Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Μηνύματα
6
Likes
0
ακριβώς όπως τα λές.όταν φθάσεις στις 15 μέρες θα μπορέσεις να κάνεις τσεκ ιν.
ευχαριστω πολυ,η απαντηση σου με ηρεμησε. Αν και ητο προφανες αυτο με το 15νθημερο,ειναι η πρωτη μου φορα με την εταιρια αυτη και μολις χθες εμαθα αυτο με το check in. Θα πηγαινα εεεετσι, στα τυφλα.
Κατι τελευταιο τωρα,μια φιλη μου θα ταξιδεψει σε 7 μερες με την ryanair και μπηκε να κανει το τσεκ ιν και εβαλε τυχαια ημερομηνια ληξης. Της ηρθε κανονικα το pdf με τα εισητηρια και ολα τα στοιχεια ειναι σωστα,ομως ξερει πως η ημερομηνια ληξης που εβαλε ηταν ο,τι να 'ναι και εχει αγχωθει μηπως δεν μπορει να περασει. Γενικα εχει τοσο μεγαλη σημασια η ημερομηνια ληξης; Που μπορεις να μην πεταξεις αν ειναι τυχαια; Ποια ειναι η ημερομηνια ληξης που πρεπει να βαλει καποιος τελικα; Ρωταω γιατι θα ερθει και η στιγμη για το δικο μου check in και πρεπει να γνωριζω. Ευχαριστω πολυ,καλημερες :)
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
5.464
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
ευχαριστω πολυ,η απαντηση σου με ηρεμησε. Αν και ητο προφανες αυτο με το 15νθημερο,ειναι η πρωτη μου φορα με την εταιρια αυτη και μολις χθες εμαθα αυτο με το check in. Θα πηγαινα εεεετσι, στα τυφλα.
Κατι τελευταιο τωρα,μια φιλη μου θα ταξιδεψει σε 7 μερες με την ryanair και μπηκε να κανει το τσεκ ιν και εβαλε τυχαια ημερομηνια ληξης. Της ηρθε κανονικα το pdf με τα εισητηρια και ολα τα στοιχεια ειναι σωστα,ομως ξερει πως η ημερομηνια ληξης που εβαλε ηταν ο,τι να 'ναι και εχει αγχωθει μηπως δεν μπορει να περασει. Γενικα εχει τοσο μεγαλη σημασια η ημερομηνια ληξης; Που μπορεις να μην πεταξεις αν ειναι τυχαια; Ποια ειναι η ημερομηνια ληξης που πρεπει να βαλει καποιος τελικα; Ρωταω γιατι θα ερθει και η στιγμη για το δικο μου check in και πρεπει να γνωριζω. Ευχαριστω πολυ,καλημερες :)
δεν εχεις προβλημα με την ημερομηνια ληξης
αν κανεις 7 μερες πριν την αναχωρηση check-in σου δινει και θεση δωρεαν - ισχυει απο 1 φλεβαρη.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Αρα εφοσον ολα ειναι ολα σωστα στην καρτα επιβιβασης της τοτε δεν θα εχει καποιο προβλημα. Ωραια,απλα ακομα δεν μου λυθηκε το τι πρεπει να καταχωρουμε στην ημερομηνια ληξης...
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
5.464
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Αρα εφοσον ολα ειναι ολα σωστα στην καρτα επιβιβασης της τοτε δεν θα εχει καποιο προβλημα. Ωραια,απλα ακομα δεν μου λυθηκε το τι πρεπει να καταχωρουμε στην ημερομηνια ληξης...
οπως εκανε και η φιλη σου ...οτι να ειναι :xalara:
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Ωραια. Νταξει δεν ειναι ακρως λογικο να βαλεις ο,τι να ναι γι αυτο υπαρχει και η ερωτηση,γι αυτο υπαρχει και το forum αυτο.
Τωρα που εγινε check in πρεπει να εισαι αεροδρομιο καποια συγκεκριμενη ωρα; Γνωριζω για 1 ωρα πριν την πτηση σου. Ισχυει; Και τελος ερωτησεων :) (πτηση εσωτερικου)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.931
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
η ερώτηση για τη λήξη είναι επειδή τα διαβατήρια έχουν ημερομηνία λήξης. εγώ στην ταυτότητα όταν ρωτάει , βάζω 10 χρόνια μετά. 1 ώρα πρίν για πτήση εσωτερικού είναι καλά.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
παιδια για πτησεις εξωτερικου ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο (δεν εχουμε αποσκευες για παραδοση μονο χειραποσκευες)
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
για την δωρεαν θεση στο αεροπλανο θα πρεπει να κανουμε 7 ημερες πριν τσεκ ιν?μπορούμε κ δηλαδή και 2-3 ημερες πριν η ακριβως στις 7 ημερες?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
για την δωρεαν θεση στο αεροπλανο θα πρεπει να κανουμε 7 ημερες πριν τσεκ ιν?μπορούμε κ δηλαδή και 2-3 ημερες πριν η ακριβως στις 7 ημερες?
Μέσα στο διάστημα 7 ημερών πριν από την πτήση μπορείς να κάνεις τσεκ ιν και να σου δώσει θέση. Οπότε είτε δύο είτε μία μέρα το ίδιο είναι.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.960
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
παιδια για πτησεις εξωτερικου ποση ωρα πριν πρεπει να ειμαστε στο αεροδρομιο (δεν εχουμε αποσκευες για παραδοση μονο χειραποσκευες)
Τουλάχιστον μία ώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom