Οικονομικό γαμήλιο καλοκαιρινό ταξίδι εξωτερικού

lenapaschou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα και από μένα! έχω έναν προβληματισμό τους τελευταίους μήνες με το γαμήλιο ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε. Παντρευόμαστε τον Ιούνιο και έχουμε 8-10 μέρες άδεια. Θέλουμε να κάνουμε ένα low budget γαμήλιο (και λέω χαμηλού κόστους γιατί όσο έψαξα βρήκα τιμές που δε μας βολεύουν) , που να κυμαίνεται στα 1500-2000 οι 2 αλλά να είναι εκτός Ευρώπης ή αν είναι εντός να είναι κάτι "διαφορετικό" καθώς στους περισσότερους βασικούς προορισμούς έχω πάει. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε??????? :airplane:
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Καλησπέρα και από μένα! έχω έναν προβληματισμό τους τελευταίους μήνες με το γαμήλιο ταξίδι που θέλουμε να κάνουμε. Παντρευόμαστε τον Ιούνιο και έχουμε 8-10 μέρες άδεια. Θέλουμε να κάνουμε ένα low budget γαμήλιο (και λέω χαμηλού κόστους γιατί όσο έψαξα βρήκα τιμές που δε μας βολεύουν) , που να κυμαίνεται στα 1500-2000 οι 2 αλλά να είναι εκτός Ευρώπης ή αν είναι εντός να είναι κάτι "διαφορετικό" καθώς στους περισσότερους βασικούς προορισμούς έχω πάει. Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε??????? :airplane:
Η τιμή που γράφεις ειναι για αεροπορικά και ξενοδοχείο μόνο ή και φαγητό?
 

annabaloo

Member
Μηνύματα
59
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
μυκονος
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Κούβα!!
εγω πήγα μαροκο μια εβδομάδα με easyjet σε 4* ξενοδοχεια και πλήρωσα σύνολο 1400€ με όλα τα έξοδα για δυο άτομα.απλά δεν είναι για ιουλιο αυγουστο (καθώς έχει παρα πολλη ζέστη) και δεν ξέρω αν είναι προορισμός για γαμήλιο.
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος ΗΠΑ
καλα στεφανα λενα! :D ψαξε λιγο στην ryanair,πεταει για καναρια,βαλεαριδες και μαροκο,οχι απευθειας απο ελλαδα αλλα με ενδιαμεση σταση ιταλια πχ.επισης εχω δει κατα καιρους σε πρακτορεια οικονομικα πακετα για τυνησια για ιουνιο ομως δεν ξερω αν θα στο προτεινα.αν το ψαξεις πολυ ισως βρεις κατι και για ταυλανδη.
 

zaf21r

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Έχω να σου προτείνω Κανάρια νησιά και συγκεκριμένα Tenerife με τα χρήματα που διαθέτεις. Εκτός από τα αεροπορικά που μπορεί να είναι λίγο τσιμπημένα τα ξενοδοχεία είναι πάρα πολύ φτηνά και γενικά όλα είναι πάρα πολύ φτηνά εκεί γιατί έχει φπα μόλις 4%. Μέχρι και τα τσιγάρα έχουν μισή τιμή από Ελλάδα. Σου προτείνω να μείνεις στο Puerto de la cruz που είναι στο μέσο του νησιού και να κάνεις καθημερινές εξορμήσεις. Αυτοκίνητο νοικιάζεις για μία βδομάδα με 140 ευρώ με full βενζίνη και επιστρέφεις άδειο. Γενικά με 2000 για μια βδομάδα όλα μαζί με φαγητά-ποτά-αυτοκίνητο-ύπνο-αεροπορικά είσαι βασιλιάς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.579
Μέλη
38.997
Νεότερο μέλος
Chryspapage

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom