Ολλανδία Ολλανδια

Daphne Nk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
γεια σας!!:) μολις γραφτηκα στο forum σας και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για την Ολλανδια.
Μενω κοντα στην Αθηνα και προχθες ανακοινωθηκε μια επετειακη συναυλια του αγαπημενου μου συγκροτιματος στην Ολλανδια για τις 23 Μαρτιου του 13. Θελω παρα πολυ να παω αλλα τα αεροπορικα εισητηρια ειναι πανακριβα, ειδικα για το Eindhoven οπου γινεται η συναυλια οποτε ηθελα να ρωτησω τι εχετε να προτεινετε για εισητηρια...υπαρχει τρενο που να πηγαινει απο Ελλαδα-Ολλανδια? (ειτε Eindhoven, ειτε Amsterdam) Αν οχι, απο ποια εταιρια θα ηταν καλυτερα να κλεισω αεροπορικα εισητηρια κ σε ποια site να ψαξω στο internet?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
γεια σας!!:) μολις γραφτηκα στο forum σας και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για την Ολλανδια.
Μενω κοντα στην Αθηνα και προχθες ανακοινωθηκε μια επετειακη συναυλια του αγαπημενου μου συγκροτιματος στην Ολλανδια για τις 23 Μαρτιου του 13. Θελω παρα πολυ να παω αλλα τα αεροπορικα εισητηρια ειναι πανακριβα, ειδικα για το Eindhoven οπου γινεται η συναυλια οποτε ηθελα να ρωτησω τι εχετε να προτεινετε για εισητηρια...υπαρχει τρενο που να πηγαινει απο Ελλαδα-Ολλανδια? (ειτε Eindhoven, ειτε Amsterdam) Αν οχι, απο ποια εταιρια θα ηταν καλυτερα να κλεισω αεροπορικα εισητηρια κ σε ποια site να ψαξω στο internet?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!
Το site που χρησιμοποιώ εγώ για αναζήτηση αεροπορικών εισητηρίων είναι το skyscanner.net .Ρίξε μια ματιά.Αν σου βγαίνουν πανάκριβα ψάξε για κανένα συνδυασμό,πχ Παρίσι με easyjet-που θα βρεις φτηνό ticket-και από εκεί τρένο για Ολλανδία.Έτσι το είχα κάνει πέρσυ.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
τρενο δεν υπαρχει. Αλλα και να υπηρχε μην το σκεφτεσαι. Πηγαινε σε μια πολη της γερμανιας (Ντυσελντορφ) ή Βρυξελες και απο κει τρενο ή λεωφορειο.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
σε τι τιμές δλδ περίπου ψάχνεις;
για αμστερνταμ που ψάχνω τον τελευταίο καιρό ποτέ δεν έχω βρει κάτω απο 150 ευρώ από Αθήνα πάντως...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Περίμενε καμιά προσφορά της Aegean για Ντύσελντορφ (έχει και τώρα γύρω στα 130 στις ημερομηνίες που θες). Από εκεί πας Eindhoven με τρένο, 40-50 ΕUR πήγαινε-έλα.
 

Daphne Nk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
σε τι τιμές δλδ περίπου ψάχνεις;
για αμστερνταμ που ψάχνω τον τελευταίο καιρό ποτέ δεν έχω βρει κάτω απο 150 ευρώ από Αθήνα πάντως...
150 εννοειται πως ειναι μια χαρα!! απο που βρηκες με 150? δεν ξερω συγκεκριμενα, απλα ψαχνω ο,τι φθηνοτερο...μεχρι 250, καπου εκει.. (δεν εχω ιδεα πως γινεται να απαντησεις σε καποιον οποτε ελπιζω πως το εκανα σωστα κ δεν πατησα τιποτα ασχετο xD)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
150 εννοειται πως ειναι μια χαρα!! απο που βρηκες με 150? δεν ξερω συγκεκριμενα, απλα ψαχνω ο,τι φθηνοτερο...μεχρι 250, καπου εκει.. (δεν εχω ιδεα πως γινεται να απαντησεις σε καποιον οποτε ελπιζω πως το εκανα σωστα κ δεν πατησα τιποτα ασχετο xD)

μια χαρά απάντησες:rolleyes:

αν "παίξεις" λίγο σε μηχανές αναζήτησης θα βρείς σίγουρα κάτι , ειδικά μέχρι 250 που έχεις βάλει ανώτατο όριο.

εγώ κοίταξα στην airtickets όπου μου έβγαζε γύρω στα 180...
 

Daphne Nk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
μια χαρά απάντησες:rolleyes:

αν "παίξεις" λίγο σε μηχανές αναζήτησης θα βρείς σίγουρα κάτι , ειδικά μέχρι 250 που έχεις βάλει ανώτατο όριο.

εγώ κοίταξα στην airtickets όπου μου έβγαζε γύρω στα 180...
στην airtickets μου βγαζει ως φθηνοτερη επιλογη 225 πηγαινε-ελα :S οχι οτι αυτο ειναι ακριβο αλλα το 180 π λες ειναι πολυ καλυτερο:Ρ
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
όχι ,εμένα μου βγάζει και φθηνότερες απο αυτή...

Το θέμα είναι να κάτσεις να το ψάξεις λίγο. Δοκίμασε διάφορες μηχανές, αεροπορικές εταιρίες κτλ...
 

bianca

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Πακιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή
Λοιπόν επειδή εγώ πηγαινοέρχομαι στο Eindhoven 4-5 φορές το χρόνο θα συμφωνήσω οτι οι καλύτερες επιλογές αεροδρομίων είναι το Ντυσελντορφ και οι Βρυξέλλες. Το εισιτήριο του τρένου και από τα 2 αεροδρόμια μέχρι το Eindhoven είναι γύρω στα 20 ευρώ. Απο Άμστερνταμ είναι 17,50 αλλά δύσκολα να βρεις φτηνές πτήσεις. Μόνο η KLM που είναι αρκετά ακριβή και η Transavia πάει πλέον Άμστερνταμ από Αθήνα (η ολυμπιακή τα έχει κόψει τα δρομολόγια) και τα πιο φτηνά εισιτήρια είναι γύρω στα 80-90 ευρώ απλή μετάβαση.
Είναι και η ryanair βέβαια που πάει από Θεσσαλονίκη στο Charleroi και στο Weeze αλλά δε νομίζω να θες να φτάσει μέχρι Θεσσαλονίκη για να πετάξεις
 

Daphne Nk

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Λοιπόν επειδή εγώ πηγαινοέρχομαι στο Eindhoven 4-5 φορές το χρόνο θα συμφωνήσω οτι οι καλύτερες επιλογές αεροδρομίων είναι το Ντυσελντορφ και οι Βρυξέλλες. Το εισιτήριο του τρένου και από τα 2 αεροδρόμια μέχρι το Eindhoven είναι γύρω στα 20 ευρώ. Απο Άμστερνταμ είναι 17,50 αλλά δύσκολα να βρεις φτηνές πτήσεις. Μόνο η KLM που είναι αρκετά ακριβή και η Transavia πάει πλέον Άμστερνταμ από Αθήνα (η ολυμπιακή τα έχει κόψει τα δρομολόγια) και τα πιο φτηνά εισιτήρια είναι γύρω στα 80-90 ευρώ απλή μετάβαση.
Είναι και η ryanair βέβαια που πάει από Θεσσαλονίκη στο Charleroi και στο Weeze αλλά δε νομίζω να θες να φτάσει μέχρι Θεσσαλονίκη για να πετάξεις
προς το παρον το πιο φθηνο π εχω βρει ειναι 225 πηγαινε-ελα απο αθηνα για αμστερνταμ κ μετα τρενο 60 πηγαινε-ελα απο αμστερνταμ-eindhoven...δηλαδη συνολικα 285:/
αν κοιταξω για ντυσελντορφ κ βρυξελλες που λετε θα ειναι πιο φθηνα?? για τρενο απο εκει που πρεπει να ψαξω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.723
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom