Οι καλύτερες πόλεις για ψώνια

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
το γκουγκλαρω ηδη και επιστρεφω με εντυπωσεις

Eχει καπως το στυλ των Desigual αλλα δεν ξετρελαθηκα με την πρωτη ματια.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
854
Likes
791
KLEOPATRA said:
το γκουγκλαρω ηδη και επιστρεφω με εντυπωσεις

Eχει καπως το στυλ των Desigual αλλα δεν ξετρελαθηκα με την πρωτη ματια.
Τις τσαντες με το χρωματιστο μοτιβο να συγκρατησεις! Αυτες αξιζουν. Εχουν κατακλυσει την ιταλικα αγορα. Ειναι ανερχομενες!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ναι τις ειδα αυτες ..αλλα ειδα και τιμουλες τσιμπημενες και τις ειδα βεβαια να εχουν φτασει ηδη κ και στα αμερικανικα σαιτ με τα δολλαριακια να καινε
(σορρυ για το οφ τοπικ)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.520
Likes
29.345
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
200 ευρώ στην Αngelina? Τι αγόρασες? :)
Ούτε εγώ θυμάμαι. Με έπιασε κοκομπλοκ εκεί μέσα ως κλασική γλυκατζού. Ήθελα να πάρω και κάποια δωράκια σε φίλους και οικογένεια και έχασα τη μπάλα.
Πήρα 4-5 κουτιά μακαρόν, 2 μπουκάλια που είχαν ένα ρόφημα υγρής σοκολάτας το οποίο το ζεσταίνεις πριν το καταναλώσεις (η πρωσοποποίηση της κόλασης :xmas_cheesygrin:), κάτι άλλα κουτάκια που μπορούσες να επιλέξεις σοκολατάκια, κάτι τάρτες λεμόνι...ό,τι έβλεπα το ήθελα σα μωρό παιδί. :xmas_redface:

Και ξέχασα να αναφέρω και στο προηγούμενο ποστ την αγαπημένη μου και κατά πολλούς καλύτερη chocolaterie του Βελγίου, "Τhe chocolate line" που έχει σίγουρα στη Brugge και στην Αμβέρσα.
Αμα θες και μ' ενα καλαθι σοκολατακια το φτανεις το ποσο... Τι απορεις;
Το εντυπωσιακό δεν είναι τα €200 όσο τό ότι πήγαν στην Angelina... Tres touristique.... Και μάλιστα όταν το Παρίσι έχει τόσα και τόσα ζαχαροπλαστεία παγκόσμιας κλάσης....
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Απορώ που μέχρι στιγμής δεν έχει αναφέρει κανείς σαν προορισμό για ψώνια την Μπανγκόκ. Άνετα μέσα σε λιγότερο από μια μέρα shopping κάνεις απόσβεση τα αεροπορικά εισιτήρια. Και, εννοείται, δεν μιλάω για "μαϊμούδες", δείτε τις ετικέτες επώνυμων brands πού κατασκευάζονται τα περισσότερα προϊόντα τους (ένδυσης & υπόδυσης). Εκεί θα τα βρείτε πάνω-κάτω στο 20-30% των ευρωπαϊκών τιμών τους.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Απορώ που μέχρι στιγμής δεν έχει αναφέρει κανείς σαν προορισμό για ψώνια την Μπανγκόκ. Άνετα μέσα σε λιγότερο από μια μέρα shopping κάνεις απόσβεση τα αεροπορικά εισιτήρια. Και, εννοείται, δεν μιλάω για "μαϊμούδες", δείτε τις ετικέτες επώνυμων brands πού κατασκευάζονται τα περισσότερα προϊόντα τους (ένδυσης & υπόδυσης). Εκεί θα τα βρείτε πάνω-κάτω στο 20-30% των ευρωπαϊκών τιμών τους.
Να προσθέσω και τη Σιγκαπούρη, με τα εντυπωσιακά Malls της Orchard.
Αν θυμάμαι καλά ρούχα και παπούτσια 20% κάτω από Ελλάδα
και ηλεκτρονικά ακόμα και 40% σε μερικές περιπτώσεις.
 

Otokodate

Member
Μηνύματα
90
Likes
89
Προφανώς το ερώτημα που πηγάζει απ'το θέμα είναι... "Τι ψώνια;;" ...βέβαια απ'οτι κατάλαβα εννοούμε ρούχα.

Όπως και να'χει, προσωπικά ποτέ δεν ήμουν ιδιαιτέρως τρελαμένος με τα ψώνια - πάντα έπαιρνα λίγα και πολύ συγκεκριμένα πράγματα όταν ψώνιζα για οτιδήποτε. Πρέπει να παραδεχτώ όμως πως όταν πήγα πρόπερσι διακοπές στο Λονδίνο η πόλη μου έβγαλε έναν καταναλωτισμό που δεν ήξερα καν πως υπάρχει μέσα μου. Τώρα αν αυτό είναι καλό δεν ξέρω γιατί κατέληξα να πάρω και αρκετά πράγματα που δεν χρειαζόμουν, οπότε μπορεί εδώ στο Μαρούσι στο μεγαλύτερο αυθαίρετο των Βαλκανίων (της Ευρώπης;; ) που δεν μου βγάζει και τόσο τον καταναλωτισμό να μην είναι τόσο άσχημα τελικά. :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.520
Likes
29.345
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να προσθέσω και τη Σιγκαπούρη, με τα εντυπωσιακά Malls της Orchard.
Αν θυμάμαι καλά ρούχα και παπούτσια 20% κάτω από Ελλάδα
και ηλεκτρονικά ακόμα και 40% σε μερικές περιπτώσεις.
Οχι πια... Περισυ, σε κατι ηλεκτρονικα που χρειαστηκα, οι τιμες ηταν τσιμπημενες (sic) και οι επιλογες περιορισμενες.

Ακομη και στα ρουχα, οι Σιγκαπουρεζοι πλεον περνανε τα συνορα και ψωνιζουν απο Μαλαισια ( μεχρι και η αμερικανικη εταιρια που λειτουργει εκπτωτικα χωρια, π.χ. Το woodbury στη ΝΥ, εχει ανοιξει outlet στη Μαλαισιανη πλευρα των συνορων).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.618
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom