Οι top 10 κουζίνες με τη μεγαλύτερη ζήτηση διεθνώς!

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Axum λεγοταν!!
Οσο για το Lalibela ναι συμφωνω ηταν πιο ωραιο, αλλα το Axum ηταν το πρωτο μαγαζι που δοκιμασα την αιθιοπικη κουζινα πριν πολλα , πολλα χρονια
Δεν εχω ιδεα για το αν εκλεισε και αυτο , εχω να παω χρονια για φαγητο εκει.
( Τωρα τελευταια οι παρεες μου εχουν γινει γκουρμε και δεν τρωνε με το χερι):bleh::bleh::bleh:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οι ψήφοι μου:
1. Ιαπωνία
2. Βιετνάμ
3. Περού
4. Ταϊλάνδη
5. Τουρκία
6. Ελλάδα
7. Ισπανία
8. Αιθιοπία
9. Κίνα
10. Μαρόκο
Μετά την Ισπανόφωνη Ροκ,σειρά έχει η παγκοσμίως διάσημη Περουβιανή κουζίνα.

Για τα Μογγολικά κρασιά,τι γνώμη έχεις;:bleh:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.740
Likes
50.877
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σόρι, αλλά πρέπει να είναι κανείς πολύ άσχετος από τις τάσεις της κουζίνας για να μην ξέρει τι εστί περουβιάνικη, ίσως το πιο ιν πράγμα από το Λονδίνο μέχρι το Τόκυο εδώ και πέντε χρόνια (μερικοί από μας την τιμούμε επί δεκαπενταετίας). Για τον Νόμπου έχει πάρει το αυτί σας;
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ισπανικη...η καλυτερη για μενα,μαζι με την Ελληνικη φυσικα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.158
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σόρι, αλλά πρέπει να είναι κανείς πολύ άσχετος από τις τάσεις της κουζίνας για να μην ξέρει τι εστί περουβιάνικη, ίσως το πιο ιν πράγμα από το Λονδίνο μέχρι το Τόκυο εδώ και πέντε χρόνια (μερικοί από μας την τιμούμε επί δεκαπενταετίας). Για τον Νόμπου έχει πάρει το αυτί σας;
H κουζίνα του Νόμπου έχει και περουβιανά συστατικά, αλλά σε καμία περίπτωση δε μπορεί να θεωρηθεί Περουβιανή.... Αν και το ότι έχουμε στην Αθήνα ένα από τα κορυφαία Ιαπωνικά εστιατόρια του κόσμου, αξίζει μιας εκτενέστερης αναφοράς σε ένα ταξιδιωτικό forum...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Περα απο ελληνικη χωριατικη σαλατα και καρπουζι δεν κατεβαινει τιποτ' αλλο τωρα με τη ζεστη.

Το καρπουζι σε ποια κουζινα να το καταταξω;
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
853
Likes
780
alma said:
Kαλά η ιταλική κουζίνα είναι υπέροχη.Κρίμα που παχαίνει κ για αυτό τρώμε λίγο και μετά γυμναστήριο.Είναι γευστικότατη.Αν δεν ήταν και παχυντική...:(,θα την προτιμούσαμε ακόμα πιο συχνά.
Εχεις δει χοντρο Ιταλο..; Ή Ιταλιδα; Η ιταλικη κουζινα εκτος Ιταλιας παχαινει, εντος Ιταλιας καθολου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.664
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom