήμα ότι οι ελληνικές ταυτότητες ισχύουν για 15 χρόνια από την ημερομηνία έκδοσης τους.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
δυο τροποι για να το απoφυγεις 1) γυρνας την γλωσσα στην σελιδα στα αγγλικα ή 2) κανεις check in μεσω του app
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.240
Μέλη
38.991
Νεότερο μέλος
Boban

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom