Ουγγαρία Οικονομικο ξενοδοχειο στη Βουδαπεστη

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Η αλήθεια είναι ότι με μια πρόχειρη έρευνα που έκανα χθες βρήκα περιέργως αρκετά καταλύμετα (τύπου b&b ή appartments, όμως με κεντρικές τοποθεσίες και καλόγουστα) με εξαιρετικές κριτικές και πολύ μειωμένες τιμές. Εννοώ, έκανα μια κράτηση να υπάρχει στο 4You CityCenter Apartments με συνολικό κόστος για 2 άτομα/3 βράδια 105 ευρώ και δυνατότητα ακύρωσης. Booking.com: ξενοδοχείο 4YOU Citycenter Apartments, Βουδαπέστη, Ουγγαρία - 104 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Γενικά "κέντρο" θεωρείται το Kempinski όπως λέει και η dimitrak?
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Καλησπέρα,ταξίδεψα στην Βουδαπέστη περισυ τον Μάιο και έμεινα στο Eurostars Budapest Center.Μείναμε 4 βραδιά και μας κόστισε 320 ευρώ.Μολις τώρα το έκανα αναζητηση στο booking και η τιμή του ειναι μέχρι 200 ευρώ.Ειναι ξενοδοχείο 4αστερων με εξαιρετικό πρωινό και πολύ μοντερνα δωμάτια.Εμεις μειναμε κατα ευχαριστημένοι και οταν επισκεφθώ τη Βουδαπέστη ξανά πάλι εκεί θα μείνω.Ειναι στην κεντρική Πεστη εκεί δηλαδή που ειναι όλα τα μαγαζιά τα καφέ τα εστιατορια κλπ.ΤΟ σημείο εξαιρετικό καθώς και ολες οι παροχές του.Σταση μετρό στα 50 μέτρα αν και εμείς το χρησιμοποιήσαμε ελάχιστα καθώς η πόλη ειναι αρκετά συμμάζεμενη με μικρες αποστασεις και προσφέρεται για περπάτημα.απο το αεροδρόμιο πήγαμε με ταξί στο ξενοδοχείο και μας κόστισε περίπου 20 ευρω και μας έδωσε και κάρτα με έκπτωση για την επιστροφή για να τους ξανά προτιμήσεις.ελπιζω να βοηθησα;)
Χαιρομαι που το ακουω, γιατι κ γω σκεφτομαι να κλεισω. Να σε ρωτησω, φαγατε μηπως κανενα βραδυ στο ξενοδοχειο; Με ημιδιατροφη μου το δινει συν 20 ευρω το δικλινο τη βραδια, κ με δελεαζει να βαλω ημιδιατροφη τα μισα βραδια...
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Η αλήθεια ειναι ότι στο ξενοδοχείο δεν φάγαμε αλλα τα 20 ευρω δεν ειναι πολλα αν σου προσφέρουν και φαγητο. Το πρωινό ήταν παρά πολυ πλούσιο αλλα για γεύμα δεν γνωρίζω. Απο την άλλη ειναι τόσο δίπλα σε όλα τα καφε και εστιατορια και θα ήταν ωραίο κάνοντας τη βόλτα σας να βρίσκετε ένα διαφορετικό μέρος για φαγητο κατα τη γνώμη μου πάντα διότι ειναι και λίγο δεσμευτικό να πρεπει να είσαι συγκεκριμένη ώρα στο ξενοδοχείο για το γεύμα. Συμφωνώ με τους παραπάνω ότι κέντρο θεωρείται το kempinski και το eurostars ειναι στο διπλανό τετράγωνο. Να προσθέσω επίσης ότι στο kempinski υπαρχει το γνωστό γιαπωνεζικο εστιατόριο nobu και το περιβάλλον ειναι άψογο (ακόμη και οι τουαλέτες ειναι glamorous :bleh:) ακόμη στον χώρο του nobu στην είσοδο του επιτρέπεται το κάπνισμα (το αναφέρω για τους πονεμενους καπνιστές) όπου μπορείς να πιεις τον καφε σου η να πιεις το ποτό σου.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ναι, συμφωνω σ αυτο περι δεσμευτικοτητας, ειδικα τα all inclusive τα ψιλοκοροιδευω ορισμενες φορες (ειδικα το βραχιολακι που φορανε μου καθεται καπως), απλως η τιμη ειναι που με δελεαζει πιο πολυ, αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το σκεφτω. Κανενα αλλο "καπνιστηριο" εχεις υπόψη;
 

dora

Member
Μηνύματα
29
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΦΝΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Elite Apartments Budapest (είναι δωμάτια και διαμερίσματα πλήρως εξοπλισμένα) βρίσκονται σε κεντρική τοποθεσία στην εβραϊκη συνοικία. έμεινα πέρσι το Πάσχα και η τιμή ήταν 40Ε/βραδυα. Τέλεια τοποθέσια, κοντά στο μετρό και σε πολυ όμορφα εστιατόρια και μπαρ.
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ναι, συμφωνω σ αυτο περι δεσμευτικοτητας, ειδικα τα all inclusive τα ψιλοκοροιδευω ορισμενες φορες (ειδικα το βραχιολακι που φορανε μου καθεται καπως), απλως η τιμη ειναι που με δελεαζει πιο πολυ, αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να το σκεφτω. Κανενα αλλο "καπνιστηριο" εχεις υπόψη;
Ναι η τιμή ειναι όντως πολυ καλή απλά αρκεί να είσαι τακτικός στο προγραμμα σου. Λοιπόν το τσιγάρο επιτρέπεται επίσης και σε μια φανταστική trattoria με πολυ καλο αυθεντικό ιταλικό φαγητο και βρίσκεται επι της vaci Utca. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα για φαγητο και κανεις και το τσιγάρακι σου:D. Ακόμη θα ειναι ωραία να επισκεφτείς το spoon lounge bar το οποίο ειναι εστιατόριο καράβι στο δουναβη!! Τέλειο για βράδυ να πας με έτερος ήμισυ και στο bar για ποτό επιτρέπεται το κάπνισμα. Γενικά σε κάποιους χώρους οι Ούγγροι ειναι ακόμη ελαστικοι με το κάπνισμα.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Εγω ειμαι φανατικη αντικαπνιστρια, ο "Αραβας" (το ετερον ημισυ) τωρα τελευταια μου τα χαλαει στις διακοπες με τη νεα του συνηθεια...κ προκειμενου να γλιτωσω γκρινια, προτιμω να μαι προετοιμασμενη ;) Ευχαριστω πολυ, θα τα τιμησω! Θυμασαι μηπως το ονοματακι της τρατοριας;
 

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Χαχα!! Και το δικό μου έτερο ήμισυ ειναι φανατικός αντίκαπνιστης γι αυτό προσπαθούμε να βρίσκουμε λύσεις για να μη μου κρυωνει:p. Λοιπόν μόλις αυτο έψαχνα στο Ίντερνετ και τη βρήκα την trattoria. Λέγεται la cucina και ειναι ακριβώς στο κέντρο της vaci Utca πολυ εύκολα την βρίσκεις. Πιστεύω ότι θα μείνετε ευχαριστημένοι. Έχει πολυ καλά reviews και στο Internet αν το κανεις αναζητηση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

michgt

Member
Μηνύματα
81
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα στο Marmara Budapest. Είναι κλάσης καλύτερο από τα άλλα που αναφέρεις και σε πολύ βολική θέση σε σχέση με τις συγκοινωνίες. Είναι καινούριο, με πολύ ωραίους χώρους, καλό service και ωραίο πρωινό. Η τιμή του 42 ? είναι εξαιρετική !!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Και εγω αυτο σκεφτομαι (μαρμαρα), απλα το μονο μου κολλημα ειναι αν θελουμε καμια βολτιτσα το βραδυ πως θα γυρισουμε με ποδια . Ειναι πολυ μεγαλη αποσταση; Οι δρομοι εχουν κοσμο μεχρι τις 12 ή θα ειναι τιποτα ερημιες;
 

DiTravel

Member
Μηνύματα
114
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου...
Εμείς είχαμε μείνει στο Αlfa apartments budapest. Επιπλωμένα διαμερίσματα όπως ειπώθηκε και παραπάνω. Ήταν 25η Μαρτίου και μας είχε κοστίσει 33 ευρώ (135 για 4 νύχτες). Ήταν πάρα πολύ μεγάλο για δίκλινο (σαλόνι κουζίνα,κρεβατοκάμαρα μπάνιο με πλυντήριο) και γενικά είχε τα πάντα μέσα!Αφού δεν το πιστεύαμε, λέγαμε με τόσο λίγα λεφτά θα είναι καμιά βλακεία. Πολύ κεντρικό πίσω από τη Vaci Utca κοντά σε μετρό τραμ κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.555
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom